Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-09-2016, 21:03   #661
Jasenty
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-09-2014
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

Wymienile jak doradził Latar, wykasowalem blad i nie uruchamialem nawet wypalania serwisowego, tylko postanowilem sie przejechac podgladajac sobie temperature Forscanem. Zanim zdazylem dojechac na obwodnice dopalanie uruchomilo sie samo, a na obwodnicy po krotkiej chwili jeszcze raz, potem pognalem auto jeszcze ze 20 minut i dopalania juz nie bylo, roznica cisnienia na DPF podczas obciazenia przy przyspiesznianiu po 3 tys obr. osiagala maksymalnie do 9-10 kPa, czyli wyglada ze sie wypalil i dziala , chociaz uzywana dysz aze siweca wygalala gorzej od mojej wykreconej, tzn. bardizej ardzewiala z zewnatrz i bardziej zabrudzona sadza w srodku. Ale działa wiec dziekuje za pomoc i cenna rade!

Jasenty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2016, 18:50   #662
mesho7
ford::average
 
Avatar mesho7
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 09-10-2012
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 52
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

A ja mam pytanie.
Po czym poznac ze DPF sie wypala. W aplikacji FORSan Lite nie widze temperatury tylko DPF_LOAD, DPF_SOOT_LD oraz DP_DPF ?
W tym momencie mam:
DPF_LOAD= 31%,
DPF_SOOT_LD= 48%
DP_DPF= 0 na postoju przy wlaczonym silniku.

Po czym bedzie widac, ze DPF sie wypala oraz czy ktos moze oszacowac za jaki mniej wiecej czas sie to zacznie analizujac DPF_LOAD i DPF_SOOT_LD podane powyzej.

Zainstalowalem rowniez aplikacje Torque ale nie zczytuje mi wogole wartosci z DPFa (DPFPres, DPFTemp).
mesho7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2016, 19:31   #663
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

Parametry DPF_LOAD i DPF_SOOT_LD są względne. Ich przyrost zależy od samochodu, tego gdzie jeździ i w jaki sposób, no i od stanu filtra. Powiem, że za 50 i może to być taką samą prawdą jak to, że za 500km.

Ale możesz podglądać temperatury w wydechu. CATEMP11 i CATEMP12 albo EGT. W sumie najprościej chyba EGT (Exhaust Gas Temperature). Jeśli podczas normalnej jazdy podskoczy do ~600C to znaczy, że cykl wypalania właśnie trwa. Normalnej czyli nie 210km/h bo wtedy EGT z natury będzie się kręcić w tych okolicach i filtr może ulec "samooczyszczeniu".

Dopalanie zwykle się rozpoczyna kiedy DPF_LOAD przekroczy 80%. Ale niekoniecznie od razu. Muszą zostać spełnione jakieś tam warunki, które ocenia PCM. I tylko Ford wie jak soft to liczy.

W DW10C można dołożyć sobie kontrolkę dopalania:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2016, 22:15   #664
mesho7
ford::average
 
Avatar mesho7
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 09-10-2012
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 52
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

W Torque mam Exhaust gas temperature Bank 1 Sensor od 1 do 4 oraz Bank 2 Sensor od 1 do 4. To ktory wybrac ? ;o)
mesho7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2016, 15:43   #665
82bob
ford::beginner
 
Imię: artur
Zarejestrowany: 20-11-2015
Skąd: siedlce
Model: S max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 42
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

Witam wszystkich, mam esiaka prawie rok i rozpoznaje prawie każde wypalanie.Czytając forum zdziwiłem się jak duże przeloty mają niektórzy między wypalaniami dpfu.Jeżdżąc w większości po mieście mój wypala się co 200-300km, zaciekawiony tym procesem podglądam go przez forscan lite na telefonie.Moje zdziwienie budzi fakt który zdarza się czasami, a mianowicie podczas zapełniania filtra procent po procencie czasami następuje drastyczny skok, powiedzmy z 35 na 54% i dalej już normalnie po 1%.Proszę o wyjaśnienie czy coś się psuje.Auto ma 100tyś przebiegu, użytkowane normalnie miasto, trasa, wakacje gdzieś dalej.Liczyłem że to wypalanie to rzadziej będzie, a tu wczoraj wracałem z nad morza z rodzinką 600 w jedną stronę i 2 razy wypalał.Zawsze myślałem że jazda w trasie wydłuża odstępy między wypalaniem a tu lipa, nie ważne czy leciałem krajowa 7 z prędkością 90-120 czy wracałem A1 130-150 km/h prędkość zapełniania była prawie identyczna. Cztery zapełnienia które wypadły podczas tej trasy 2 były z w/w przeskokiem procentowym.Podglądałem inne parametry, temp ponad 600, zaczyna wypala przy 82% a kończy na 24%Błędów brak wszystko hula, czy tak ma być? Przepraszam za taki wywód i pozdrawiam
82bob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2016, 17:31   #666
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

Nic nie wydłuża , a jeśli wydłuża to nie wielu osobom, jak widać z wielu wielu wpisów Smaxa i Mondeo.

