Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-01-2015, 14:51   #61
whiro
ford::average
 
Imię: adam
Zarejestrowany: 16-09-2014
Skąd: jaworzno
Model: focus mk2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 137
Domyślnie Odp: Włączanie klimy w zimie

Ja może się mylę ale klimy raczej nie używa się do nagrzewania kabiny ale do odwilżania w zimie. [ oczywiście pomijając fakt że w lecie chłodzi kabinę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.] Podanie w instrukcji że klimę należy załączyć co jakiś czas wynika z faktu że w układach klimy są uszczelnienia gumowe które nie smarowane mogą sparcieć i układ nieszczelny. W układzie klimy jest presostat od ciśnienia i nie sądzę aby w zimie ciśnienie czynnika tak spadało że to on blokuje start klimatyzacji tym bardziej że układ zawsze odłącza przy 4 stopnie a trudno dobrać ilość czynnika która zawsze wyłącza klimę przy jednej temperaturze.

whiro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2015, 07:50   #62
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Włączanie klimy w zimie

Cytat:
Napisał whiro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podanie w instrukcji że klimę należy załączyć co jakiś czas wynika z faktu że w układach klimy są uszczelnienia gumowe które nie smarowane mogą sparcieć i układ nieszczelny. W układzie klimy jest presostat od ciśnienia i nie sądzę aby w zimie ciśnienie czynnika tak spadało że to on blokuje start klimatyzacji ...
To zaufaj temu co juz napisalem, bo naprawde mam pojecie o tym co pisze.

Wyjasnie to patologicznie dla tych co nie potrafia wyciagnac wlasciwych wnioskow z tego co napisalem

Napisalem ze sprezarce, ani uszczelką ani uszczelniaczą sie nic nie stanie jak klima nie bedzie działałą?
Tak napisałem ale pod warunkiem że układ jest szczelny!!!!

Co to oznacza-ze nic sie nie psuje dopoki układ klimatyzacji jest szczelny!

A co jest napisane w instrukcji?

-czy klime nalezy zalaczyc co jakis czas?
-czy nalezy sprawdzic dzialanie ukladu klimatyzacji?

Bo jedno i drugie słuzy do tego aby sprawdzic czy układ jest szczelny!!!!

a w instrukcji pisze ze:
-raz w tygodniu sprawdzamy cisnienie w kolach?
-sprawdzamy poziom oleju od:
-silnika
-wspomagania-jak jest
-chlodnicy
-hamulcow

wiec dlaczego nie sprawdzac czy klimatyzacja jest szczelna? skoro jesli uklad sie rozszczelni to do srodka ukladu klimatyzacji dostje sie wilgoc i zaczyna wszystko korodowac?

to nie chodzi o smarowanie ale o to by sprawdzac nawet jesli sie nie uzywa-czy układ jest szczelny-bo jak sie rozszczelni to sie zepsuje.


PS. przy temperaturze -20'C i nizej w ukłądzie klimatyzacji robi sie podcisnienie w stosunku do cisnienia atmosferycznego!!!!!
Jak chcesz sie dowiedziec wiecej o dzialaniu ukladow klimatyzacji to poszukaj co to jest :

-czujnik niskiego cisnienia
-czujnik wysokiego cisnienia
-sprawdz wykres cisnienia dla czynnika R134a -przy jakiej temp. jakie ma cisnienie-takie samo powinno byc mniej wiecej cisnienie w ukladzie klimatyzacji !!!!
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2015, 08:42   #63
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Włączanie klimy w zimie

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wyjasnie to patologicznie dla tych co nie potrafia wyciagnac wlasciwych wnioskow z tego co napisalem

Napisalem ze sprezarce, ani uszczelką ani uszczelniaczą sie nic nie stanie jak klima nie bedzie działałą?
[...]
Jak chcesz sie dowiedziec wiecej o dzialaniu ukladow klimatyzacji to poszukaj co to jest :
[...]
A jak chcesz pisać mniej "patologiczne" teksty, to poszukaj jakiegoś korektora błędów, by syf jest konkretny w powyższym. Wnioski są tak niewłaściwe, jak twoje teksty.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2015, 13:33   #64
whiro
ford::average
 
Imię: adam
Zarejestrowany: 16-09-2014
Skąd: jaworzno
Model: focus mk2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 137
Domyślnie Odp: Włączanie klimy w zimie

Tak się składa że miałem okazje własnoręcznie wymieniać chłodnice klimatyzacji w astrze g. dodatkowo dawno temu prawie rok zakładałem i serwisowałem klimatyzatory kanałowe, splity i dookienne w Katowicach, serwisowaliśmy i wymienialiśmy klimatyzatory w stacjach nadajnikowych ERY. Mniej więcej wiem jak działa klimatyzacja, jak się zachowuje gdy ma za mało lub za dużo gazu itd itp. Jaki mam niby wykres tego ciśnienia sprawdzić?? Wiesz jakie jest ciśnienie czynnika w układzie spoczynkowym [ hp = lp]?? A później niby z tego robi mi się podciśnienie bo jest zimno?? No proszę.




Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To zaufaj temu co juz napisalem, bo naprawde mam pojecie o tym co pisze.

Wyjasnie to patologicznie dla tych co nie potrafia wyciagnac wlasciwych wnioskow z tego co napisalem

Napisalem ze sprezarce, ani uszczelką ani uszczelniaczą sie nic nie stanie jak klima nie bedzie działałą?
Tak napisałem ale pod warunkiem że układ jest szczelny!!!!

Co to oznacza-ze nic sie nie psuje dopoki układ klimatyzacji jest szczelny!

A co jest napisane w instrukcji?

