Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-04-2011, 11:07   #761
trafal
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-08-2005
Skąd: Kraków/Warszawa
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI: 115/153 PH
Rocznik: 2002
Postów: 204
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy tym trzeba mieć klucz udarowy, tak?
Tak, aby odkręcić stare kółko które masz na alternatorze.

__________________
Mondeo MK III TDCI 153 PS 363 Nm Powered by Heko

http://www.motostat.pl/user_images/25125/icon1.png
trafal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2011, 11:21   #762
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał krol44 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a nie pisać bzdury dla samego pisania
ja nie muszę wystarczy, że ty to robisz
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2011, 19:20   #763
robarek
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 125 KM TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 190
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Jeżeli chodzi o pisanie dla samego pisania, to wystarczy popatrzeć na ilość postów delikwenta.
robarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2011, 21:59   #764
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

tiia. zacznę się przyglądać tak ja wy panowie, tylko czytać i wtrącać małe co nie co raz na pół roku co by komuś do pieca dołożyć. skoro tak duża jest wasza wiedza to się nią podzielcie ze wszystkimi a nie tylko krytykujcie. średnia 1 post na 2 tygodnie więc rozumiem, że nie doczekam się prędko od was odpowiedzi albo wyczerpię wasz limit na najbliższy kwartał. pzdr
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2011, 07:53   #765
robarek
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 125 KM TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 190
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

A doczekasz się kolego i to szybko. Jak mam pisać o pierdołach, które nic nie wnoszą do tematu lub wprowadzają w błąd zainteresowanego(ych) albo pisać kilka razy o tym samym, wole nic nie pisać a nie nabijać posty.
Pozdrawiam
robarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2011, 18:47   #766
kazimuro
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Skąd: Toruń
Model: MONDEO MK3 KOMBI
Silnik: 2.0 115 KM
Rocznik: 04.2003
Postów: 80
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Wszystko fajnie tylko po co te kłótnie, wystarczy że stara już doprowadza do szewskiej pasji bo nie daje mi czytać forum a kasy nie ma aby jeździć po mechanikach magikach.

Z tego co udało mi się wyczytać na 77 stronach tematu wynika że mój przypadek może a nie musi być spowodowany całym układem rolek i pasków a jedynie sprężyną bądź samym paskiem tudzież wogule niezależną częścią.

Objawy: jak odpalam auto to jest taki trr trrr trrr trajkocenie i jak gaszę również oraz przy staniu na jałowym biegu czasem. Wszystkim tym dźwiękom towarzyszy drganie odczuwalne w kabinie, dodam iż dźwięki na zewnątrz auta nie słychać mocno tak jak w kabinie i dochodzi ono spod schowka pasażera.

filmik można w nim usłyszeć co chwilę taki trr trrrrr [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wiem zakładałem post osobny ale ja czasu mam mało dużo problemów na głowie i jeszcze dochodzi teraz to wspaniałe wydarzenie.

Jutro pojadę do mechaniora (pomimo braku funduszy) może on coś potrafi celnie zdiagnozować.

Podsumowując wszystkie posty nie ma sposobu aby zdiagnozować cały ten układ to jest nasz problem bo wymiana wszystkiego kosztuje a wszystko po 5 złotych oprócz części do auta.

Dziękuję z góry wszystkim którzy starają się coś robić na tym forum.

Jeżeli ktoś może coś mi podpowiedzieć, to już jestem wdzięczny.

Ostatnio edytowane przez kazimuro ; 10-04-2011 o 19:44
kazimuro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2011, 18:48   #767
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał kazimuro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystko fajnie tylko po co te kłótnie, wystarczy że stara już doprowadza do szewskiej pasji bo nie daje mi czytać forum a kasy nie ma aby jeździć po mechanikach magikach.
To może idź do pracy i się wyprowadź?
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2011, 18:52   #768
kazimuro
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Skąd: Toruń
Model: MONDEO MK3 KOMBI
Silnik: 2.0 115 KM
Rocznik: 04.2003
Postów: 80
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

I w tym problem że w domu mnie mało a i pracuje dużo
kazimuro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2011, 07:40   #769
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał krol44 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spójrz więc kolego na swoją rolkę
Ponieważ Ty to widzisz , że tak powiem manualnie z autopsji to może są jakby 2 rozwiązania i może nie ma znaczenia czy sie opiera czy nie? Chociaż jesli montujemy kółko od np Citroena to może mieć fazkę w innym miejscu niz dedykowane do altka Forda i9 wtedy może wystąpić przekoszenie paska? Przydałoby sie dokładne zwymiarowanie tych różnych kółek-ja jutro wrzucę rysunek kółka INA (opis z kółka:INA F-229603.14 61F111900*) (opis z kartonika:535003910) Czy twoje nowe kółko ma fazkę w otworze wewnętrznym? A czy stare kółko bez sprzęgiełka ma taka fazkę? Jaki to jest gwint - M17?
__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi

Ostatnio edytowane przez AKuba ; 11-04-2011 o 07:44
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2011, 09:37   #770
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

pytanie
Cytat:
Napisał benio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy po zdemontowaniu koła pasowego z altka na trzpieniu wirnika nie ma żadnego klina? Czy kółko pasowe nie będzie się ślizgać?
odpowiedź
Cytat:
Napisał robarek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma klina i nie będzie się ślizgać. Jest osadzone na stożku.
wcześniej potwierdziłeś moje wyjaśnienia a teraz nie wiem o co ci chodzi bo ja też pisałem o stożku?
Cytat:
Napisał robarek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Siłą woli się trzyma

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 11-04-2011 o 09:59
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.