Widzisz , gdybyś nie śledził zapełnienia podczas jazdy tylko patrzył na drogę to byś był bezpieczniejszym kierowcą , a do tego nie miałbyś teraz rozkminyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mi też tak wypala i jest w porzo . Niektórym nawet wypala co 150 km , a niektórym co 800.

Dobrze ( % ) rozpoczyna się wypalać i dobrze kończy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Resztą się nie przejmuj
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2016, 19:55   #667
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

Jeżeli za każdym razem wypala się co 150-200km to ja jednak przyjrzałbym się tematowi. Zwłaszcza jeżeli ktoś olej wymienia co 15kkmów.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2016, 20:40   #668
82bob
ford::beginner
 
Imię: artur
Zarejestrowany: 20-11-2015
Skąd: siedlce
Model: S max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 42
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

Są to podobne wartości 200-300, olej kontroluje raz w tygodniu od wymiany nic nie przybywa pół stanu cały czas, przez to że kontroluje wypalania nie zdarza mi się przerywać tego procesu tylko zawsze do końca i parę kilometrów dłużej żeby wszystko wystygło pod autem zanim zaparkuje w garażu.Najbardziej jestem ciekawy tych przeskoków % np o 15, nie jest to liniowe zapełnianie tylko zdarza się czasami takie coś, no ale skoro wszyscy jeżdżą to ja też.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
82bob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2016, 21:26   #669
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

W każdym silniku oleju powinno ubywać. A jeśli nie ubywa to coś*go rozrzedza. DW10/DW10C mało "biorą" więc jeśli od wymiany do wymiany na miarce nie przybywa to dobry olej syntetyczny powinien poradzić sobie z paliwem, które w nim pływa. W tym sensie, że taka ilość mało znacząco wpłynienie na jego właściwości smarne.

U mnie też tak zkacze. Zwłaszcza DPF_LOAD. DPF_SOOT_LD bardziej płynnie się podnosi.

Cytat:
Napisał 82bob Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przez to że kontroluje wypalania nie zdarza mi się przerywać tego procesu tylko zawsze do końca i parę kilometrów dłużej żeby wszystko wystygło pod autem zanim zaparkuje w garażu.
Słusznie robisz z punktu widzenia "dbania o samochód". A jak się to ma do ekologi do której DPFy zostały stworzone? Ile kilometrów przeciętnie się tak przejeżdża? 10-15 extra? Niby niewiele ale DPF i inne eco-wsady w dieslach nie filtrują w 100%. Ile eko-zysku się w ten sposób traci?
To takie pytanie retoryczne bo nikt oprócz inżynierów siedzących w R&D DPFów tego nie wie. MaXyM kiedyś linkował w tym wątku świetny dokument na temat tego co puszcza a co łapie DPF, tego w jaki sposób paliwo spala się w nowoczesnych dieslach z common-railem. Wychodziło, że najwiekszą zaletą DPFów i softu ich obsługującego jest to, że w ruchu miejskim łapią a soft stara się syf wydalić za miastem w trasie. Czyli przesuwa syf z miejsc gdzie najczęściej się przebywa tam gdzie ludzi jest mniej.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała

Ostatnio edytowane przez latar ; 19-09-2016 o 12:50
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2016, 12:47   #670
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

To chyba nie bylem ja, kto linkowal ten artykul. Ja linkowalem o tym, jakiej wielkosci czasteczki sadzy lapie DPF i czemu sa one wyjatkowo niebezpieczne dla zdrowia w zwiazku z czym dlaczego lepsze sa czastki wywalane przez dpf w procesie wypalania.

Natomiast jesli juz rozmawiamy o czestosci wypalania to mam podobnie jak @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Wypala mi sie regularnie co 200km. Ostatnio mialem przypadek ze wypalil mi sie po 270km i juz sie cieszylem kiedy nastepne wypalanie przyszlo po 135km. A wiec srednia znowu 200 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. I mam tak juz od ok 2.5 roku (ok 60 tys km)

Mysle ze w najblizszym czasie, jak bee wymienial rozrzad to wrzuce temat w serwisie. Ale oprocz tego, ze chcialbym miec "lepiej" to mnie jakos temat nie drazni. Inna sprawa ze u mnie DPF_LOAD stoi na 50% (ostatnio widzialem 51%) bez wzgledu na to ile wskazuje DPF_SOOT_LD. A ten wskazuje ksiazkowo: 24-82%.

I tu pytanie czego wskaznikiem jest DPF_LOAD? Czy nie jest przypadkiem wskazania calkowitego zuzycia filtra DPF? Ktos kiedys wspomnial ze w filtrze zostaja popioly mimo procesu wypalania i filtr sie stopniowo zapelnia.
No chyba ze mam cos nie tak, szczegolnie ze piszesz iz u Ciebie DPF_LOAD skacze a u mnie stoi w miejscu.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.