Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-12-2020, 20:45   #741
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,666
Domyślnie Odp: Webasto - samodzielny montaż

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko,że te interfejsy z K-line działają ze starszymi wersjami thermo test.Do nowszych wersji 3.xx potrzeba oryginalnego interfejsu,o takiego(ja taki mam):
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Mowa o nowszym sofcie diagnostycznym, tak? Mi pewnie wystarczy najprostszy byle błędy odczytać. Starczy k-line? Podpowiesz który interfejs byłby ok?

metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2020, 22:19   #742
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Webasto - samodzielny montaż

Cytat:
Napisał metmusic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeśli u Was tak działa / działało to dziwne żeby u mnie T91 przeszkadzał.
Z tego co pamiętam masz moduł T91, u mnie jest T91R. Raczej nie powinno to mieć znaczenia, ale zawsze warto rozpocząć poszukiwania od "oczywistych oczywistości". Sprawdź działanie TC4 bez T91 i odczytaj błędy.
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2020, 22:28   #743
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,666
Domyślnie Webasto - samodzielny montaż

Tak, to pierwszy krok. Może nawet w ciemno kupie T91R i sprzedam T91. Zastanawiam się jeszcze nad jednym. W adapterze Y mam więcej przewodów niż potrzeba, teoretycznie nieużywane. Po stronie instalacji samochodu kończą się na wtyczce (czarny i fioletowy) wiec nie szkodzą na pewno ale po stronie modułów T91 i TC4 szary wchodzi do nich na ich piny (jeśli mają). 4 pin małej kwadratowej wtyczki TC4 i 4 pin płaskiej czarnej wtyczki T91. Teoretycznie nieużywany ale mostkuje moduły T91 i TC4. Może to ma jakiś wpływ i coś zakłóca tym przewodem.

Ostatnio edytowane przez metmusic ; 26-12-2020 o 22:41
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2020, 23:18   #744
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Webasto - samodzielny montaż

Ja w oryginalnym rozgałęźniku Y miałem podłączone 3 przewody +,masa i W-BUS. Czwarty był zaizolowany z gotowym pinem, ale nie podłączony.
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2020, 09:33   #745
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,666
Domyślnie Odp: Webasto - samodzielny montaż

Cytat:
Napisał pgrob Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja w oryginalnym rozgałęźniku Y miałem podłączone 3 przewody +,masa i W-BUS. Czwarty był zaizolowany z gotowym pinem, ale nie podłączony.
Zapewne mówisz o oryginalnym Y z zestawu TC4 Advanced, który ma wtyczkę do modułu i dwie wtyczki kwadratowe męską/żeńską, tak? W Entry oryginalnie jest kabel prosty z wtyczką do modułu i kwadratową żeńską. Y o którym mówię to dodatkowy adapter który dokupilem żeby bezinwazyjnie zamontować TC4 wraz z T91. Ten adapter ma wszystkie niezbędne wtyczki ale przewodów więcej niż trzeba i nie jest to to dedykowany przewód do podłaczenia równoległego TC4 z T91 i TTV ale jest to oryginalny przewód Webasto - po stronie kwadratowej 4 pinowej wtyczki są koloty: fioletowy, szary, czerwony, brązowy. W związku z tym musiałem fioletowy zastąpić zółtym - W-bus. Zostawiłem szary bo stwierdziłem, że nie jest używany to w niczym nie będzie przeszkadzać ale w rzeczywistości mostkuje moduły TC4 i T91...

EDIT:
Szary mostkuje tak że z 3 pinu TC4 daje 12V na 4 pin T91. Dobrze, że nie spalił czegoś w T91. Ale w sumie powinien zakłócać prace T91, a nie swoją wiec obawiam się ze to nie to.

(Na zdjęciach ten przewód jeszcze przed przeróbką. Po przeróbce w mejscu fioletowego w kwadratowej wtyczce znalazł się zółty z W-bus. Szary pozostał nieruszony.)
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_3679.jpg (92.6 KB, 28 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_3680.jpg (94.7 KB, 22 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez metmusic ; 27-12-2020 o 10:18
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2020, 11:16   #746
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Webasto - samodzielny montaż

Cytat:
Napisał metmusic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szary mostkuje tak że z 3 pinu TC4 daje 12V na 4 pin T91.
W tym momencie pojawiało się 12V na wejściu (przełącznikowym) modułu T91.Teraz w zależności jak jest ustawiona Twoja centralka T91 (może być ustawiona na przełącznik,albo na zegar),ogrzewanie powinno się włączyć(przełącznik) albo nie(zegar).
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2020, 11:18   #747
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,666
Domyślnie Odp: Webasto - samodzielny montaż

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tym momencie pojawiało się 12V na wejściu (przełącznikowym) modułu T91.Teraz w zależności jak jest ustawiona Twoja centralka T91 (może być ustawiona na przełącznik,albo na zegar),ogrzewanie powinno się włączyć(przełącznik) albo nie(zegar).

O dzięki za wiedzę. Pomijając ze ten mostek muszę zlikwidować to tak czy inaczej raczej nie powinien mieć wpływu na działanie TC4 a tylko na T91, dobrze myśle?
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2020, 11:24   #748
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Webasto - samodzielny montaż

Dokładnie,ale nie wiem jaki wpływ ma podanie +12V na wejście włącznikowe Twojego T91.
Mogło być tak,że TC4 włączał ogrzewanie a T91 je w tym samym momencie wyłączał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2020, 11:32   #749
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,666
Domyślnie Odp: Webasto - samodzielny montaż

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mogło być tak,że TC4 włączał ogrzewanie a T91 je w tym samym momencie wyłączał
I to jest całkiem możliwe bo dokładnie tak się dzieje. Na C+ pojawia się komunikat o włączeniu i natychmiast znika. Nie zawsze tak jest ale większość przypadków.

Dyskusja jest czysto akademicka bo muszę zlikwidować niechciany mostek i koniec ale przypadek ciekawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez metmusic ; 27-12-2020 o 11:45
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2021, 12:04   #750
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,666
Domyślnie Odp: Webasto - samodzielny montaż

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mogło być tak,że TC4 włączał ogrzewanie a T91 je w tym samym momencie wyłączał
Wygląda na to że to był ten problem i chyba jest rozwiązany.

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przecież do diagnozy wystarczy interfejs z vw k-line za kilka PLN
Kupiłem jakiś bylejaki VAG KKL ale póki co jestem zielony jak go fizycznie użyć w samochodzie... wymaga jakiś przeróbek czy podłączyć do gniazda OBD2, odpalić Thermo Test 2.16.7 i koniec? Czy trzeba pinem z K-line prosto W-bus?

Ostatnio edytowane przez metmusic ; 04-01-2021 o 14:09
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.