Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-09-2017, 20:08   #61
gruby33
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 11-08-2017
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 95
Domyślnie Odp: woda w dołkach świec

Poczytałem o tej wodzie i sam z ciekawości dziś wyjąłem fajki.
Licząc od strony rozrządu 1 i 2 świeca oraz fajki z dużym nalotem rdzy oraz trochę wody. 3 i 4 bez rdzy ale jak by delikatnie wilgotna olejem.

Jak się dostać do przestrzeni wokół świec aby to wszystko oczyścić? Wystarczy odkręcić górna osłonę świec i będzie dojście i z jakiego materiału jest zrobiona ta przestrzeń gdyż aluminium nie rdzewieje . Można to wyjąć i dać do piaskowania czy to już głowica ?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20170909_151230.jpg (94.3 KB, 146 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez gruby33 ; 09-09-2017 o 20:12
gruby33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2017, 21:11   #62
Konrad Gerard
ford::average
 
Avatar Konrad Gerard
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 06-11-2016
Skąd: Kraków
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 96KM
Rocznik: 2009
Postów: 81
Domyślnie Odp: woda w dołkach świec

Cytat:
Napisał krzysiek47 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Konrad chyba nie piszesz tego na poważnie. Mata wygłuszająca, czyli ma wyciszać odgłos pracującego silnika. Nie wszystko co ktoś napisze jest prawdą. Tylko dopytam, jakie jest ryzyko?
takie o którym w tym temacie na 4 stronie napisał mi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odnośnie wygłuszenia maski => czy masz podgrzewane spryskiwacze => jeśli tak to poczytaj o pożarach wygłuszenia właśnie od podgrzewanych spryskiwaczy
poczytałem sobie i tu naprawdę niewiele trzeba a nie widzi mi się żeby "szczęśliwym trafem" dosięgło to mojej foki więc ta mata którą kiedys kupiłem w internetach lezy sobie w rupieciarni i czeka na lepsze dni, bo i tak wyciszenia w kabinie nie zmieni, a jedynie na zewnątrz różnica będzie jeśli stałoby się koło auta.
Konrad Gerard jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2017, 10:28   #63
krzysiek47
ford::average
 
Imię: krzysiek
Zarejestrowany: 02-01-2016
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: woda w dołkach świec

Konrad to poczytaj raz jeszcze a jak nie wystarczy, to jeszcze raz!!! Co jest powodem ewentualnych pożarów??? Wygłuszenie czy podgrzewane spryskiwacze???
Z jednym tylko mogę się zgodzić, wygłuszenie wycisza odgłos pracującego silnika na zewnątrz.
krzysiek47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2017, 22:25   #64
gruby33
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 11-08-2017
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 95
Domyślnie Odp: woda w dołkach świec

Zrobiłem dziś testy. Posiadam dysze 4M51-17666-AB. Mają one gumy na spodzie. Położyłem gazetę na silniku i zamknąłem maskę. Popsikałem kilka razy i plama na gazecie pod spryskiwaczem pasażera. Cieknie równo na korek wlewu oleju.
Potem nowa gazeta i po prostu posłałem woda z butelki po masce w okolice dysz. Wylałem około 3 litrów i niestety też plama na gazecie.

Zajmę się tym wszystkim na raz. Będę też dla świętego spokoju wymieniał broki. Nie mogę się doszukać ile ich tam jest 2 czy 4? Czy wymieniał ktoś i ma 100% wymiary broków? Gdyż jak chce mieć już wszystko naszykowane i wymienić to za jednym razem.
gruby33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2017, 12:56   #65
dorsiu
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 30-06-2016
Skąd: Gdynia
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 150
Domyślnie Odp: woda w dołkach świec

Cytat:
Napisał Konrad Gerard Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a propos maty wygłuszającej - zaleca się żeby silniki benzynowe je miały? bo skoro ich nie montowali to zastanawiam się nad powodem
No właśnie, ktoś zna odpowiedź, dlaczego FORD nie montował maty wygłuszającej w benzynach oraz górnej i dolnej osłony silnika w 1.4 i 1.6 PB? Czyżby cięcia kosztów? Czy może lepsze wyposażenie przewidziano w silnikach diesla, które były na topie sprzedaży przez lata?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - górnej i dolnej osłony silnika Ford nie montował w 1.6 PB (100koni), a Volvo akurat górną i dolną osłonę tego samego silnika montowało w S40 czy V50. Już czytałem tu na forum, że jacyś magicy z ASO Forda twierdzili, że ten silnik jest chłodzony także powietrzem i dlatego w Fordzie nie ma tych osłon, bo inaczej jak założysz osłony to może dojść do przegrzania silnika. Twierdzili nawet, że nie uznają gwarancji, bo jest to nieuprawniona modyfikacja. Jakoś ten sam silnik w Volvo nie miał problemów z przegrzewaniem, a przecież silnik, górna i dolna osłona silnika w Volvo S40 i Focusie MK2 są identyczne.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - co do przeciekającej dyszy, najlepiej silikonem przejedź od góry wokół tej gumki i co najważniejsze od dołu dyszy/maski, ciężko tam się dostać i operować, bo otwór w masce mały, ale silikon w tym miejscu jest kluczowy.

