Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-03-2012, 11:45   #651
Speedy83
ford::beginner
 
Avatar Speedy83
 
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Ząbki
Model: Ford ST
Silnik: 3.0 V6 226km
Rocznik: 2004
Postów: 16
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam!!

Nie wiem czy pisze na dobrym wątku, ale nigdzie nie ma takiego tematu,który by odpowiadał mojemu problemowi. A wyglada to tak:

Tuz przed sama zima wyruszylem w trase okolo 220km, na poczatku wszystko bylo dobrze, przyspieszenie, moc itd. po 30-40 km majac wrzucony 6 bieg lecialem jakies 120km/h, dodalem gazu, poczulem delikatne szarpniecie, wyskoczyla sprezynka - spadek mocy, dodalem troche gazu wrzucielm na luz i auto zgasło. Szybko przekrecilem kluczyk i problemu nie bylo do poki nie chcialem przekroczyc 120km/h.

Cala zime jak byly mrozy probelmu nie bylo,nic a nic.

Dzisiaj natomiast problem powrocil....

Jak daje mu kopa na 5-6 biegu powyzej 120km/h wywala sprezynke i musze zrestarowac.

Jak nie przekraczam 120km/h to moge jechac i jechac...


Prawie nic nie znam sie na samochodach, ale obstawiam ze to moze byc turbina, powiedzcie mi prosze czy mial ktos z Was taki sam problem i jak go rozwiazal...

Mondka nie moge podlaczyc pod komputer, bo zanim dojade z z trybem serwisowym to blad sam sie skasuje

Co mama zrobic? co proponujecie?

pozdrawiam

Speedy83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2012, 12:00   #652
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał Speedy83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Co mama zrobic? co proponujecie?
Nie wiem co ma mama zrobic, ale Ty na poczatek zacznij od odczytania bledow i zacznijcie w koncu ludzie czytac, ze "migajaca sprezynka" oznacza jedynie wystapienie JAKIEGOS BLEDU, a nie diagnoze turbiny, wtryskow, pompy itd. Odczytaj bledy, dojdz za co odpowiada, napisz lub poszukaj (80% bledow bylo omawiane), ktos pomoze, a potem naprawiaj.

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i niestety żarty się chyba skończyły.
Pół roku spokoju ze sprężynką a przedwczoraj na 100km odcinku 6 razy... ...
Czyli jednak sie nie naprawil. Widzisz, a mowilem, ze nie trzeba sie klocic, bo wlasciciele TDCI na Delphi sami w praktyce udowodnia ktory silnik jest lepszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chce zabrzmiec wrednie, ale dalej twierdzisz, ze TDCI na Delphi jest lepszy niz TDDI? (to tak odnosnie zacieklej dyskusji na drugim forum).
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2012, 08:58   #653
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,658
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli jednak sie nie naprawil. Widzisz, a mowilem, ze nie trzeba sie klocic, bo wlasciciele TDCI na Delphi sami w praktyce udowodnia ktory silnik jest lepszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chce zabrzmiec wrednie, ale dalej twierdzisz, ze TDCI na Delphi jest lepszy niz TDDI? (to tak odnosnie zacieklej dyskusji na drugim forum).
No jasne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak poważnie to jeśli tdci jest sprawne to jest dużo przyjemniejsze niż tddi i ty sam o tym wiesz najlepiej bo maiłeś obydwa. Niestety za tą przyjemność trzeba płacić w postaci np padniętych wtrysków. Generalnie to dla mnie nie jest jakimś niesamowitym problemem to że muszę np wyłożyć 3 koła na regenerację wtrysków. Problemem jest to że nikt nie potrafi mi powiedzieć co temu autu dolega... Gdyby ktokolwiek umiał go zdiagnozować to bym naprawił i dalej twierdził że tdci jest bardzo przyjemne.
Myśleniem łopatologicznym wpadłem na to że wleję mixolu na zbiornik. Jak nie będzie sprężynki to będę stawiał na pompę.

P.S ja zawsze uważałem że delphi to syf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez cezarg1410 ; 06-03-2012 o 09:09
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2012, 09:56   #654
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TDCI jest fajne...ale na Siemensie lub Boschu. W Delphi oprocz wtryskow jest jeszcze beznadziejna pompa i chmury dymu jakie ten system generuje nawet jak jest sprawny. Koszty napraw wcale nie sa nizsze od nowszych systemow. I to nie jest najgorsze, bo myk jest w tym, ze 90% specow nie potrafi tego zdiagnozowac i na slepo robia wszystko. Dlatego moja opinie znasz.
Jak jestes zainteresowany to mam jeszcze gdzies zawor (uzywany). Bede w Polsce w czerwcu wiec jakbys potrzebowal to sie mozemy dogadac.

Tu masz mala pomoc (niestety po angielsku, ale wrzuc w google translator to ci przetlumaczy ladnie)
Cytat:
P0251 (Fuel metering valve (IMV) control error)
Symptoms:

Extremely poor engine performance - glow plug warning lamp flashes.

Engine cuts out - glow plug warning lamp flashes.

*Engine will not start.

Cause:

The fuel rail pressure demanded by the system cannot be achieved without the IMV opening beyond the tolerance specified for that pressure.

NOTE: The fault descriptions listed below should be worked through in order.

1. Restriction in the low-pressure fuel system, which could be caused by a blockage of a fuel line or the fuel filter, or a damaged fuel line.

