Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-04-2011, 10:05   #751
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
stożek (zmiana średnicy za gwintem) jest pod kątem,
Czy pisząc o stożku masz na myśli całą długość zakreśloną zółtą strzałką ? Możesz podać link lub po prostu oznaczenia Twojego nowego kółka? Mój alternator to najpopularniejszy 1S7TBC.

__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2011, 10:20   #752
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

to mam na myśli (foto)
a poza tym gdyby nowa rolka opierała się na łożysku a nie na stożku to przy dokręcaniu przesunęła by łożysko gdyby był jeszcze obrót na gwincie a rolka już by się opierała na łożysku. czyli wyciągali byśmy ośkę z alternatora poprzez dokręcanie rolki opartej na łożysku
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg przekrój koła.jpg (43.4 KB, 115 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 08-04-2011 o 10:26
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2011, 11:22   #753
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli wyciągali byśmy ośkę z alternatora poprzez dokręcanie rolki opartej na łożysku
Faktycznie, po co by kółko miało stykać się z bieżnią łożyska? Łożysko raczej samodzielnie trzyma się na wałku.
__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2011, 13:54   #754
robarek
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 125 KM TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 190
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Siłą woli się trzymaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
robarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2011, 18:22   #755
krol44
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 25-03-2010
Skąd: Elbląg
Model: Fiesta mk7
Silnik: 1,6 duratorque
Rocznik: 2013
Postów: 109
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to mam na myśli (foto)
a poza tym gdyby nowa rolka opierała się na łożysku a nie na stożku to przy dokręcaniu przesunęła by łożysko gdyby był jeszcze obrót na gwincie a rolka już by się opierała na łożysku. czyli wyciągali byśmy ośkę z alternatora poprzez dokręcanie rolki opartej na łożysku
Panowie rolka na 100% opiera się na wewnętrznej bieżni łożyska, zarówno ta ze sprzęgłem jak i ta bez sprzęgła, nie styka się z uszczelnieniem łożyska ponieważ uszczelnienie zazwyczaj jest minimalnie schowane. Rolkę dokręcamy do łożyska i nie jest tu potrzebna wcale wielka siła.
Sprawdzone 10 minut temu na alternatorze leżącym w garażu, po spiłowaniu kołnierza.
krol44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2011, 21:00   #756
robarek
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 125 KM TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 190
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

No właśnie!!! Bieżnia wewnętrzna łożyska opiera się o podtoczenie wałka altka i jest dociskana do tegoż podtoczenia rolką. Tak właśnie trzyma się łożysko na wałku, Panowie mechanicy.

Ostatnio edytowane przez robarek ; 08-04-2011 o 21:05
robarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2011, 21:38   #757
bambelo
ford::advanced
 
Avatar bambelo
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-05-2008
Skąd: SZCZECIN
Model: HONDA ACCORD + Mondeo mk3
Silnik: i-VTEC
Rocznik: 2005
Postów: 354
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał AKuba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz podać jaki masz numer na kartoniku INA (ja mam 535003910) i na kółku (ja mam INA F-229603.14 oraz 61F111900*). Średnica na szczytach wieloklinów zmierzyłem ok. 54,2mm(średnica zewnętrzna, ale bez pokrywki plastikowej wynosi ok.54,8mm). Czy to nie troche mniej niż oryginalna rolka bez sprzęgiełka?
takie same mam sprzęgiełko patrząc po numerach opisanych na kółku bo jeszcze go nie zamontowałem (brak czasu na wymianę) ale kolega mechanik z którym chodziłem do podstawówki [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
mówi że nie będzie problemu z montażem .... i tylko żebym w końcu przyjechał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak założę sprzęgiełkio to napisze co i jak z wymianą.
bambelo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2011, 23:36   #758
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

stożek za gwintem jest typowy dla stożków samokontrujących się żeby rolka się nie odkręciła ale skoro wolicie myśleć, że rolka opiera się na łożysku i na nim blokuje to już wasza sprawa. a swoją drogą skoro łożysko jest cofnięte w stosunku do obudowy to ciekawe jak tam krol44 zajrzałeś. ale każdy myśli co chce "panowie mechanicy"* i to wszystko z mojej strony na ten temat

*cytat
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2011, 08:16   #759
krol44
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 25-03-2010
Skąd: Elbląg
Model: Fiesta mk7
Silnik: 1,6 duratorque
Rocznik: 2013
Postów: 109
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
stożek za gwintem jest typowy dla stożków samokontrujących się żeby rolka się nie odkręciła ale skoro wolicie myśleć, że rolka opiera się na łożysku i na nim blokuje to już wasza sprawa. a swoją drogą skoro łożysko jest cofnięte w stosunku do obudowy to ciekawe jak tam krol44 zajrzałeś. ale każdy myśli co chce "panowie mechanicy"* i to wszystko z mojej strony na ten temat.

*cytat
Spójrz więc kolego na swoją rolkę może być ta bez sprzęgła i sprawdź czy znajdziesz na niej jakiś stożek, rolka wchodzi na wałek do samego łożyska i przykręcasz to zwykła nakrętką, jeżeli miała by się zatrzymać na stożku to otwór wewnątrz rolki musi posiadać także taki stożek, ale może w szkole źle mnie uczyli.
Kupujemy więc jedną z trzech pasujących rolek obcinamy kołnierz dokręcamy i cieszymy się z ciszy w aucie
Łożysko widać bardzo dobrze, ale trzeba po prostu fizycznie to sprawdzić a nie pisać bzdury dla samego pisania nie biorąc do ręki przedmiotu o którym chce się coś napisać.Rolka się nie odkręci ponieważ sam kierunek obrotu paska powoduje dodatkowe jej dokręcanie.
Pozdrawiam
krol44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2011, 09:07   #760
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał krol44 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupujemy więc jedną z trzech pasujących rolek obcinamy kołnierz dokręcamy i cieszymy się z ciszy w aucie
Przy tym trzeba mieć klucz udarowy, tak?
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.