Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-07-2013, 18:55   #71
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Ktoś dopowie coś nowego w tym temacie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2013, 08:41   #72
lukaszertel
ford::beginner
 
Avatar lukaszertel
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-10-2007
Skąd: Stare Babice
Model: Mondeo Mk4 Stationwagon
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 49
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Tak, ja przerabiałem temat, zrobię zdjęcie podkładki własnej roboty z paska miedzi i tu wrzucę dziś po południu.
Stay coolGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Były: FF Mk1 1.4 PB, FF Mk2 1.6 PB, C-Max Mk1 1.6 TDCi
Jest: Mondeo Mk4 2.0 TDCi, C-Max Mk2 1.6 EB, Escape 2017 2.0 EB
lukaszertel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2013, 11:05   #73
robert LC
ford::advanced
 
Avatar robert LC
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 19-02-2012
Skąd: Chełm
Model: MK4 Titanium -->Fusion Titanium
Silnik: 140KM -->240KM
Rocznik: 2008 -->2014
Postów: 261
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Cytat:
Napisał Zuber Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A nie jest ona czasem na kleju? Dlatego ciężko odkręcić (i dokręcić też).
Jeżeli chodzi o kołysanie się fotela, to wydaję mi się, że to raczej wina tych (czerwonych) tulejek. Ciekawy jestem czy można gdzieś takie dostać nowe? A może jakoś dorobić?
zgadzam się
Jak wcześniej pisałem poxipol dwuskładnikowy 10zł, smarujecie gwint śruby i przykrecacie, już 1, 5 roku jeżdżę i trzyma nadal i nie buja
robert LC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2013, 14:16   #74
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Smile Odp: Luzy elektrycznego fotela

mi sie udało naprawić ten nieszczęsny fotel. oprócz tego, że sie bujał to jescze skrzypiał niemiłosiernie. Wie po krótce . Fotel wyjąłem , rozkręciłem wykręciłem śruby (te które sa klejone) wywaliłem badziewskie tulejki , które były pod nimi, dorobiłem sobie inne tulejki miedziane, troszke większe, rozwierciłe otwór w stelażu , załozyłem , skręciłem i mam spokój. swoja droga to nie wiem kto wymyslił w tak newralgicznym miejscu tulejki z jakiejś blaszki jak w puszcze po piwie
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2013, 06:41   #75
Roland074
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Słupno/Płock
Model: było Mondeo Titanium X MK IV hatchback + pakiet stylizacyjny
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 123
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Witam
"KOSZKA" mam pytania do Ciebie:
1.Czy odkręcałeś wszystkie 4 śruby (2 tylne i 2 przednie) i wyciągałeś te tulejki?
2. Na jaki wymiar dorabiałeś te tulejki?
3. Czy ponownego montażu dokonałeś na oryginalnych śrubach?
4. Czy nowe tulejki wkładałeś w rozwiercony w stelarzu otwór na wcisk, czy wchodziły luźno?
5. Czy przed wyjęciem fotela zdejmowałeś klemę z akumulatora, czy tylko odłączyłeś kable od fotela?

Pytam, bo ja wyjąłem tylko te dwie tylne pseudo tulejki, dotoczyłem dwie tylne śruby na większy wymiar i to nic nie dało. Może gdzieś zrobiłem błąd. Oryginalne śruby zachowałem na wszelki wypadek.
Pozdrawiam i proszę o podpowiedzi, bo mnie szlak trafia z tym fotelem.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Roland074 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2013, 15:40   #76
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

1.tak wykręciłem wszystkie śruby, praktycznie to rozkręciłem prawie cały dół fotela , gdyż do śruby przy mocowaniu pasa był cięzki dostęp, ale udało sie bezproblemowo
2.oryginalne tulejki wyrzuciłem , dwóch to praktycznie juz nie było, dorobione tulejki były zrobione w ten sposób, ze oryginalne śruby wchodziły z minimalnym oporem(średnica wewnętrzna)natomiast , średnica zewnętrzna jest troszke większa niż w oryginale.konieczne było rozwiercenie stelaża fotela(minimalne)
3. tulejki włożyłem na delikatny wcisk , troszkę smaru. po skręceniu wszystkiego wszystko chodzi płynnie bez luzów i w końcu nie skrzypi.
4, akumulator na wszelki wypadek odłaczyłem, po podłaczeniu , żadnych błędów.
moim zdaniem to te tulejki oryginalne są zbyt cienkie i pewnie w niektórych miejscach już wytarte, i dlatego pewnie nowe śruby na wymiar niewiele zmianiają, no i trzeba zrobić taki zabieg na wszystkich czterech. Oczywiście fotel wyciagnąłem z samochodu i zabrałem do domu. łatwiej sie wszystko robi . na samochodzie nie ma szans na odkręcienie śrub od strony tunelu.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2013, 17:21   #77
lukaszertel
ford::beginner
 
Avatar lukaszertel
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-10-2007
Skąd: Stare Babice
Model: Mondeo Mk4 Stationwagon
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 49
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Panowie!

