Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-06-2009, 15:51   #61
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał glucosum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jakie masz radio. Ew zdjęcie radia.
Mam 6000cd. Problem w tym, że po podpięciu modułu nadal mam "mute" zamiast "no phone" na słuchawkach. Dodam, że odłączałem akumulator w czasie podpinania modułu.

Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2009, 16:00   #62
glucosum
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Model: C-Max
Silnik: 1.8 FlexiFuel
Rocznik: 2007
Postów: 317
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Jak na złosć nie mogę znaleźć instrukcji do tego radia.
Ale tak z pamięci. Przycisk menu ma 2 stany jak go dłużej przytrzymasz to wchodzisz glębiej.
Pamiętaj żeby bt w twoim telefonie był włączony. I bardzo ważne sparowanie musisz zrobić ale z poziomu twojego telefonu. Każ mu znaleźć urżadzenia bt w okolicy ( radio musi być włączone a inne bt wyłaczone np ten w ucho ) Jeśli znajdzie to musisz wpisać kod 0000. Wtedy się sparuje. Być może twoje radio nie ma sparowanych urządzeń i wtedy przechodzi w mute....


JUŻ MAM


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Jest napisane wyraźnie. Nacisnąć przycisk menu i przytrzymać tak zwany pozim drugi.

Ostatnio edytowane przez glucosum ; 18-06-2009 o 16:32
glucosum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2009, 16:40   #63
jacec609
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-09-2008
Model: Mondeo Gold X
Silnik: 1.8 tdci 6-speed
Rocznik: 2008
Postów: 33
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

sprawa wyglada tak:

najpierw trzeba wejsc w menu zawansowane radia i wlaczyc bt (jezeli chyba jest wgrany w radio)

wziskasz menu i naciskasz az masz adv albo zawansowane i wciskasz w bok, tedy znowu menu i na bt ustawiasz wlaczone albo enable,

dopiero teraz naciskasz zielona sluchaweke i menu wlaczasz na parowanie albo bond

w tel masz bluetooth i wyszukujesz urzadzenie audio i parujesz, powinno dzialac, u mnie wlasnie tak bylo, tylko ze ja dalej mam problem z mikrofonem, 162 zlote, i kombinuje ale chyba juz kupie ten z aso.

stad prozba o obejrzenie kogos kto ma, czy to tylko mikrofon (okragle cos, czy tam jest jakis uklad scalony elektorniczny,

Pozdrawiam
jacec609 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2009, 17:04   #64
zdzislaw22
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2008
Model: monde
Silnik: 20
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał glucosum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
To się zgadza. Z tego co znalazłem to są 3 opcje
- mają fabrycznie zainstalowany bt i mikrofon
- mają przewody wyprowadzone do modułu bt i do mikrofonu (brak bt i mikrofonu)
- brak jakiejkolwiek instalacji do bt = brak modułu, wiązek, mikrofonu a nawet brak miejsca na niego
no właśnie się nie zgadza :-) kolega napisał, że miał kable do modułu ale nie miał do mikrofonu.
Dodatkowo jest jeszcze jedna opcja brak kabli ale jest miejsce na mikrofon, tak jak w instrukcji ;-)

W radiu 6000, po rozpoznaniu modułu od razu działanie klawiszy "słuchawek" się przestawia i zamiast mute pojawia się jakiś napis sugerujący aby sparować urządzenia
zdzislaw22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2009, 17:06   #65
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał jacec609 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprawa wyglada tak:

najpierw trzeba wejsc w menu zawansowane radia i wlaczyc bt (jezeli chyba jest wgrany w radio)

wziskasz menu i naciskasz az masz adv albo zawansowane i wciskasz w bok, tedy znowu menu i na bt ustawiasz wlaczone albo enable,

dopiero teraz naciskasz zielona sluchaweke i menu wlaczasz na parowanie albo bond

w tel masz bluetooth i wyszukujesz urzadzenie audio i parujesz, powinno dzialac, u mnie wlasnie tak bylo, tylko ze ja dalej mam problem z mikrofonem, 162 zlote, i kombinuje ale chyba juz kupie ten z aso.

