Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Zobacz wyniki ankiety: Którą wersję softu Converse+ PDC skończyć jako pierwszą
Przedliftową 195 63.31%
Międzyliftową 23 7.47%
Poliftową 90 29.22%
Głosujących: 308. Nie możesz głosować w tej sondzie


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-01-2015, 20:29   #731
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Cytat:
Napisał odini Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale zmiana kolorów converse w Mondeo z Navigacją NX wiąże się z tym, że na navi kolory będą inne niż na Converse.
założyć poliftingową nawi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2015, 17:57   #732
sashxxx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-03-2010
Skąd: EU
Model: 1.mondeo mk4 2. F10 535d
Silnik: TDCI
Rocznik: 2007,2011
Postów: 38
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

1.Czy ktoś z Was może mi udostępnić orginalną zawortość flasha w ver. 1007?
2. Czy wersja benzynowa podejdzie diesla(mysle o podmianie eepromu) no i oczywiscie o podmianie tarcz od obrotomierza

Ostatnio edytowane przez sashxxx ; 06-02-2015 o 19:42
sashxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2015, 22:55   #733
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

ver 1007 to 8M2T-14C026-CE, więc wchodzisz na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i wpisujesz to w okienku u dołu strony
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2015, 23:09   #734
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 906
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Niedawno miałem przyjemność naprawiać converse+ z problemem opisywanym w tym wątku:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Kolega miał to nieszczęście, że w jego liczniku padł wyświetlacz.
Zwykle taka naprawa nie jest opłacalna gdyż koszt nowego wyświetlacza ściągniętego z chin to średnio ok 150USD.
Za tyle to praktycznie można kupić drugiego używanego converse+.
Ponieważ kolega nie miał i tak nic do stracenia postanowiłem zmierzyć się z problemem.
Po rozebraniu licznika na drobne kawałki i dobraniu się do samego wyświetlacza okazało się, ze sam lampa CFL w wyświetlaczu jest sprawna.
Padła natomiast przetwornica wysokiego napięcia ją zasilająca.
Po kilku godzinach pracy i użyciu ciężkiego sprzętu udało się zlokalizować i wymienić uszkodzone elementy.
Po tym zabiegu wyświetlacz powrócił do życia.
Morał z tego taki, że awaria wyświetlacza nie zawsze musi oznaczać kupno nowego licznika.
Poniżej jako ciekawostkę umieszczam zdjęcia termowizyjne jednego z uszkodzonych elementów.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IR0.jpg (43.2 KB, 324 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IR1.jpg (44.7 KB, 293 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IR2.jpg (38.6 KB, 299 wyświetleń)
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2015, 08:15   #735
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Cytat:
Napisał orion512 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poniżej jako ciekawostkę umieszczam zdjęcia termowizyjne jednego z uszkodzonych elementów.
Nie żartowałeś z tym "ciężkim sprzętem". Jestem pod wrażeniem wyposażenia Twojego warsztatu.
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2015, 13:17   #736
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Grubo. Czapki z głów na chęci i oczywiście gratuluje sukcesu w ożywieniu pacjenta. Niech NFZ będzie z Tobą (-:
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2015, 15:23   #737
paxtonix
ford::beginner
 
Avatar paxtonix
 
Imię: Oluś
Zarejestrowany: 12-11-2012
Skąd: Opole PL
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 46
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Podpinam się pod temat.

Przewalając tematy alexa w tych rosyjskich hieroglifach widziałem że robi ciekawe rzeczy z conversem zwłaszcza że ford strasznie okroił możliwości tego "auto smartphona " :0

#Orion512
Interesuje mnie też jak ugotować własny rom - Masz do tego jakieś specialne wynalazki czy na piechotę hex edytorem.

Jak wydobyc/wgrać rom z conversa da się ELM config czy trzeba bezpośrednio do EEprom

Sam mam mondeo MY07.25 z 0804 na conversie a widziałem że Alex robi prawdziwe cuda

z ELM327 dopiero zaczynam przygodę(Mimo że mam go już kilka lat to dopiero jestem na początku lektury ElmConfig ). Na "prędko" przerobiłem ELMa i bawię się trochę forscanem. Nie powiem że najlepiej było by mi podjechać do was chłopaki ba znacie temat ale mieszkam w Niemczech no i tego ten...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W Polsce bywam sporadycznie a mam tyle pytań co do zabawy z elektroniką w mondeo że HOHOHO :O chociażby widząc co się da z tego zrobic.. Wiecie Ciekawość i Piekło . Do tego Milion200 pomysłów na własny soft Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez paxtonix ; 11-03-2015 o 01:06
paxtonix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2015, 23:03   #738
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 906
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Witam.
Od pewnego czasu śledziłem wątek o komunikacie "akumulator rozładowany"
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Komunikat ten jest dość uciążliwy. Pojawiły się nawet pomysły aby spróbować jakoś temu zaradzić w kolejnej modyfikacji softu converse+.

Ponieważ sam mam ten problem postanowiłem przyjrzeć się bliżej tematowi.
Pierwszym pomysłem było to, iż skoro converse+ mierzy napięcie zasilania jest on w stanie na postawie jego analizy oszacować stan naładowania akumulatora.
Próbowałem wymusić pojawienie się komunikatu w liczniku na biurku. Niestety nawet zasilenie licznika napięciem około 8V nie powodowało oczekiwanego efektu.
Zacząłem więc podejrzewać że licznik może nie mieć z tym komunikatem nic wspólnego (poza tym, że go wyświetla).

Postanowiłem więc wywołać komunikat w swoim samochodzie. Żaden problem. 30 sekund grania radia po wyłączeniu zapłonu i voila Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Następnie trzeba było przyjrzeć się danym na magistrali CAN.
Po zasymulowaniu samochodu na biurku okazało się, że komunikat pojawił się.
Rozpoczęła się więc długa i żmudna analiza ramek. W efekcie poszukiwań okazało się iż informację o słabym stanie akumulatora licznik dostaje po magistrali MSCAN.
Byłem w stanie wyświetlić ten komunikat na testowym liczniku na życzenie. I nie miało zupełnie znaczenia jakim napięciem był on zasilony. Po prostu licznik w ramce dostaje flagę że ma wyświetlić komunikat i tyle. Nie ma więc możliwości za pomocą softu licznika wpłynąć na algorytm pojawiania się tego komunikatu. Oczywiście poza jego ewentualnym całkowitym wymaskowaniem.
Według mnie nie należy jednak tego robić. Choć jest on trochę upierdliwy i wyświetlany trochę nadgorliwie to jednak informuje i przyzwyczaja właściciela auta do tego iż z jego akumulatorem zaczyna się dziać cos złego.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC05566.jpg (91.6 KB, 302 wyświetleń)
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |

Ostatnio edytowane przez orion512 ; 26-02-2015 o 23:11
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2015, 23:13   #739
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

no dobra - ale kto wysyła ten komunikat?
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2015, 00:22   #740
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 906
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Według mnie BCM. On ma pełen pogląd na to co się dzieje w systemie.
Niestety magistrala CAN ma to do siebie ze nie znając adresów nie można określić modułu który nadał daną ramkę.
Nie znalazłem jak dotąd nigdzie dokumentacji z adresami ramek dla poszczególnych modułów (nie mówię tu o adresach serwisowych które kiedyś podawałeś)
Jedynym sposobem jest byłoby kolejne odłączanie modułów i sprawdzanie które ramki przestały być transmitowane.
A do takiego patroszenia samochodu nie mam wystarczająco dużo samozaparcia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście gdyby opalić BCMa na biurku była by pewność jakie ramki on transmituje.
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.