Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-08-2014, 15:15   #61
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej + diagnostyka

W tym ciut innym kraju od normy, możesz zapłacić mandat za platformę z rowerami na haku
( za zasłonięte świateł, brak tablicy rejestracyjnej lub za fałszowanie dokumentów.).
O ile światła prosta rzecz belka i po sprawie o tyle z pozostałymi gorzej.
Parę dni temu byłem świadkiem próby wystawiania Niemcom przez Strasz gminną , gminy Rewal takich mandatów, paru polaków też dostało. A z Niemcami były jaja bo nie wiedzieli o co chodzi. Mieli platformy i duble blach u nich to norma a nasze Dzielne Straszaki się czepiały i to tylko po polsku. Bez języka Goethego i Szekspira.....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2014, 18:48   #62
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej + diagnostyka

Ja mam na hak Thule. Są światła, jest tablica rej. (zrobiłem zdjęcie oryginalnej mojej, wydrukowałem, zafoliowałem, wsadziłem w ramkę i przykręciłem do bagażnika - jak oryginał). Podjechałem do drogówki i powiedzieli, że ok. Poza tym dodatkowo stwierdzili, że nie ma wytycznych odnośnie jaka ma być tablica na takim bagażniku.
A Gminnicy? Po prostu nie wezmę od nich mandatu i zaproszę do grodzkiego.

Odnośnie materiału filmowego to wypowiedź dotyczyła bagażnika na tylnej klapie. I tu się zgadza. Nie ma on własnego oświetlenia i zasłania tablicę rej. i to może być przyczynkiem do mandatu.
Ale nie hakowce.

Ostatnio edytowane przez Jarek G. ; 20-08-2014 o 18:51
Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2014, 19:38   #63
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej + diagnostyka

I tu się Jarku mylisz, niestety oba są zagrożone. Jak to w Pl brak konkretnych wytycznych i jednoznacznej interpretacji. Ilu urzędników tyle interpretacji i u miśków też tak jest. Jak trafisz na kretyna nic nie uzyskasz.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2014, 21:14   #64
sewenpamp
ford::advanced
 
Avatar sewenpamp
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-06-2014
Skąd: Okolice KRK
Model: Galaxy
Silnik: 1.9TDI & 2.0 163 KM 1.8TDCi - było
Rocznik: 1999 & 2011 2006-było
Postów: 319
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej + diagnostyka

Jarek rozmawiałem z kumplem z policji na temat tych bagażników i mówił, że jest lipa bo przepisy mówią "gdzie i jak na samochodzie ma być zamontowana tablica rejestracyjna " to jedna sprawa, a druga to sprawa taka że podobna to co ty zrobiłeś z tą rejestracją też nie jest legalne bo "nie jest to homologowane nie ma tej nalepki ", a i jak jakiś się trafi bardziej upierdliwy to będzie rzucał oskarżenia o fałszerstwie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to tak jak z moimi światłami chyba. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

"Chevy" kiedyś napisał:

"UWAGA! Należy zamówić moduł do Forda Smaxa / Galaxy mk3 – jest to wersja z diodą, która uniemożliwia przedostawaniu się znikomego napięcia na światła drogowe, podczas świecenia się mijania (nie żarzą się długie)". Da się samemu tą diodę wlutować?

Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez sewenpamp ; 20-08-2014 o 21:26
sewenpamp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2014, 21:16   #65
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej + diagnostyka

Stosując Twoją retorykę to strach w ogóle wyjść z domu. Bo i dozorca może być kretynem i wyleje Ci pod nogi wiadro z wodą. Ale kto nie ryzykuje w kozie nie siedzi.
Ok. Odeszliśmy od tematu. Pozwólmy do niego powrócić.
Pozdro. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2014, 22:07   #66
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej + diagnostyka

Tak trzeba w przekaźnik wlutować między zasilanie główne a mase co do mocy nie pamiętam( chyba 1N414Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
styki 85-86 jak dobrze pamiętam...
Ale jestem po piwku i słabo pamiętam.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2014, 22:14   #67
sewenpamp
ford::advanced
 
Avatar sewenpamp
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-06-2014
Skąd: Okolice KRK
Model: Galaxy
Silnik: 1.9TDI & 2.0 163 KM 1.8TDCi - było
Rocznik: 1999 & 2011 2006-było
Postów: 319
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej + diagnostyka

Dzięki ale jak jutro sobie przypomnisz to daj znać czy to na pewno ta dioda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sewenpamp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2014, 10:17   #68
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej + diagnostyka

może być to co napisałem lub każda inna dioda minim 1 K . tu masz całą strone sklepu z diodami coś sobie znajdziesz.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2014, 21:35   #69
drtz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2014
Model: S-max AWD
Silnik: 2.0 TDCi 180KM 6AT
Rocznik: 2017
Postów: 33
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej + diagnostyka

Cytat:
Napisał taxidriver Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Parę dni temu byłem świadkiem próby wystawiania Niemcom przez Strasz gminną , gminy Rewal takich mandatów, paru polaków też dostało. A z Niemcami były jaja bo nie wiedzieli o co chodzi. Mieli platformy i duble blach u nich to norma a nasze Dzielne Straszaki się czepiały i to tylko po polsku. Bez języka Goethego i Szekspira.....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a coz to za dyrdymaly wyssane z palca? auto ma spelniac warunki w kraju rejestarcji. w zwiazku z tym straz mieska moze skoczyc niemcom. reguluje to konwencja wiedenska. nie mowiac juz o tym, ze straz zdaje sie nie ma uprawnien do nakladania mandatow za tego typu rzeczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
drtz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2014, 12:56   #70
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej + diagnostyka

Nie do mnie pretensje czyżbym obruszył dzielnego "Straszaka Miejskiego."?
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.