Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-02-2019, 16:35   #671
marcysia
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-11-2008
Skąd: opolskie
Model: Focus MK3 FL, Focus MK2
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM / 1,6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2017 / 2005
Postów: 70
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie zrozumiałes. Zobaczyć nie znaczy wczytać. Chodzi o to, żeby obejrzec sobie co jest w pliku, jakie informacje. Masz pliki mapy a autoinstalem?
Zrób sobie upgrade softu do 18025 i użyj wtedy plików z autoinstalem dla wersji 18025. Prościej chyba się nie da. Albo znajdź kogoś w miejscowości, kto ci to zrobi.
Widzisz...mam wrażenie, że to Ty nie zrozumiałeś albo nie przeczytałeś co napisałem. Mówiłem, że aktualnie nie mam jak sprawdzić bo nie mam auta (stoi w ASO). Kilka postów wcześniej napisałem, że przeprowadziłem aktualizację do 18025 i zamieściłem nawet fotkę. Napisałem też, że wobec niemocy serwerów forda wgrano mi w aso f7. To Ty powiedziałeś "zobacz plik version.der z jakiegokolwiek pliku tar.gz do S3". Nic z niego nie wyczytałem więc zamieściłem go pod swoim postem. Zamiast się przemądrzać może dla odmiany wnieś coś twórczego do wątku albo daruj sobie odpowiedź. Nie każdy jest takiej wysokiej klasy specjalistą jak Ty. Forum - czy to o gotowaniu czy o motoryzacji służy do wymiany doświadczeń i korzystania z porad bardziej doświadczonych użytkowników a nie doznawania poniżeń ze strony szpeców Twojego formatu.

marcysia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2019, 17:09   #672
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Boisz się wgrać coś z netu, więc ci tłumaczę....pisalem ci o zabezpieczeniach, którego plik version.der jest częścią. A co do reszty... Nie będę śledził wszystkich twoich wpisów, bo poprostu nie mam na to czasu. Także nie mieszkam obok ciebie aby zobaczyć, czy twoje auto stoi już na parkingu.
I się nie wymadrzam, tylko daje ci rady. Różnica jest taka , że ja dałem sobie radę z updatem, ty nie...
I co mam ci wnieść? Cofnij się kilka kilkanascie stron to znajdziesz odpowiedź. Jesteś pierwszym i jedynym który robił update? I dalej podtrzymuje poprzednią wypowiedź, znajdź kogoś, kto ci to wgra.
Może nie zauważyłeś, ale "specom"jakos nie chce się odpowiadać na twój problem.
I jeszcze jedno. Jeśli ktoś tu pomaga, to liczy, że potrzebujący próbował znaleźć rozwiązanie, cokolwiek poczytal... Jeśli nie, to poprostu niech ten potrzebujący zapłaci komuś, kto poświęcił ten czas na czytanie.
Czy teraz mnie rozumiesz?
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem

Ostatnio edytowane przez kolopeter ; 14-02-2019 o 17:24
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2019, 19:26   #673
marcysia
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-11-2008
Skąd: opolskie
Model: Focus MK3 FL, Focus MK2
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM / 1,6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2017 / 2005
Postów: 70
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW

Nie. Ale za to dalej uważam, że to Ty nie rozumiesz mnie. Wyjaśnię Ci to bez potrzeby czytania iluś stron wstecz. Sam sobie pobrałem i zainstalowałem 18025. Ponieważ mapy nie dały się pobrać z serwerów forda (a nie dlatego, że nie umiałem)- wgrali mi w aso wersję f7. Potem znalazłeś się Ty i twierdziłeś, że z instalki z pliku "Version.der" można wyczytać jaka to wersja. Ponieważ po otwarciu pliku nie znalazłem tej informacji poprosiłem o pomoc. Liczyłem, że skoro tak powiedziałeś to po prostu otworzysz załącznik i powiesz. Mam już przygotowany USB z tymi mapami ale nie mam jak sprawdzić. Gdybym miał możliwość przeprowadzenia instalacji nie wdawałbym się z Tobą w jałową dyskusję. Widać nie bardzo chcesz pomóc lub teoria o możliwości wyczytania tego z dowolnego pliku "Version.der" jest wyssana z palca. Teraz rozumiesz o co chodzi?