-czy klime nalezy zalaczyc co jakis czas?
-czy nalezy sprawdzic dzialanie ukladu klimatyzacji?

Bo jedno i drugie słuzy do tego aby sprawdzic czy układ jest szczelny!!!!

a w instrukcji pisze ze:
-raz w tygodniu sprawdzamy cisnienie w kolach?
-sprawdzamy poziom oleju od:
-silnika
-wspomagania-jak jest
-chlodnicy
-hamulcow

wiec dlaczego nie sprawdzac czy klimatyzacja jest szczelna? skoro jesli uklad sie rozszczelni to do srodka ukladu klimatyzacji dostje sie wilgoc i zaczyna wszystko korodowac?

to nie chodzi o smarowanie ale o to by sprawdzac nawet jesli sie nie uzywa-czy układ jest szczelny-bo jak sie rozszczelni to sie zepsuje.


PS. przy temperaturze -20'C i nizej w ukłądzie klimatyzacji robi sie podcisnienie w stosunku do cisnienia atmosferycznego!!!!!
Jak chcesz sie dowiedziec wiecej o dzialaniu ukladow klimatyzacji to poszukaj co to jest :

-czujnik niskiego cisnienia
-czujnik wysokiego cisnienia
-sprawdz wykres cisnienia dla czynnika R134a -przy jakiej temp. jakie ma cisnienie-takie samo powinno byc mniej wiecej cisnienie w ukladzie klimatyzacji !!!!
whiro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2015, 11:32   #65
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Włączanie klimy w zimie

To powinienes dokladnie wiedziec co napisalem a nie wiedziec tyle-mniej wiecej co zwykly kowalski..

chodzilo mi o to:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jezeli umiesz poslugiwac sie barometrem to... prawie to samo jest na barometrze:
http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...art=63&ndsp=17



Ford AC system charts and information.pdf
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2015, 12:00   #66
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Włączanie klimy w zimie

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak samo niema i nie powinno sie wymieniac czynnik R134a. Wszystkie takie bzdury o których ludzie piszą powstają dzieki checi zwiekszenia obrotów w serwisach klimatyzacji.
A czy jeżeli po użytkowaniu klimatyzacji ilość czynnika się zmniejszy , kosztem czego będzie słabiej chłodziło lub też w ogóle
-przykład: mondeo mk3 820 g - ale przy ok 600-650 już odczówamy różnicę
i pojadę do warsztatu z klimą , zapłacę 150 zł , oni mi odciągną resztę co zostało , dadzą 820 g nowego czynnika( lub też tego co wcześniej maszyna odciągnęła z innego auta - nie wiem , nie znam się ) to to też nazywasz wymianą i że nie powinno się wymieniać?
Bo troche to śmieszne

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 13-01-2015 o 12:03
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2015, 09:56   #67
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Włączanie klimy w zimie

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy jeżeli po użytkowaniu klimatyzacji ilość czynnika się zmniejszy , kosztem czego będzie słabiej chłodziło lub też w ogóle
Ilosc czynnika sie zmniejsza nie dlatego ze uzywasz klimatyzacji ale dlatego ze sa "mikro-pory"
w materiale-np. weże gumowe mogą być bardziej lub mniej "rzadkie"-tak samo jak dętka w rowerze lub opona w aucie. Jedno koło wytrzyma 2-lata bez dopompowywania a drugie po roku potrzeba dopompowac. Ale jak pojedziesz do wulkanizacji to ani w jednym ani w drugim dziury nie znajdą.

To nie chodzi o wymiane ale o uzupelnianie czynnika po kilku latach np. po 5-10latach w zaleznosci od tego jak uklad jest szczelny.

To nie moja wina ze im nowsze samochody to tym wiecej z nimi problemow -tak samo takich ze uklady rozszelniaja sie szybciej jak w tych starszych autach.

Nie -nie nazywam "wymianą" uzupełniania czynnika co kilka lat-i nigdzie tak nie nazwałem-bo to normalne ze np. co 5 lat-potrzeba uzupełnić czynnik w klimatyzacji bo część czynnika sie ulotniła.
Ale-"wymiana" czynnika co rok lub co 2 lata-to czysta bzdura-i oszustwo!

Żadna instrukcja serwisowa-w ogóle nie przewiduje "wymiany czynnika" tylko uzupełnianie w razie ubytku!-a sposób uzupełniania-zalezy tylko od urzadzenia do obsługi klimatyzacji.

Równie dobrze mozna wymieniac jak i dobijac czynnik-jak ktoś oczywiście wie jak sie to robi.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2015, 12:21   #68
Dlugi1
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-05-2013
Model: Focus II FL
Silnik: 1.6 90KM
Rocznik: 2009
Postów: 81
Domyślnie Odp: Włączanie klimy w zimie

Przy okazji - czy pomiar temperatury na wylocie z kratek może powiedzieć coś o sprawnośści klimy?
Miałem wrażenie, że klimatyzacja za słabo działa, pojechałem na uzupełnienie czynnika, dodali 130. Przed uzupełnieniem mierzyłem na kratkach - temp. 9-10stC, po osiągała nie niżej niż 7stC, bardziej 8stC. Nie za mało chłodziła?
Dlugi1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2015, 09:31   #69
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Włączanie klimy w zimie

troche malo-ale w nowszych autach gdzie sterowanie odbywa sie za pomoca zaworu nastawnego od temp. parownika-nie chodzi tyle o temp. co o wydajnosc.

Czyli wazne abys w lecie wlaczyl klime na mocniejszy nadmuch i aby temp. nadal byla kolo 10-12'C z kratek po to by w aucie bylo zimno.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.