Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-10-2017, 13:12   #691
boruch13
ford::average
 
Avatar boruch13
 
Imię: boruch
Zarejestrowany: 14-12-2014
Model: Mondeo
Silnik: EB 2.0 203KM
Rocznik: 2011
Postów: 81
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

To ja się pochwalę Customem L2H1, niewielki jest wybór zimówek w rozmiarze 215/65/15C.
Rocznie latam ok. 40-50kkm, może macie doświadczenie z dobrymi zimówkami i możecie śmiało polecić. Rozważam zakup opon średniej lub dobrej klasy. Jeżeli ma być droga, to musi być bardzo dobra.

boruch13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2017, 13:35   #692
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Oprócz klasy opony (premium, standard, ekonomiczna) przy wyborze opony zimowej warto pomyśleć w jakich warunkach najczęściej się jeździ.
Opony zimowe bywają z drobnym bieżnikiem i z olbrzymią ilością lamelek - dobre na zimowe jazdy szosowe, gołoledź, a bywają też z grubszym , prawie terenowym bieżnikiem i małą ilością lamelek - to dobre opony ma ciężki teren, kopny śnieg, czasem z błotem pośniegowym itp.

Generalnie uważam, że kierowca jeżdżący komercyjnie (zawodowo), czyli z założenie robiący przebiegi - powinien jeździć na oponach klasy premium. A już jeżeli jeździ z pasażerami - to obowiązkowo. Na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać.
Ja osobiście od wielu lat wybieram na zimę Nokiany i jestem zadowolony, w twoim rozmiarze też są.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2017, 16:37   #693
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,849
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

michelin agilis alpin, GY cargo ultragrip, pirelli carrier winter, takie rekomenduje Ford do customa i transita.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2017, 17:18   #694
boruch13
ford::average
 
Avatar boruch13
 
Imię: boruch
Zarejestrowany: 14-12-2014
Model: Mondeo
Silnik: EB 2.0 203KM
Rocznik: 2011
Postów: 81
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Takie też biorę pod uwagę, czyli opony w segmencie premium. Z 3 poniższych coś wybiorę, ale mam jednak wątpliwości czy:
- Michelin Agilis 51 [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie mają Waszym zdaniem trochę dziwnego bieżnika? To nie są lamele tylko "jakieś zwykłe proste nacięcia" nawet nie wyglądają jak "zimówki".
- GY Cargo UG2 [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wyglądają naprawdę solidnie, ale mam złe doświadczenia z ich letnią odmianą która nie wytrzymała 30kkm przebiegu.
- Nokian [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] opona mi absolutnie nie znana, choć z najlepszymi opiniami tam na stronie, tu potrzebuje porady @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i porównania do wcześniej wymienionych.
Doświadczenie podpowiada mi Michelin, ale te lamele... wszystkie do tej pory miałem ze wzorem Agilis Alpin. Na nich przejeżdżałem po 3 sezony, czyli ok. 90kkm.
boruch13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2017, 17:54   #695
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Cytat:
Napisał boruch13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie mają Waszym zdaniem trochę dziwnego bieżnika? To nie są lamele tylko "jakieś zwykłe proste nacięcia" nawet nie wyglądają jak "zimówki".
No nie, Micheliny lamelek mają mnóstwo, tyle że nie są sfalowane (wężykowato), ale są rzędami pod różnymi kątami. Efekt na całej szerokości opony powinny uzyskiwać podobny. Jednocześnie bieżnik jest dosyć gruby - więc będą bardzo efektywne na pewno przy różnych warunkach - kosztem (chyba) hałasu i przebiegu.

Nokiany to wiodąca firma w branży. Ja jestem zadowolony, z tym że ja jeżdżę 90% po mieście, więc w większości po oczyszczonych ulicach. Doświadczeń ze śniegiem i błotem pośniegowym mam mało. Nokiany z linka zapowiadają się podobnie jak Micheliny, tyle, że lamelki mają sfalowane i jest ich nieco mniej. Są dosyć głośne - ale coś za coś.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 13-10-2017 o 17:57
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2017, 18:11   #696
boruch13
ford::average
 
