Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-10-2015, 20:04   #61
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

niestety tak jest, tez to potwierdzam . nic nie zrobisz, oprocz wymiany szyby.
u mnie byla szyba w paski i coraz mniej pol grzejacych, az sie calkiem poprzepalaly

kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2015, 21:44   #62
Bobowa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-02-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Dzięki za informacje. Tak przypuszczałem ale zawsze nadzieja umiera ostatnia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Samochód większość czasu jest garażowany więc bez tego grzania wytrzymam. Niemniej szkoda, że to tak szybko pada - druty w szybie zostały (na początku strasznie mi przeszkadzały) i będą bezużyteczne. Trudno. Jeszcze raz dziękuję za info.
Bobowa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2015, 17:09   #63
bobanr
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 22-08-2011
Model: S-max
Silnik: został tylko 2.5 FHEV
Rocznik: 2022
Postów: 413
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Cytat:
Napisał pawele_ka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam - proszę o pomoc i podpowiedź.
Wymieniłem w swoim S-maxie szybę ze zwykłej na nową - grzaną.
Instalacja jest fabryczna, kostki, przekaźnik, bezpieczniki
Wyłącznik dokupiłem na 2-szyby, bo oryginalny był tylko na 1 szybę (tył)
Podłączyłem nowy wyłączniki i tu jest dylemat: stary wyłącznik posiadał 4 piny i do kostki wyłącznika dochodzą też 4 przewody - a nowy wyłącznik posiada 6 pinów.
Czy muszę pociągnąć dodatkowe przewody od wyłącznika do GEM-a ?
Jeśli tak to przydałby się schemat i opis wtyczek w Gemie - bo do Gema już się dobrałem, ale tam nie ma żadnego oznaczenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
Cytat:
Napisał bobanr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To mnie zdziwiliście, że potrzeba jeszcze ciągnąć dodatkowe kabelki. Też wymieniałem ten wyłącznik oraz miałem programowaną szybę w elmie. Niestety nie testowałem, ale wciskając przycisk od grzania przedniej szyby widać wyraźne przygaśnięcie świateł mijania. I to mnie zmyliło, a może miałem już te 6 przewodów?

Trzeba zaparzyć kawę w samochodzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdzone i działa. Dzisiaj wyjąłem włącznik chcąc sprawdzić jak wygląda wiązka. Jest 6 żył. Także w pewnym sensie miałem szczęście.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
{[]}
było MK4 jest S-Max po raz drugi
bobanr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2015, 11:18   #64
bodzio17
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 26-07-2011
Skąd: Piaski
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 192
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Jestem świeżo po wymianie grzanej szyby, co prawda udało się to załatwić w ramach ubezpieczenia, ale ceny szyby już nie są takie astronomiczne. Podgrzewany Nordglass (bez czujnika deszczu) wyszedł z wymianą 850zł, z dwuletnią gwarancją. Po forach ludzie różnie piszą o Nordglasie, ale wyszedłem z założenia, że grzanie z czasem pada w każdej szybie. Najwyżej będzie dobry powód żeby co 2 lata sobie wymienić na nową w ramach reklamacji. Póki co działa elegancko (stara już dawno przestała grzać równomiernie).
bodzio17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2016, 19:07   #65
jussi
ford::advanced
 
Avatar jussi
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-11-2012
Skąd: Wałbrzych
Model: Ford S-max / Ford Fiesta mk7
Silnik: 2.0 Pb Flex Fuel / 1.25 Pb
Rocznik: 2008 / 2017
Postów: 269
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Panowie chciałem odświeżyć temat. Dzisiaj przy okazji wymiany tulei wahacza w warsztacie specjalizującym się w fordach pytałem o ogrzewanie przedniej szyby czy jest wogóle możliwość jej naprawy gdyż u mnie działa tylko od kierowcy. I z tego co się dowiedziałem że w większości przypadków problem tkwi w przyłączu szyby (problem ze stykami). A kurat na złość teraz nie mam jak oddać tam auto ale jeżeli będzie możliwość to zawiozę auto.
Ktoś próbował naprawiać czy tylko wymiana?
jussi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2016, 00:03   #66
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

nigdy nie sprawdzałem jak jest w smaxie, ale w cmaxie bylo tak ,ze byly dwie tasmy po rogach szyby. mozna je zobaczyc jak sie zdejmie podszybie. pewnie w smaxie jest tak samo . w kazdym razie uszkodzeniu ulegaly wlasnie te tasiemki. korozja , uszkodzenia przy demontażu podszybia. może i u ciebie jest ten problem , wiec warto tam zaglądnąć.
szczególnie na zlaczki tasiemka-instalacja.
Co do jakości szyb, to mam fordowska z IR(prawdopodobnie pilkington), auto 5 letnie i w sumie gdyby nie to ,ze dostała kamieniem , to do grzania nie miałbym zastrzeżeń. wszystkie paski grzały do uderzenia.W cmaxie po tym samym okresie to grzaly mi moze dwa paski 5 cm.
Zatem mnie dopadł problem wyboru szyby.Mam zdaje się ubezpieczenie pzu szyby , ale w odróżnieniu od kolegi wyżej: nie chce nordglass. Nawet nie wiem , czy jest sens ruszac ubezpieczenie, bo to lekka sciema ....
Ok. interesuje mnie pilkington IR,grzana,czujniki, z powloka antyhalasGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,. Jaka cena moze ktos wie?
Jesli z ubezpieczenia to mam nadzieje ,ze nordglass nie ma w swoim katalogu szyby z IR i i tak dostalbym wtedy Pilkingtona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podzwonilbym sam po ubezpieczalniach i szklarzach , ale w kraju dopiero bede za miesiac-poltora, wiec licze na info od was Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2016, 03:48   #67
macko135
ford::average
 
Imię: maciek
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Katowice
Model: s-max
Silnik: 2.0 180 kucyków
Rocznik: 2018
Postów: 119
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

ja w ostatnim pół roku wymieniałem szybę 3 razy - wszystko kamienie, za każdym razem w nordglasie ,raz na ubezpieczenie z nordglasu a 2 razy sam płaciłem.
Mam IR ,czujnik deszczu ,grzaną koszt 1000 zł z wymianą ,szyba pilkington
macko135 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2016, 06:32   #68
Daro7404
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 03-05-2015
Skąd: Bytom
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 EcoBlue 150KM, A8
Rocznik: 2019
Postów: 36
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

W NordGlass wymieniają na jedyną dostępną do naszego modelu, jak się okazuje Pilkington, czyli masz orginał bez napisu Ford.
Wymieniałem z polisy PZU jakieś 4 miesiące temu.
Też mam szybę IR, czujnik deszczu i podgrzewanie.
Daro7404 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2016, 06:59   #69
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,139
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Jeśli wymiana na ubezpieczenie to tylko taką sama jaka była sprawdzają po VIN.
W/g mnie częściej się szyba rozwarstwia w górnej części nadszybia i tamtędy dostaje się wilgoć co skutkuje przegniciem cieniutkich drucików . Jeśli masz takie oznaki to na 100 % szyba szybko poleci cala .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2016, 11:29   #70
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

a ze znizkami doczytalem ,ze jesli pzu szyby pojdzie w ruch , to w nastepnej firmie moga to traktowac jako zdarzenie i pojdzie sie pasc 10-20 procent pewnie na 2 lata
jak u was to wyglada ?
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.