Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-12-2016, 19:23   #61
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,165
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Cytat:
Napisał boruch13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może się po prostu boją
No wiesz . Od jakiegoś czasu tu na forum co niektórzy koledzy też się boją po przygodzie naszego kolegi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak widać niektórzy nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie każdego stać na wymianę skrzyni .Ale jak już ktoś się uprze to cyrograf i ogień Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2016, 19:37   #62
boruch13
ford::average
 
Avatar boruch13
 
Imię: boruch
Zarejestrowany: 14-12-2014
Model: Mondeo
Silnik: EB 2.0 203KM
Rocznik: 2011
Postów: 81
Domyślnie Odp: powershift szarpie

To prawda, że PS w naprawie jest drogi. Ale trzeba też uczciwie napisać, jak @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wczoraj, że przebiegi 400000 km. w D są normą i PS to wytrzymuje.
Gorzej jak samochód sprowadzony ma na liczniku 168000 km, a w rzeczywistości 568000 km
Polski właściciel takiego samochodu rozpisuje się później na różnych forach, jaki to syf ten PS we Fordzie i jaki drogi w serwisie.
p.s.
Faktem jest, że przy zakupie swojego też miałem obawy. Ale pewne pochodzenie, papiery i jazdy testowe pozwoliły mi "zaryzykować zakup". Na dziś 130000 km na blacie i po kalibracji u kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] 'a absolutnie żadnych problemów ze skrzynią. Przyznać też muszę, że nie szleje za kółkiem i dbam o furę tak jak o żonę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Kilka osób zarzuca mi, że nawet bardziej.

Ostatnio edytowane przez boruch13 ; 29-12-2016 o 19:39 Powód: .
boruch13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2016, 20:06   #63
kemil_kj
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 31-01-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0l Ecoboost 240KM
Rocznik: 2011
Postów: 15
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Mam podobnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na swojego forda chucham i dmucham Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie zaluje kasy na porzadne czesci itp wlasnie dlatego zdecydowalem sie na wymiane oleju, tak ford rekomenduje wiec chcialem zadbac o zywotnosc skrzyni, ale skonczylo sie to niestety malymi problemami :/ przed wymiana w ogole nie myslalem o biegach, po wymianie juz skupialem sie na jezdzie zeby byla plynna... co ciekawe, mlody koles ktory przyjmowal samochod na recepcji stwierdzil ze w szkole uczyli go ze w automatach najlepiej nie wymieniac oleju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pewnie w granicach zdrowego rozsadku na pierwotnym oleju jezdzi sie najlepiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chociaz to troche upierdliwe, wymiana oleju w skrzyni powinna byc tak prosta jak oleju w silniku, jesli sie wleje dobry olej to praca silnika wciaz jest idealna, a przy skrzyniach w sumie czytalem tez opinie ze po wymianie oleju skrzynia juz tak dobrze nie pracuje jak wczesniej
kemil_kj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2016, 21:34   #64
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Cytat:
Napisał boruch13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przebiegi 400000 km. w D są normą i PS to wytrzymuje.
Uwaga już niedlugo to mondeo będzie perełką z Niemiec na allegro z wiadomym przebiegiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 21:06   #65
kemil_kj
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 31-01-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0l Ecoboost 240KM
Rocznik: 2011
Postów: 15
Domyślnie Odp: powershift szarpie

No wiec po paru dniach jazdy po dolewce oleju stwierdzam ze jest lepiej, ale wydaje mi sie ze mogloby byc jeszcze lepiej, zwlaszcza przy redukowaniu biegow. W przyszlym tygodniu mam zamiar odwiedzic tedi_k w celu wykonania procedury adaptacji. Ale chcialem jeszcze zapytac o jedna rzecz, zglebiajac temat napotkalem artykuly o tzw "dynamicznej wymianie oleju"... czy ktos moze wykonywal taka procedure? W teorii to jest wymiana w zasadzie calego oleju w skrzyni na nowy a nie tylko wiekszosci jaka sie wyleje ze skrzyni. Wiadomo skrzynia sie zuzywa wraz z uzytkowaniem, to co sie "zuzyje" moze krazyc po skrzyni i zatykac zawory przez co faktycznie skrzynia moze szarpac, ta dynamiczna wymiana niby "przeplukuje" cala skrzynie z dziadostwa jakie mogly sie tam nagromadzic.. co sadzicie o tym?
kemil_kj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 21:10   #66
stingerA6
Tańczący z S-Maxami
 