Zastosowałem wiele sposobów na wyeliminowanie stukania fotela podczas siadania,
lecz dzisiaj po paru dniach testów odkryłem, iż charakterystyczne stukanie u mnie powoduje
mechanizm śrubowy służący do regulacji wysokości fotela.
Potwierdzam, iż przy maksymalnym podniesieniu stukania nie ma, gdyż mechanizm "parkuje" opierając się na swoim stelażu.

Metody, które przerobiłem chcąc wyeliminować luz na śrubie z 4 strony tego postu i śruby od wewnątrz sanek która utrzymuje ramię mechanizmu śrubowego (dostęp do niej od tylnego pasażera):
1. Przycięcie "na wymiar" opaski miedzianej (robiłem też opaskę/tulejkę miedzianą z kołnierzem):
ze względu na ruch fotela w górę i w dół opaska taka ulega zmiażdżeniu lub ściśnięciu w takim miejscu że luz powraca
2. Przygotowana dla mnie przez szwagra tulejka poliuretanowa także ulega zniszczeniu (po pewnym czasie)
3. Zdecydowanie najdłużej trzymał się Poxipol - jest to chyba najłatwiejsza metoda wyeliminowania problemu - pod warunkiem że to nie stuka mechanizm śrubowy!
4. Dziś wykonałem jeszcze tulejkę / podkładkę z dna puszki, można przyciąć dobrymi nożyczkami, tym bardziej daje się ładnie dopasować bo dno puszki alu po piwie jest wklęsła.
Wyprofilowanie następuje podczas dokręcania, oczywiście wcześniej można trochę ukształtować np. kombinerkami. Nie potnijcie sobie tylko palców o puszkę!

Generalnie opadłem z sił jak po wszystkich moich zaklęciach nad tym fotele usiadłem a tu dalej stuku puku. krew mnie zalewa więc go zaspawam!!

Jak ktoś życzy sobie zdjęcia to proszę napisać.


Pozdr.
Łukasz
__________________
Były: FF Mk1 1.4 PB, FF Mk2 1.6 PB, C-Max Mk1 1.6 TDCi
Jest: Mondeo Mk4 2.0 TDCi, C-Max Mk2 1.6 EB, Escape 2017 2.0 EB
lukaszertel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2013, 09:59   #78
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Koledzy mój fotel nie ma żadnych luzów ale strasznie skrzypi jak kiedyś w żuku lub nysie
__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2013, 12:36   #79
lukaszertel
ford::beginner
 
Avatar lukaszertel
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-10-2007
Skąd: Stare Babice
Model: Mondeo Mk4 Stationwagon
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 49
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Ktokolwiek, cokolwiek?
Mam ten tydzień wolny, chcę przed zimą to stukanie wyeliminować.
Macie jakieś nowe pomysły bądź wskazówki?

No koledzy, zamknijmy ten dręczący nas problem raz na zawsze..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Były: FF Mk1 1.4 PB, FF Mk2 1.6 PB, C-Max Mk1 1.6 TDCi
Jest: Mondeo Mk4 2.0 TDCi, C-Max Mk2 1.6 EB, Escape 2017 2.0 EB
lukaszertel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2013, 19:14   #80
lukaszertel
ford::beginner
 
Avatar lukaszertel
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-10-2007
Skąd: Stare Babice
Model: Mondeo Mk4 Stationwagon
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 49
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Czy wszyscy już te luzy naprawili i nie ma zainteresowanych?
Ja zająłem się tym tematem jak obiecałem, szkoda że nikt się nie przyłączył do dyskusji.

W skrócie powiem, że luzy mechanizmu śrubowego (podnoszącego fotel) są nie do wyeliminowania, niweluje je się jednak dwiema śrubami, które były przywoływane z tym wątku.
Pierwsza z nich najczęściej wymaga zastosowania nowej podkładki z kołnierzem gdyż ta oryginalna ulega zniszczeniu. Ja wykonałem ją z denka puszki po piwie, doformowała się podczas przykręcania.
Przy drugiej podkładka w moim przypadku jest cała. Musiałem tylko odkręcić śrubę i posmarować klejem do śrub by się nie odkręcała. Wcześniej stosowałem Poxipol, ale to rozwiązanie powodowało że klej podczas schnięcia tworzył warstwę między ramionami mechanizmu podnoszącego powodując stukanie mechanizmu śrubowego (podnoszącego).
Dopiero wyeliminowanie tego luzu całkowicie wycisza fotel.

Życzę powodzenia!

Łukasz
__________________
Były: FF Mk1 1.4 PB, FF Mk2 1.6 PB, C-Max Mk1 1.6 TDCi
Jest: Mondeo Mk4 2.0 TDCi, C-Max Mk2 1.6 EB, Escape 2017 2.0 EB

Ostatnio edytowane przez lukaszertel ; 27-09-2013 o 19:19
lukaszertel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.