Avatar boruch13
 
Imię: boruch
Zarejestrowany: 14-12-2014
Model: Mondeo
Silnik: EB 2.0 203KM
Rocznik: 2011
Postów: 81
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Wspominałem o takich [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , ten wzór brałbym w ciemno. Jeżdżę raczej poza miastem, świętokrzyskie, małopolskie. Z tą zimą to różnie jest, jak wiesz, do lutego śniegu było niewiele, ale później jeździłem na zimówkach aż do maja. Sam nie wiem, samochodu nie przeciążam, max 400 - 600 kg., czasem nawet mniej.
boruch13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2017, 21:11   #697
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Cytat:
Napisał boruch13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wspominałem o takich [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , ten wzór brałbym w ciemno. Jeżdżę raczej poza miastem, świętokrzyskie, małopolskie. Z tą zimą to różnie jest, jak wiesz, do lutego śniegu było niewiele, ale później jeździłem na zimówkach aż do maja. Sam nie wiem, samochodu nie przeciążam, max 400 - 600 kg., czasem nawet mniej.
Z tym, ze mają bardzo wysoki index obciążenia (112) - będą raczej twarde na lżejszym vanie. To są opony raczej dla Transita 3,5t,
Mają też niski index prędkości R - do 170 km/godz,
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 14-10-2017 o 08:12
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2017, 07:55   #698
mihau134
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-09-2013
Model: focus mk2 fl
Silnik: diesel
Rocznik: 2008 1.8 tdci
Postów: 101
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Cytat:
Napisał lukas_ko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Że tak odpowiem, do czego te opony Transita? Jaki rozmiar? Bo w Twoim profilu jest jeszcze Focus to może pomyliłeś działy?
Mam tez na stanie sluzbowego transita l3h2 i dlatego pytam . Mialem w poprzednim transicie micheliny agiulus alpin i byly swietne . Chcialem tylko zaczerpnac opini.
mihau134 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2017, 08:59   #699
ARROV
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-01-2008
Model: Transit
Silnik: 2.4 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 19
Thumbs up Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Cytat:
Napisał lukas_ko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam z salonu wersję 470 HD tylko że jest to furgon ale chciałem aby był na prawojazdy kat. B więc Bemo zamówiło mi go z homologacją na 3500 i nie mam tachografu był natomiast ogranicznik prędkości ale mi go zdjeli.
Co do ładowności to się z Tobą nie zgodzę że więcej przeniesie za pomocą poduszek powietrznych ponieważ w tym miejscu gdzie montuje się poduszki nie ma wzmocnienia na ramie i można przez to fizycznie złamać ramę bo to jest podparcie całego ciężaru w jednym miejscu a jak masz resor to podparcie jest w dwóch miejscach przez co inaczej się rozkłada masa.

W mojej okolicy jest wielu handlarzy którzy zamontowali sobie poduszki powietrzne do Sprinterów i mając przeładowane auto chcieli go na poduszkach podnieść aby auto nie wyglądało że wisi krótko nad ziemią i za którymś razem rama im pękła w miejscu gdzie była poduszka.

Co do ładowności realnej ale takiej która nie zniszczy auta to spokojnie można wsadzić 3300 kg i nic mu nie będzie a okazjonalnie 3500kg pod warunkiem że się będzie ostrożnie jechać.

Jeszcze jedna sprawa jak wsadzisz 3500 to pod warunkiem że równo na całości rozłożysz ciężar na pace bo co innego jak wszystko będzie wisiało na samej "dupie" wówczas można go uszkodzić

Dzięki za info odnośnie ładowności 470, popytałem też gdzie indziej i okazuje się, że 470 zabudowana na wywrotkę bezproblemowo radzi sobie z 3500kg na pace - podejrzewam że sama zabudowa wywrotki waży podobnie jak paka 4,20m z plandeką, coś w granicach 500kg.

Wiesz może jakie masz u siebie przełożenie mostu?
ARROV jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2017, 19:25   #700
bobas_81
ford::average
 
Avatar bobas_81
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 12-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Transit, Transit Custom
Silnik: 2.0 TDDI 75KM > 93KM, Custom 2.2TDCI 100KM > 125KM
Rocznik: 2001, 2015
Postów: 173
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Podzielę się i moimi spostrzeżeniami dotyczącymi zimówek dla mnie tylko i wyłącznie NOKIAN WR C ale 195/70/15 , mam już trzeci komplet i jeśli je dostanę będzie kolejny, bo widzę ,że wyszedł model WR C 3 , pewnie nie będą juz WR C produkować a nowych nie znam...Miasto 90% ale dwa , trzy razy podczas zimy jeżdżę w dalszą trasę , miałem do czynienia i z błotem pośniegowym i z regularnie ośnieżoną nawierzchnią , zawsze świetnie się spisują .

Pozdrawiam
bobas_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.