Avatar stingerA6
 
Zarejestrowany: 11-05-2014
Skąd: Landsberg
Model: Romet
Silnik: Wigry
Rocznik: 1985
Postów: 1,011
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Cytat:
Napisał kemil_kj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dynamicznej wymianie oleju
W powershifcie nie wykonuje się dynamicznej wymiany, to zabiło by skrzynię która jest wrażliwa na właściwy stan oleju.
__________________
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."
"Forum to nie agencja towarzyska. Wszystkim nie dogodzimy"
stingerA6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 21:25   #67
kemil_kj
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 31-01-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0l Ecoboost 240KM
Rocznik: 2011
Postów: 15
Domyślnie Odp: powershift szarpie

szybko poszlo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dzieki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kemil_kj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 21:27   #68
fido
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Kalisz
Model: Ford Escape 2018r.
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 406
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Cytat:
Napisał kemil_kj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No wiec po paru dniach jazdy po dolewce oleju stwierdzam ze jest lepiej, ale wydaje mi sie ze mogloby byc jeszcze lepiej, zwlaszcza przy redukowaniu biegow. W przyszlym tygodniu mam zamiar odwiedzic tedi_k w celu wykonania procedury adaptacji. Ale chcialem jeszcze zapytac o jedna rzecz, zglebiajac temat napotkalem artykuly o tzw "dynamicznej wymianie oleju"... czy ktos moze wykonywal taka procedure? W teorii to jest wymiana w zasadzie calego oleju w skrzyni na nowy a nie tylko wiekszosci jaka sie wyleje ze skrzyni. Wiadomo skrzynia sie zuzywa wraz z uzytkowaniem, to co sie "zuzyje" moze krazyc po skrzyni i zatykac zawory przez co faktycznie skrzynia moze szarpac, ta dynamiczna wymiana niby "przeplukuje" cala skrzynie z dziadostwa jakie mogly sie tam nagromadzic.. co sadzicie o tym?
A tak z ciekawości ile ci tego oleju dolali ?
fido jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 21:29   #69
kemil_kj
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 31-01-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0l Ecoboost 240KM
Rocznik: 2011
Postów: 15
Domyślnie Odp: powershift szarpie

nie byli w stanie stwierdzic ile dodatkowo weszlo (albo tylko tak mowia albo faktycznie sie nie zainteresowali zeby zmierzyc to co zeszlo), wiem tylko ze wlali 700 ml
kemil_kj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 22:26   #70
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,048
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Cytat:
Napisał stingerA6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W powershifcie nie wykonuje się dynamicznej wymiany, to zabiło by skrzynię która jest wrażliwa na właściwy stan oleju.
Sprawa już nie jest aktualna.

Producenci maszyn do dynamicznej wymiany oleju opracowali przystawki specjalnie do PowerShifta.
Przystawka wkręcana jest zamiast filtra oleju skrzyni. Z punktu widzenia PS, olej krąży w układzie zamkniętym, natomiast maszyna do dynamicznej wymiany oleju jest jak gdyby "bardzo duuuużym" filtrem oleju...
Bardzo sprytny pomysł. Jak to pierwszy raz zobaczyłem, to byłem pod dużym wrażeniem pomysłu...

Z dostępnych mi informacji w Polsce jak na razie takie przystawki do PowerShifta posiada i tą metodą robi wymianę oleju/płukanie skrzyni PS warsztat "Ford Sławek" w Katowicach. Nigdzie nie spotkałem informacji by jeszcze ktokolwiek inny w Polsce był w stanie to fachowo zrobić.
Przystawki produkowane są przez uznane firmy produkujące maszyny do dynamicznej wymiany oleju, nie jest to "domorosły patent"...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 02-01-2017 o 22:28
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
awarie , skrzynia biegów , wymiana oleju



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.