Ostatnio edytowane przez dorsiu ; 11-09-2017 o 13:03
dorsiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2017, 22:15   #66
Konrad Gerard
ford::average
 
Avatar Konrad Gerard
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 06-11-2016
Skąd: Kraków
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 96KM
Rocznik: 2009
Postów: 81
Domyślnie Odp: woda w dołkach świec

Cytat:
Napisał dorsiu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie, ktoś zna odpowiedź, dlaczego FORD nie montował maty wygłuszającej w benzynach oraz górnej i dolnej osłony silnika w 1.4 i 1.6 PB? Czyżby cięcia kosztów? Czy może lepsze wyposażenie przewidziano w silnikach diesla, które były na topie sprzedaży przez lata?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - górnej i dolnej osłony silnika Ford nie montował w 1.6 PB (100koni)
i to miałoby sens co piszesz + oczywiście w wersji 1.6 ti-vct (115km) którą mam


a co do tematu pożarów to już szkoda mi pisać na ten temat, jak ktoś chce to nawet i niech piankami i gąbkami wysadzi sobie maskę, naprawdę ludziom czasami brak wyobraźni...
Konrad Gerard jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2017, 11:02   #67
undy
ford::amateur
 
Avatar undy
 
Zarejestrowany: 25-03-2016
Skąd: Szczecin
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 0
Domyślnie Odp: woda w dołkach świec

Cytat:
Napisał gruby33 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mogę się doszukać ile ich tam jest 2 czy 4? Czy wymieniał ktoś i ma 100% wymiary broków? Gdyż jak chce mieć już wszystko naszykowane i wymienić to za jednym razem.
Są 2 broki, po 1 na 2 cylindry.(1,6pb 100KM).
Mówiono mi w serwisie że z prawej może być zamiast broka czujnik ciśnienia oleju...

Takie wchodzą "Brok - zaślepka głowicy - 25mm."
undy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2017, 13:49   #68
vasil
ford::amateur
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 27-11-2016
Skąd: Łódź
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 zetec
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: woda w dołkach świec

Witam,
Miałem ten sam problem.
Od zakupu samochodu pojawiała się czasami woda na plastikowej pokrywie silnika.
Po jakimś czasie sprawdziłem świece i okazało się że zbiera się woda (po przejechaniu kilku km).
Oddałem samochód do mechanika który ogarniał mi zawieszenie i inne tematy związane z samochodem.
Zwrócił mi uwagę że jest trochę wody w gniazdach przy świecach. Nawet w dniu odbioru czyścił mi wszystko kompresorem.
Powiedział że za jakiś czas będzie trzeba wymienić broki bo są skorodowane.
Pojeździłem może tydzień i okazało się że wody jest coraz więcej.
Wodę przy świecach odciągałem strzykawką z igłą. Niestety woda cały czas się zbierała.
Któregoś dnia w broku pojawiła się miniaturowa dziura i zaczęła się wlewać w małych ilościach woda z układu chłodzenia.
Umówiłem się szybko z mechanikiem na koniec tygodnia że odstawię mu samochód.
Niestety pech chciał że tego samego dnia dziura się powiększyła i całkowicie zalało mi świece.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dobrze że sprawdziłem co się tam dzieje zanim odpaliłem silnik bo mogłem sobie narobić...

Koszt wymiany broków u mechanika to 150 zł (robocizna wraz z jego klejem do silników-)
Koszt uszczelki pokrywy zaworów to około 47 zł.
Broki kupiłem w serwisie forda po 7 zł za sztukę. Średnica 25 mm (2 sztuki)
Mechanik przyznał że w Focus mk2 pierwszy raz wymienia broki.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Polecam uszczelnić spryskiwacze w masce od środka oraz gumowy grzybek który jest na środku (między 2 a 3 kablem).
To przez gumki na których są osadzone spryskiwacze leci woda która dostaje się do silnika i zalewa świece. Kwestia czasu jak broki zaczną rdzewieć.


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ps. jak się uda to wrzucę zdjęcia.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (79.8 KB, 173 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 4.jpg (95.8 KB, 160 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 1_1.jpg (87.8 KB, 160 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 3.jpg (95.4 KB, 160 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.jpg (96.7 KB, 155 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 23-11-2017 o 10:16 Powód: dodawanie zdjęć i opisów
vasil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2017, 17:10   #69
lukasznl
ford::amateur
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 06-12-2017
Skąd: Eindhoven
Model: ford focus mk2
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: woda w dołkach świec

Wie ktoś może czy jest jakaś osłona na silnik? Na kable i świece? Mam ten sam problem, dzis odebrałem auto od mechanika... mokre kable i cewka do wymiany, widzialem że jest miejsce na jakieś śruby może to to?
lukasznl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2017, 17:34   #70
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,331
Domyślnie Odp: woda w dołkach świec

Gdy miałem focusa kupowałem górną osłonę silnika z Volvo c 30 . Pasuje bez przeróbek a woda już nie dostaje się na broki
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Coś takiego jak z linku i w serwisie Volvo chyba koło 50 zł to kosztowało .
Zresztą ten temat już był ileś tam razy poruszany i wystarczy google ...
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.