Ostatnio edytowane przez SRS ; 14-02-2019 o 21:00
marcysia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2019, 19:35   #674
Terminator007
ford::average
 
Avatar Terminator007
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 19-12-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Ecosport St-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM automat
Rocznik: 2018
Postów: 111
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał marcysia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widzisz...mam wrażenie, że to Ty nie zrozumiałeś albo nie przeczytałeś co napisałem. Mówiłem, że aktualnie nie mam jak sprawdzić bo nie mam auta (stoi w ASO). Kilka postów wcześniej napisałem, że przeprowadziłem aktualizację do 18025 i zamieściłem nawet fotkę.
Kolego, daruj sobie dyskusję z tym @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Nie dość że wie to co przeczytał na forum to jeszcze kabluje do moderatora... i nie czyta ze zrozumieniem. Ja już dostałem ostrzeżenie dzięki jego uprzejmości ale mam to gdzieś... . Tak więc aby i Tobie nie podniósł ciśnienia to zadzwoń do mnie. Razem coś wymyślimy... . Myślę że wiem jak i co zrobić.
Terminator007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2019, 19:36   #675
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Co ty tworzysz za historie? napisalem ci ze nie masz czego sie obawiac.
A jakbys choc odrobine chcial przeanalizowac plik version.der , to bys zrozumial o co mi chodzilo i ze jest to plik powiazany z zabezpieczeniami. ile razy mam to ci pisac ?
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2019, 19:52   #676
marcysia
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-11-2008
Skąd: opolskie
Model: Focus MK3 FL, Focus MK2
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM / 1,6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2017 / 2005
Postów: 70
Thumbs up Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał Terminator007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego, daruj sobie dyskusję z tym @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Nie dość że wie to co przeczytał na forum to jeszcze kabluje do moderatora... i nie czyta ze zrozumieniem. Ja już dostałem ostrzeżenie dzięki jego uprzejmości ale mam to gdzieś... . Tak więc aby i Tobie nie podniósł ciśnienia to zadzwoń do mnie. Razem coś wymyślimy... . Myślę że wiem jak i co zrobić.
No! I to jest właśnie porada doświadczonego forumowicza, z której chętnie skorzystam.
Dzięki
marcysia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2019, 19:53   #677
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,062
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.... odrobine chcial przeanalizowac plik version.der , to bys zrozumial ...
Dyskusja zupełnie bez sensu.
Rozumiejących co jest w version.der i do czego on służy jest jakieś 3% czytających.
Nie ma więc co liczyć na docenienie tej porady. "Spece" się nie wypowiadają, bo nudzą ich po prostu kolejni "amatorzy", którzy nie dają sobie rady.
Wszytko na temat "jak skutecznie zrobić upgrade map do F8" w tym wątku napisane było już co najmniej po 3 razy.
Jak ktoś nie ma ochoty tego zrozumieć i przeanalizowac - to droga do ASO zwykle jest znana i przetarta.
"Szczęść Boże na drogę i sukcesów życzymy".
Ja na ten przykład nie mam zdrowia pisać w kółko tego samego na powtarzające się w nieskończoność takie same pytania.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2019, 21:21   #678
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał Terminator007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kabluje do moderatora
I tu się mylisz. W całej mojej karierze na tym forum nie raportowalem wypowiedzi.
Zwyczajnie twoje chamstwo zostało wychwycone przez moderatora, którego zadaniem jest czytanie wszystkich wypocin. Nie zazdroszczę im.
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2019, 13:44   #679
marcysia
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-11-2008
Skąd: opolskie
Model: Focus MK3 FL, Focus MK2
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM / 1,6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2017 / 2005
Postów: 70
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Szczęść Boże na drogę i sukcesów życzymy".
Dzięki @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Z pewnością dzięki Twoim życzeniom a może po części też dlatego, że odebrałem auto z ASO i miałem wreszcie okazję spróbować udało mi się wyłamać z grona ""amatorów", którzy nie dają sobie rady".
Bez problemu zainstalowałem aktualizację do F8 i wszystko gra.
Bardzo Cię szanuję i od zawsze uważam za guru w marce Ford ale myślę, że niewłaściwie oceniłeś sytuację i moją dyskusję z @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] sprowadzając sprawę do 3% i pozostałej części społeczeństwa.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20190216_122157.jpg (48.8 KB, 129 wyświetleń)
marcysia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2019, 14:16   #680
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Z ciekawości. Czy ściągnąłeś sobie mapy f8 z jakiegoś udostepnionego linku, czy przekonałeś serwery forda aby ci go pokazały?
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem

Ostatnio edytowane przez kolopeter ; 16-02-2019 o 14:22
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.