Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-04-2011, 09:52   #771
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wcześniej potwierdziłeś moje wyjaśnienia a teraz nie wiem o co ci chodzi bo ja też pisałem o stożku?
Panowie dla ścisłości piszmy o "fazce" bo stożek to może się kojarzyć z czymś dłuższym, a fazka to to taki stożek łączący 2 średnice. I nie ma tam "klina" ani wpustu.

__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2011, 12:45   #772
robarek
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 125 KM TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 190
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Żeby nie było wątpliwości zadałem sobie troche trudu.
Poniżej dwa zdjęcia fabrycznego kółka. Po lewej od strony łożyska, po prawej od strony nakrętki.
Pytanie do jendrekmaka i innych zwolenników tej teorii: Jak trzyma sie kółko wałka alternatora, skoro nie dokręcone jest do łożyska, i gdzie jest ten stożek na którym trzyma się kólko?


P.S.
Ja w jednym z poprzednich postów przejęzyczyłem się pisząc o stożku, mój błąd.
Pozdrawiam mechaniorówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg kolko1.jpg (25.9 KB, 81 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg kolko2.jpg (65.2 KB, 76 wyświetleń)
robarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2011, 12:55   #773
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał robarek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dwa zdjęcia fabrycznego kółka
Robarku, zrób rysunek i zwymiaruj - to naprawdę umożliwi wszystkim porównanie swoich nowych kółek.

Chyba to oryginalne kółko bez sprzęgiełka osadzone jest na tej większej średnicy wałka i opiera sie o bieżnię łożyska jednak tak jak piszesz.A te ze sprzęgiełkami osadzone/nakręcone są na gwincie wałka tylko i to ten gwint/koniec gwintu wałka decyduje o miejscu osadzenia wzdłuż osi wałka (i może nie dotykać bieżni łożyska - pytanie czy łożysko powinno być czy nie być dociskane kółkiem).
Ja teoretyzuję, bo choć kółko kupiłem to jeszcze nie robiłem tego.
__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2011, 13:56   #774
kazimuro
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Skąd: Toruń
Model: MONDEO MK3 KOMBI
Silnik: 2.0 115 KM
Rocznik: 04.2003
Postów: 80
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

U mnie jednak ewidentnie słychać stuk przy odpalaniu i gaszeniu auta. Ktoś ma wskazówkę.
kazimuro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2011, 13:58   #775
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał kazimuro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie jednak ewidentnie słychać stuk przy odpalaniu i gaszeniu auta
A to nie dwumasa? Też mam coś takiego. Ale to chyba za wcześnie aby sie przejmować, jęsli w czasie jazdy nie słychać.
__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2011, 14:00   #776
kazimuro
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Skąd: Toruń
Model: MONDEO MK3 KOMBI
Silnik: 2.0 115 KM
Rocznik: 04.2003
Postów: 80
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

w czasie jazdy nie słychać, tylko jak odpalam i gaszę,niby w fokusach moze być to związane z poduszką jakąś ale nie wiem czy u nas tez tak jest
kazimuro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2011, 16:25   #777
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

jutro jestem umówiony na założenie kołka ale coś wzbudziło mój niepokój.

wygląda na to, ze posiadam standardowy alternator.

Posiadam tez kółko INA:

0039 10 peugeot citroen (kosztowało 120 zł, z aukcji która już była podawana).

Czy ktoś ma takie kółko założone i jedyna rzeczą jaka robił to obcięcie kołnierza na obudowie alternatora?

Bo teraz właśnie po analizie wcześniejszych wpisów wywnioskowałem, że jednak coś ze trzpieniem wałka jest nie za bardzo i rolka (ta od citroena) nie dochodzi ko końca (łożyska).

W sumie pytałem już czym różni się rolka od MK3 od benzyny od tej od Citroena ale jakoś nikt jeszcze nigdy na to pytanie nie odpowiedział ;-(.

a i jeszcze jedna rzecz - na pudełku zgadzają się wszystkie numerki, na rolce też ale na opakowaniu pisze, że to cześć zamienna do.... FIATA!!! :-) jaja.

Ostatnio edytowane przez Ar2rB ; 11-04-2011 o 16:27
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2011, 16:42   #778
robarek
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 125 KM TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 190
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Nie wiem jak wygląda kółko od Citroena czy Peugeota ponieważ założyłem od MK3 benzynowego i nie wiem po co eksperymenty. Macie cały proces wymiany kółka opisany i zfotografowany w moim poście: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
Nr katalogowy kółka : INA 535 0074 10. Zarówno fabryczne jak i te ze sprzęgłem opiera się na bieżni łożyska, innej możliwości nie ma. Czas chyba skończyć dyskusje jakie kółko, od jakiego auta, jakie wymiary itp itd. Wystarczy przeczytać trochę postów.
Pozdrawiam
robarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2011, 16:51   #779
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

nie chciałem robić żadnych eksperymentów... po prostu wyczytałem na forum ze koło o takim symbolu pasuje. Ale czym się rożni itd to już nikt nie jest w stanie opisać. Tym bardziej, że na aukcji jest opisane dosyć jednoznacznie (ford diesel). A jutro coś czuje ze po prostu zrobie z siebie głupka i tylko strace kase na rozmontowanie jak się okaże że jednak nie pasuje....
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2011, 16:52   #780
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Zamknijcie ten temat !
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.