2. Air in the low-pressure system: Leaking fuel lines or connections can cause air in fuel.



3. Faulty fuel injection pump, transfer pump part, or pressure control valve. Fuel injection pump internal transfer pressure needs to be at least 6 bar to achieve high pressure chamber filling (to generate the required fuel rail pressure). Check the following (if the engine does not start):

Remote feed the fuel injection pump with a filtered, proprietary fuel supply. If the engine will start when the fuel supply is pressurized or held above the fuel injection pump intake (gravity fed), but will not start when the fuel supply is not pressurized or held below the fuel injection pump intake then it is likely that there is a fault with the internal transfer pump (i.e. not able to draw fuel).
4. Faulty fuel injection pump - high-pressure part or inlet metering valve (IMV):



Check the fuel pressure (with the ignition ON, engine OFF) (it should fluctuate between 4 and 10 bar maximum). If a default fuel pressure of 2000 bar is displayed then there is an electrical fault on the fuel pressure sensor (connector, wiring etc.).
Check the fuel pressure at the moment the engine starts (target value = 300 bar ± 50 bar).
Check the fuel pressure at idling (target value = 250 bar ± 40 bar).
5. Injectors:


6. Swarf in the system:

it is possible there may be swarf in the system, without the fuel injection pump being defective. A sample of fuel should be collected from the fuel injection pump return line. swarf ).
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2012, 12:06   #655
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,658
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo myk jest w tym, ze 90% specow nie potrafi tego zdiagnozowac
właśnie o tym mówię... sam doświadczyłem już tego dosyć boleśnie.

opis super posiedzę poczytam część przetłumaczę i coś spróbuję pokombinować jeszcze z tego..

będziesz w czerwcu ale w jakim rejonie?
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2012, 12:28   #656
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Lubuskie. Moge Ci to wyslac, ale po 2 tygodniach jade z powrotem.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2012, 15:40   #657
zuko123456
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-09-2010
Skąd: Koszalin
Model: Mondeo Mk 3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Panie "mkaminski100"
Odpowiedź Panu "Speedy83" była co najmniej niegrzeczna. Chyba, że to Pański prywatny wątek... Zawsze wydawało mi się ze na forum ludzie piszą o problemach aby od innych ludzi, którzy mieli podobne, dowiedzieć jak je rozwiązać bez interwencji "specjalistów". Owszem mogę podłączyć się pod kompa i wraz ze "specjalistami" błądzić w ciemnościach wydając swe ciężko zarobione pieniądze. Jednak istota forum to chyba nie to.
Przepraszam za odejście od tematu.
We wcześniejszym poście opisałem swój problem. Dziś zauważyłem że - niestety - cieknie pompa paliwa.
Mam nadzieje, że użytkowników, z podobnym problemem co mój, naprowadzi to na rozwiązanie ich problemu.
POZDRAWIAM FORUMOWICZÓW
zuko123456 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2012, 16:03   #658
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

"Panie zuko".
a) Niegrzeczne jest NIECZYTANIE i NIESZUKANIE zanim sie zada pytanie i juz za to kolega powinien dostac upomnienie od moda. Brak wiedzy nie usprawiedliwia braku checi chocby przeczytania kilku postow wczesniej gdzie po raz tysieczny ktos powtarza, ze szukanie powodu problemow zaczyna sie od odczytania bledow.
b) skoro kolego krytykujesz odsylanie do odczytania bledow to co zatem proponujesz? Oczywiscie mozna potwierdzic, zeby wymienic turbo, moze potem wtryski, potem EGR, pompe, czujniki. W koncu sie dojdzie. Czy to lepsze i tansze podejscie niz kupno testera za 50zl lub zaplacenie za odczytanie bledow? Nikt tu nie jest wrozka i na podstawie opisu "gasnie i mruga sprezynka" nikt nic nie poradzi.
c) Napisz czy cieknaca pompa (i jak cieknaca) byla powodem Twojego problemu. Jezeli tak to analogicznie uwazasz, ze ktos moglby byc w stanie zgadnac powod Twojego problemu? No i akurat mialem przypadek cieknacej pompy (na walku) i nie wplywalo to na gasniecie.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2012, 16:27   #659
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,658
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lubuskie. Moge Ci to wyslac, ale po 2 tygodniach jade z powrotem.
no to dokładnie drugi koniec polski.
to nie wiem czy się wyrobimy. sytuacja póki co się znowu ogarnęła i sprężynek nie widzę, więc musiałbym go ze 2-3 tygodnie minimum testować.

P.S masz jakikolwiek pomysł na to co może powodować sytuację że jak odpalam na zimno to obroty mam równe a jak dodam i puszczę gazu to zaczynają skakać? bo pewnie to i sprężynka to jedyna przyczyna. spotkałeś się z czymś takim kiedyś?
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2012, 20:04   #660
mariuszobacz
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam od nie dwana jestem posiadaczem forda kupilem go z migajaca sie kontrolka swiec, blad p2338, kolega zakodowal mi wtryski, blad zniknal, ale auto nie rowno wchodzi na obroty miedzy 1500 a 1800 tak jakby sie dlawil jak przejdzie powyzej 1800 to wkreca sie ok ale kontrolka znowu sie zapala, po podlaczeniu pokazuja sie nastepujace bledy p0200, p1211, p0251, myslicie ze moga byc uszkodzone wtryski czy cos innego? ponizej dolaczam zrzut z komputera
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMAG0035.jpg (95.2 KB, 39 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMAG0038.jpg (93.1 KB, 41 wyświetleń)
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , migająca sprężynka , mk3 , mondeo , nie odpala , pompa wtryskowa , tdci , wtryskiwacze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.