Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-01-2017, 19:37   #61
JARO7007
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 04-06-2016
Skąd: Katowice, Czeladź
Model: Modeo Mk5 USA
Silnik: 1,6
Rocznik: 2013
Postów: 128
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pisałem już o tym - jak konfigurację ustawisz tak jak ....
Tadek, ale w tych autach nikt nic nie ustawiał, chyba, że miałeś na myśli fabryczne ustawienie?
Tylko, co z wersjami EU, tam chyba w takim przypadku będą wykazywane błędy, no chyba, że się mylę?

Cytat:
Napisał CERES Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przeciwmgłowym zajmę się jak odbiorę samochód od lakiernika (2 drzwi maluję bo były "potłuczone")
Jaką wersję wybierasz?

__________________
Podstawową rolą FORUM jest niesienie bezinteresownej POMOCY, a nie reklamowanie swojej działalności KOMERCYJNEJ !!!

Ostatnio edytowane przez JARO7007 ; 25-01-2017 o 19:40
JARO7007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 20:04   #62
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

co polecasz kolego ??
CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 20:04   #63
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Ja jak w mk4 dołożyłem kierunki dynamiczne i chciałem zasilić to z dziennych to od razu mi pokazało na desce overvoltage więc musiałem z akumulatora zasilić mimo że dołożyłem może z 150mA.

Także nie wyobrażam sobie że w autach na Europe komp nie sprawdza oświetlenia.

Bump:
Cytat:
Napisał CERES Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co polecasz kolego ??
Jak troche poczekasz to Ci powiem jak ta czerwona żarówka świeci, czekam aż przyjdzie.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 20:15   #64
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

spoko, najważnieszy był żółty,niemigający kierunek
CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 20:22   #65
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,065
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Cytat:
Napisał JARO7007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tadek, ale w tych autach nikt nic nie ustawiał, ...
Tylne LEDy są z fabryki, to i NO_OUTAGE (brak kontroli poboru prądu) jest z fabryki.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 21:31   #66
JARO7007
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 04-06-2016
Skąd: Katowice, Czeladź
Model: Modeo Mk5 USA
Silnik: 1,6
Rocznik: 2013
Postów: 128
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylne LEDy są z fabryki, to i NO_OUTAGE (brak kontroli poboru prądu) jest z fabryki.
No, a co w takim razie z przednimi?
One też nie wykazują błędu przez komp.
__________________
Podstawową rolą FORUM jest niesienie bezinteresownej POMOCY, a nie reklamowanie swojej działalności KOMERCYJNEJ !!!
JARO7007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 21:34   #67
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,065
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Cytat:
Napisał JARO7007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No, a co w takim razie z przednimi?
One też nie wykazują błędu przez komp.
Przyślij VIN to Ci pokażę jak były skonfigurowane.
Praktycznie na każdym przewodzie da się ustawić NO_OTAGE - czyli brak kontroli albo OUTAGE - czyli z kontrolą.
Inna sprawa, to test co się stanie po ustawieniu OTAGE jak było NO - czyli włączeniu kontroli. Nikt u mnie nie zostawia Fusiona na noc bym sobie eksperymentował, więc nie bardzo Wam pomogę czy kontrola prądów wtedy zadziała i w jakim zakresie.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - nie przysyłaj VIN. Mam.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - masz z fabryki puste pola konfiguracji OUTAGE/NO_OTAGE dla wszystkich przewodów. Jakie są difolty dla tej sytuacji trudno zgadywać. Równie dobrze może to oznaczać, że Twój BCMi nie realizuje kontroli prądów.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 25-01-2017 o 21:45
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 21:47   #68
JARO7007
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 04-06-2016
Skąd: Katowice, Czeladź
Model: Modeo Mk5 USA
Silnik: 1,6
Rocznik: 2013
Postów: 128
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Szczerze, to wcale mi na tej kontoli nie zależy, byłem baardzo zadowolony, jak okazało się, że nie muszę dokładać rezystorów.
@tedi_k - za to należy im się pochwała.

Cytat:
Napisał CERES Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co polecasz kolego ??
A pisałem w tym poście:
Cytat:
Napisał JARO7007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Co do przeciwmgielnego, to faktycznie trzeba ciągnąć przewód. Miałem zamiar kupić przełącznik o EU, ale w końcu dołożyłem inny od spodu. Można wykorzystać jedno cofania, włożyć czerwony zamiennik led (daje radę), tak miałem na początku. Zmieniłem jednak na dwa dodatkowe moduły cob, nad tablicą rejestracyjną i dodatkowy laser, który normalnie działa też jako stop, ale po załączeniu przeciwmgielnego zapala się na stałe, razem z nim.
...
Można też pokombinowć z odblaskami w zderzaku, zrobić samemu lub też kupić, choć kupowanie - mało opłacalne.
__________________
Podstawową rolą FORUM jest niesienie bezinteresownej POMOCY, a nie reklamowanie swojej działalności KOMERCYJNEJ !!!

Ostatnio edytowane przez JARO7007 ; 25-01-2017 o 22:12
JARO7007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 22:22   #69
krystianen
FCP member
 
Avatar krystianen
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 30-04-2013
Skąd: Poznań - Swarzędz
Model: Ford FOCUS MK3
Silnik: 2.0 TDCi 163KM - POWERSHIFT
Rocznik: 2013
Postów: 664
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Cytat:
Napisał JARO7007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko, co z wersjami EU, tam chyba w takim przypadku będą wykazywane błędy, no chyba, że się mylę?
Można ustawić bezproblemu działające światła EU,bez dokłądania czegokolwiek trzeba troche pozmieniać w ustawieniach. Niestety nie da się napisać zmieć "to" i bedziałać, bo stawiając nawet 2x Fsuiony obok siebie to konfiguracje będą inne.
Cały problem w tylnich lampach rozchodzi sie o brak pomarańczowego kabla. W lampach US sa 4 kablem, w EU jest 5.
__________________
Fordplus.pl
IDS | GFDRS | UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
////// ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP //////

609 535 500 | krystian@fordplus.pl
krystianen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 22:26   #70
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Cytat:
Napisał krystianen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cały problem w tylnich lampach rozchodzi sie o brak pomarańczowego kabla. W lampach US sa 4 kablem, w EU jest 5.
Zarówno w lampach EU jak i USA w kostce są 4 piny jak i na PCB są 4 pady, więc bez znaczenia ile kabli masz w kostce od instalacji samochodowej. Zresztą bez sensu byłoby 5 pinów bo 4 piny to akurat kierunek stop postój i masa, co chcesz więcej na 5 pinie ?
Tak nawiasem klient robił u Ciebie Fusiona i nie dałeś rady tego zrobić twierdząc że każde auto jest inne. Wrócił bez sprawnych świateł i inny facet mu to zrobił. Jeszcze sam widziałem jak mi pokazywał jak zrobione i działały tak jakby nic nie było w ogóle robione.
Chyba że w Swarzędzu jest jeszcze jedna osoba która to robi, więc wtedy mógł to robić ktoś inny.

To było to auto:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez SrebnaStrzała ; 25-01-2017 o 22:35
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ford , fusion , przeciwmgielne



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.