Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-01-2018, 17:21   #7351
pitekantrop
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 82
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Gdyby mk5 było normalnym, europejskim projektem od początku tak jak mk4, to pewnie nie byłoby 90% moich narzekań, a tak niestety jest to trochę ulep po taniości dostosowany na rynek EU i efekty widać w jakości. W moim sedanie szyba z tyłu jest tak pofalowana, że kiwając głową w górę i dół mogę sobie robić z samochodów za mną karykatury jak w domie luster. Takich porażek jakościowych jest w mk5 kilkadziesiąt, z czego kilkanaście już opisałem. Amerykanie to naród plebejski, to prości ludzie, którzy w większości mają problem z jedzeniem nożem i widelcem i nie przywykli do jakości czy estetyki, tylko do komfortu. I oprócz pasa piłującego szyję czy tandetnej klimatyzacji komfort w mk5 rzeczywiście jest.

pitekantrop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2018, 17:28   #7352
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał pitekantrop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
akich porażek jakościowych jest w mk5 kilkadziesiąt, z czego kilkanaście już opisałem.
Dawaj resztę ,chętnie poczytamy.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2018, 18:12   #7353
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał pitekantrop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Amerykanie to naród plebejski, to prości ludzie, którzy w większości mają problem z jedzeniem nożem i widelcem i nie przywykli do jakości czy estetyki, tylko do komfortu.
Może to jest recepta na sukces? Nie lubię tandety (dobijają mnie plastikowe sztućce w hotelach USA) ale określenie 'jakość' jest moim zdaniem czasami w Europie przewaluowane. Dla mnie "jakość" to niekoniecznie znaczy "topowe" ale takie jakie jest do zaakceptowania za dane pieniądze. Gdyż to drugie czasami ma zbyt dużo cech snobistyczno-masońskich okraszanych sponsoringiem.

Aha, jakość, estetyka czy komfort ma przede wszystkim jeździć, być bezpieczne i niezawodne i oczywiście czymś ujmować, a nie być jedynie perfekcyjnie (a może poprawne?) do bólu

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 12-01-2018 o 18:21
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2018, 18:14   #7354
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał biner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jezdzi na ssaniu to nie ma się co dziwić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mówisz, że to przeze mnie nie będzie liftu mk5 w EU? :-P
A gdzie się to ssanie wyłącza? Między fotelami nie ma żadnej wajchy... :-/

Bump:
Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak a propo ciekaw jestem ile części w Mondeo pochodzi z Fusion i co się dzieje z oszczędnościami wynikających ze spadku wartości $
Zakłada się rezerwy na gorsze czasy, gdy trzeba będzie je rozwiązać, żeby wynik był lepszy. :-)
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2018, 18:26   #7355
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zakłada się rezerwy na gorsze czasy, gdy trzeba będzie je rozwiązać, żeby wynik był lepszy. :-)
Właśnie, właśnie - dlatego Mondeo i Fusion jeszcze się produkują - ale rezerwy kiedyś się skończą i trzeba mieć w zanadrzu kolejną "makietkę" - nowe oblicze klasy średniej
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2018, 22:03   #7356
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Adam599 - bierz hybrydę. W perspektywie 10 lat będzie najtańszy w eksploatacji.

Ja np już bym nie chciał innego auta niż hybryda. Skoro może być tak, że Fusion/Mondeo będzie np SUVem to pozostanie mi pożegać się z Fordem. To, że Fusion nie byłby już bliźniakiem Mondeo to nic nowego przecież nasz MKIV nie miał odpowiednika w USA. W UE Mondeo raczej ma dobrą sprzedaż przynajmniej na razie. Faktem jest jednak, że w EU nie ma Accorda, C5, zaraz zniknie Avensis ale nie wyobrażam sobie żeby VW kiedyś wycofało Passata. Peugeot też zapowiada następcę 508 więc może jakieś miejsce dla sedanów lub liftbacków jest.
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2018, 14:31   #7357
pitekantrop
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 82
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Dziś całkiem spory kamień zrobił mi odprysk o średnicy ok. 15 mm. Zastanawiam się między naprawą a wymianą. Odprysk jest ok. 10 cm od krawędzi dolnej i ok. 15 cm od krawędzi prawej szyby.

Czy ktoś wymieniał grzaną szybę w wersji z tym całym ustrojstwem przy lusterku (czujnik zmierzchu + kamera do automatycznych długich + czujnik deszczu).

- jaki koszt szyby?
- czy są jakieś problemy przy wymianie grzanej szyby albo z przełożeniem tego ustrojstwa?
- czy muszę zamówić nową naklejkę z rejestracją?
pitekantrop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2018, 14:42   #7358
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Ja wymieniałem. Wymienili bez problemów , naklejkę udało się uratować.
Nie masz w profilu skąd jesteś, ja to robiłem w PGD w Katowicach z AC.
Koszt trochę ponad 4 tyś zł.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2018, 14:50   #7359
pitekantrop
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 82
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Gdynia. Zastanawiam się, czy odprysk nie przerwał tej siatki grzewczej i naprawa w ogóle wchodzi w grę. Też mam AC, ale zawsze wolałbym mieć fabryczną jakby się dało naprawić, bo zapewne ubezpieczyciel będzie chciał mi wcisnąć jakiś szajs.
pitekantrop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2018, 14:51   #7360
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

W Sopocie jest dobry gość od naprawiania szyb, podjedź to powie Ci czy jest sens naprawiać czy nie.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.