Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-03-2014, 07:58   #741
Lep
ford::average
 
Imię: G
Zarejestrowany: 04-06-2013
Model: Mondeo MK5, Kuga II
Silnik: EB 1.5 160 KM, 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2017, 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Z duchem czasu to byloby fajnie gdyby komputr pokazywal kiedy mamy byc na przegladzie. Ale to w koncu ford, wiec trzeba po prostu pamietac. Drobiazg, ale jak juz sie go raz spotka to potem brakuje.
Miałem to w BMW i bardzo mnie wkurzało bo gdy nie pojechałem do ASO (gdzie resetują ten licznik do kolejnego przeglądku) to cały czas zegary mi sie na czerwono świeciły. Irytujące

Lep jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2014, 14:42   #742
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Właśnie pokazano w Genewie Focusa mk3 po liftingu (bardzo pomógł), a Kuga2 jest na nim oparta - czy coś wiadomo o lifcie Kugi?
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2014, 18:35   #743
jacektp
ford::average
 
Avatar jacektp
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-07-2013
Skąd: Kraków
Model: Kuga II
Silnik: 1,6 (180KM)
Rocznik: 2013
Postów: 61
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Przecież Kuga 2 pojawiła się rok temu - jaki lifting?
jacektp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2014, 23:15   #744
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

przecież wyraźnie napisałem - FF3 właśnie przechodzi lifting, więc podejrzewam/obstawiam, że za mniej niż rok Kuga2 też do niego upodobni się
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2014, 23:21   #745
Lep
ford::average
 
Imię: G
Zarejestrowany: 04-06-2013
Model: Mondeo MK5, Kuga II
Silnik: EB 1.5 160 KM, 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2017, 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przecież wyraźnie napisałem - FF3 właśnie przechodzi lifting, więc podejrzewam/obstawiam, że za mniej niż rok Kuga2 też do niego upodobni się
Hehe. Nie liczyłbym na to. Myślę że najwcześniej przeprawadzą lifting w 2016.
Lep jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2014, 10:06   #746
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Miałem to w BMW i bardzo mnie wkurzało bo gdy nie pojechałem do ASO (gdzie resetują ten licznik do kolejnego przeglądku) to cały czas zegary mi sie na czerwono świeciły. Irytujące
W vw wyswiela sie komunikat i znika po chwili. To jest ulatwienie a nie cos co przeszkadza. To tak jak kontrolka niezapiętych pasów. Bardzo się cieszę, że w kudze można to diabelstwo wyłączyć, ale tez ciesze sie ze jest. W gruncie rzeczy mogloby jej nie byc, ale nowoczesny samochod nie przypominajacy o zapieciu pasow to troche nie na miejscu.

Przypominanie o przegladze, automatyczne zapalanie swiatel lub mozliwosc sterowania glosem to sa wszystko bajery. Przecież mogę sobie nakleić karteczkę "włącz światła" albo "przegląd przy 36800 km" i z odpowiednim wyprzedzeniem umówić się do warsztatu. Ale po co. Przecież to nie jest trudne aby samochód przypomniał, że za 1500 km lub 10 dni musisz jechać do warsztatu. Może to właśnie wypada przed wakacjami, a może masz jeszcze dużo czasu.