stad prozba o obejrzenie kogos kto ma, czy to tylko mikrofon (okragle cos, czy tam jest jakis uklad scalony elektorniczny,

Pozdrawiam
Dokładnie tak robię, ale nie pojawia się*menu BT.
Jeśli chodzi o mikrofon, to nie widzę w nim jakiegokolwiek scalaka.
Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2009, 18:55   #66
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Przy okazji sprawdzania instalacji rozebrałem moduł. Spisałem numery układów
1. DSP, TMS 160, 320VC5410APGE, CB-77AE8LW,
2. 2M718RB, CP3BT26Y9, 8ACK
3. SAMSUNG, K6R4016VID-UI10
4. EM610FV8T, 1B168H11
5. M29W800DT, M28W320FC
Poza tymi pięcioma układami jest w nim kilka mniejszych, które racze nie są programowalne. Wyglądają na tranzystorki lub pamięci.

Chyba przy okazji jutrzejszej wizyty w ASO poproszę o podłączenie do komputera i konfigurację. Czy jest możliwość, żeby moduł był częsciowo (bez bt) wykrywany przez auto?
Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2009, 19:38   #67
jacec609
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-09-2008
Model: Mondeo Gold X
Silnik: 1.8 tdci 6-speed
Rocznik: 2008
Postów: 33
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Strzeszku: mogłbyś zmierzyć opór tego mikrofonu?
jacec609 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2009, 20:18   #68
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał jacec609 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Strzeszku: mogłbyś zmierzyć opór tego mikrofonu?
Razem z kablami doprowadzającymi do złączki w kokpicie ma 9,5kOhm
Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2009, 10:50   #69
zdzislaw22
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2008
Model: monde
Silnik: 20
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał Strzeszku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy okazji sprawdzania instalacji rozebrałem moduł. Spisałem numery układów
1. DSP, TMS 160, 320VC5410APGE, CB-77AE8LW,
2. 2M718RB, CP3BT26Y9, 8ACK
3. SAMSUNG, K6R4016VID-UI10
4. EM610FV8T, 1B168H11
5. M29W800DT, M28W320FC
Poza tymi pięcioma układami jest w nim kilka mniejszych, które racze nie są programowalne. Wyglądają na tranzystorki lub pamięci.

Chyba przy okazji jutrzejszej wizyty w ASO poproszę o podłączenie do komputera i konfigurację. Czy jest możliwość, żeby moduł był częsciowo (bez bt) wykrywany przez auto?
No to mamy:

DSP, TMS 160, 320VC5410APGE, CB-77AE8LW,2M718RB = digital signal processor address 64K of 16-bit words,to allow access of up to 8192K of
program memory. In
CP3BT26Y9, 8ACK - - Reprogrammable Connectivity Processor with Bluetooth, USB, and CAN Interfaces
SAMSUNG, K6R4016VID-UI10 - Async Fast SRAM (4Mbit, 256Kx16,3V) controller?
EM610FV8T, 1B168H11 = 128K x8 bit Super Low Power and Low Voltage Full CMOS Static RAM --- for DSP
M29W800DT = 8-Mbit (1 Mbit x 8 or 512 Kbits x 16, boot block) 3 V supply flash memory
M28W320FC = 32 Mbit (2Mb x16, Boot Block) 3V Supply Flash Memory

Czyli interesujaca nas pamiec to M29W800DT, która jest obsługiwana przez procesor DSP.

Co ciekawe oba procesory maja jtag, więc nic nie trzeba wylutowywać.
hm... chyba muszę wyjąć swoj moduł z autka.
zdzislaw22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2009, 11:43   #70
glucosum
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Model: C-Max
Silnik: 1.8 FlexiFuel
Rocznik: 2007
Postów: 317
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Brawa dla zdzislaw22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie dosyć że pisze to jeszcze wie co. Jeśli udało by mu się zgrać z modułu program i miałby dostęp do modułów z innymi językami, to było by bajecznie.

Można by dowolny moduł z demobilu przeprogramować na swój język......

Ja np mam wersje niemiecką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i taka zmiana języka byłaby mi na rękę. Poza tym na ebayu znajdują się czasami moduły z językami "nie do ugryzienia" np portugalskim......
glucosum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.