Ja jestem zdziwiony dlaczego sterowanie głosem w Kudze tak mocno odbiega od tego co jest np. w mondeo. Wyglada jak by to był ten sam system, ale nie znalazłem w kudze możliwości ustawienia temperatury klimatyzacji lub właczenia nadmuchu na szybę. W mondku to jest, moze w Kudze tez, tylko to nie jest oczywiste.
vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2014, 13:44   #747
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,726
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Ja jestem zdziwiony dlaczego sterowanie głosem w Kudze tak mocno odbiega od tego co jest np. w mondeo. Wyglada jak by to był ten sam system, ale nie znalazłem w kudze możliwości ustawienia temperatury klimatyzacji lub właczenia nadmuchu na szybę. W mondku to jest, moze w Kudze tez, tylko to nie jest oczywiste.
To nie jest to samo sterowanie. W Mondeo masz tradycyjne, a w Kudze SYNC. Sterować klimą nie możesz, ale wybrać artystę po nazwisku tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przecież wyraźnie napisałem - FF3 właśnie przechodzi lifting, więc podejrzewam/obstawiam, że za mniej niż rok Kuga2 też do niego upodobni się
Mayak, Focus w sprzedaży jest od 2011, a Kuga 2013, więc 2 lata różnicy i wszystko wskazuje na to, że jako ostatni model, który dostanie "aston look". Chociaż z drugiej strony MK1 nie miała liftingu, bo pokazali MK2...
Co ciekawe nie pokazali jeszcze oficjalnie C-maxa po liftingu, który w sprzedaży jest pół roku dłużej niż Focus, więc odświeżają te modele, które mają największą sprzedaż.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2014, 18:31   #748
Lep
ford::average
 
Imię: G
Zarejestrowany: 04-06-2013
Model: Mondeo MK5, Kuga II
Silnik: EB 1.5 160 KM, 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2017, 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
W vw wyswiela sie komunikat i znika po chwili. To jest ulatwienie a nie cos co przeszkadza. To tak jak kontrolka niezapiętych pasów. Bardzo się cieszę, że w kudze można to diabelstwo wyłączyć, ale tez ciesze sie ze jest. W gruncie rzeczy mogloby jej nie byc, ale nowoczesny samochod nie przypominajacy o zapieciu pasow to troche nie na miejscu.

Przypominanie o przegladze, automatyczne zapalanie swiatel lub mozliwosc sterowania glosem to sa wszystko bajery. Przecież mogę sobie nakleić karteczkę "włącz światła" albo "przegląd przy 36800 km" i z odpowiednim wyprzedzeniem umówić się do warsztatu. Ale po co. Przecież to nie jest trudne aby samochód przypomniał, że za 1500 km lub 10 dni musisz jechać do warsztatu. Może to właśnie wypada przed wakacjami, a może masz jeszcze dużo czasu.

Ja jestem zdziwiony dlaczego sterowanie głosem w Kudze tak mocno odbiega od tego co jest np. w mondeo. Wyglada jak by to był ten sam system, ale nie znalazłem w kudze możliwości ustawienia temperatury klimatyzacji lub właczenia nadmuchu na szybę. W mondku to jest, moze w Kudze tez, tylko to nie jest oczywiste.
Zgadzam się z tobą że takie ułatwienia w większości pomagają. W BMW lampka service na zegarach zapalała się przy każdym uruchomieniu i ale po 5 sekundach gasła. Mimo wszystko mnie to wkurzałoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Upierdliwy jestem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dla mnie idealnym system byłby taki gdzie sam mógłbym ustawić sobie przypomnienia. W BMW nie było takiej opcji trzeba było jechać na przegląd zapłącić ok 1000 zł i wtedy Ci to ustawialiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lep jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2014, 19:33   #749
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Dla mnie idealnym system byłby taki gdzie sam mógłbym ustawić sobie przypomnienia.
No w jednym autku tak mam. Można sobie ustawić do 3 przypominaczy (czas i kilometry) oraz sposób poinformowania kiedy nadchodzą. Zawsze też można wejść do komputera i zobaczyć ile jeszcze mamy do przejechania. Oprócz tego są też serwisowe ale je można również za pomocą kombinacji przycisków zdezaktywować.

Trochę mnie jednak krew zalewa jak widzę w Fordach Escape, że mają w komputerze przebieg dzienny, dwa zestawy pomiarów i z tego co pamiętam również czas jazdy. Mocno ubogi jest ten komp w kudze. Tym bardziej, że to kwestia softu i można zrobić w nim co się chce.
vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2014, 11:11   #750
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,726
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Panowie, kolega w Conversie wgrał soft chiński, więc nic nie stoi na przeszkodzie do Kugi wgrać soft amerykański z Escape, tylko kwestia zdolności Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.