Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-04-2016, 21:22   #621
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: światła dzienne

Cytat:
Napisał hubi_c Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No nie przesadzaj ...
Hubert, do nikogo nie mam pretensji, tylko to śmiesznie wygląda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ktoś zakłada nowy temat, który był poruszany, podajesz linka. MOD go przenosi i tylko w linii "Temat" widać, że został przeniesiony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2016, 06:18   #622
jerzu
ford::average
 
Avatar jerzu
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 18-08-2004
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK3 kombi
Silnik: 1.5 TDCi 95KM
Rocznik: 2017
Postów: 145
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał hubi_c Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] najlepiej po szrotach, ja tak uczyniłem a naddatek oddałem w dobre ręce tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jeden kpl już poszedł, na drugi jest rezerwacja do 01.04.
Szkoda że nie zmierzyłeś szerokości tych pinów.

Wysłane z mojego Tab2A7-10F
__________________
Dariusz "jerzu" Niemczyński https://www.facebook.com/jerzu70
Ford Focus MK3 1.5 TDCi 95KM `17 był Ford Focus 1.6 TDCi 109KM `06 & Ford Transit 2.0 TDDi `03 & Ford Mondeo 2.0 TDDi `02 Ghia
jerzu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2016, 20:37   #623
hubi_c
ford::advanced
 
Avatar hubi_c
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 09-01-2015
Skąd: Kościan->Poznań
Model: Ford Focus II FL
Silnik: 1,6 TDCI ECOnetic
Rocznik: 2008
Postów: 235
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie ma sensu ich mierzyć ponieważ nie są one praktycznie do dostania w żadnym sklepie. Mają typowe fordowskie mocowanie w obudowe i zakup jakiegoś zamiennika - byle by pasowała szerokość pinu, spowoduje że nie usłyszysz typowego "klik" gdy montujesz go w gnieździe. A brak poprawnego montażu spowodować może wysunięcie się pinu i ... albo brak działania albo błędne działanie lub co gorsza zwarcie i reszte konsekwencji z tym związanych.

Jeżeli chodzi o ten wątek i potrzebne materiały to śmigasz na szrot, pożyczasz z półki moduł komfortu i buszujesz z nim po wiązkach, kostkach itd. Zazwyczaj sprzedawcy na to pozwalają bo dzięki temu towar da się sprzedać.

Osobiście w najbliższym czasie będę śmigał dalej po szrotach za kolejnymi częściami (potrzebuję przepływomierza) i mogę popytać za przekaźnikami czy też pinami ... jeżeli ktoś mocno potrzebuje i zbytni nygus aby samemu poszperać to jak znajdę to oczywiście po zwrotach kosztów mogę odsprzedać - chętni info na priv (tylko co by się tutaj hurtownia nie zrobiła oraz kłótni i obrazy majestatu bo kto pierwszy ten lepszy.)
__________________
Hubert

http://yanosik24.pl/widget/1570283.png
hubi_c jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2016, 16:29   #624
kabusza
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-03-2016
Model: Focus mk2 FL
Silnik: 1.6 tdci (90 Koni Arabskich wprost z Janowa)
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Witam wszystkich!

Po przeglądnięciu wątku chciałem wyprostować swój stan wiedzy.
Posiadam Focusa MK2 FL z końca 2008 sprowadzonego z Francji, lampy zwykłe halogenowe (nawet załączyłem zdjęcie), czujnik zmierzch/deszcz oraz rzecz jasna przełącznik świateł z opcją auto.
Chciałbym zrobić światła dzienne jako świecące na 70% mocy światła mijania.

W chwili obecnej zgodnie z nastawem przełącznika, światła działają mi następująco;
0 - nic nie świeci
postojowe - postojowe przód i tył
mijania - mijania+postojowe
auto - w dzień nic, w nocy mijania+postojowe.

Po przeczytaniu tego wątku jako najjaśniejszy dla mnie wybrałem wpis:
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Brakuje info czy światła xenon oraz czy były uruchomione "światła skandynawskie"...

Bezpieczniki F110 i F113:
- sprawdzasz czy są, jeśli są to wyjmujesz (nie może być żadnego z nich);

Przekaźnik R15 i bezpiecznik F135:
sprawdzasz, czy ich gniazdka mają stosowne styki (czyli czy GEM jest przystosowany do świateł dziennych) - jeśli nie, to nic nie zdziałasz, trzeba wymieniać GEM. Jeśl styki są, to wkładasz przekaźnik (wystarczy 20 amperowy) oraz bezpiecznik 20A. Koniecznie oba - stanowią komplet.

Mostek C96-1 do C96-26:
sprawdzasz czy w gnieździe C96 są oba piny 1 i 26 - jeśli ich nie ma to tak jak powyżej, niezbędna wymiana GEM. Jeśli piny są to:
- jeśl mamy xenony, piny łaczymy zwykłym drutem (dla xenonów nie może to być drut oporowy!!!);
- jeśli mamy lampy ze zwykłymi żarówkami halogenowymi to piny łączymy najlepiej drutem oporowym takim jak do Fiesty (kupujemy w ASO, FINIS 1684288, koszt ok. 55zł), ale oprawionym w konektorki pasujące do naszego gniazda. Jeśli szkoda nam wydatków na drut oporowy to piny możemy połączyć zwykłym drutem (światła mijania będą świecić jako światła dzienne z pełną mocą, co nie do końca jest zgodne z przepisami).

Jeśli nie mieliśmy wynalazków w rodzaju "świateł skandynawskich" i światła automatyczne nam działały, to po włożeniu R15 i F135 nic więcej nie trzeba robić (nie trzeba nic programować). Ma działać.

Całość operacji robimy na odpiętym AKU, ponieważ złączka C96 jest główną złączką zasilającą wyposażenie samochodu i jej wypinanie spowdowało by, że część systemów była by zasilana a część nie - nie jest to zalecane i może spowodować problemy!
, za który chylę czoła.

Podsumowując jednak sytuację. Mam światła które nie są światłami skandynawskimi ponieważ po zapłonie na ustawieniu 0 świateł nic u mnie nie świeci.

Co do ustawienia świateł dziennych jako 70% świateł mijania bez postojowych muszę:
- posiadać czujnik zmierzchu,
- posiadać odpowiedni GEM (jeszcze muszę sprawdzić wersję jaką mam),
- zastosować się do postępowania opisanego przez Tedi_k, które zacytowałem powyżej.
Jeżeli wszystko będzie spełnione, to mam możliwość ustawienia w pełni automatycznych świateł tj. w dzień świecą się 70% świateł mijania a w nocy kiedy czujnik zadziała działają światła mijania na 100%+postojowe.

W przypadku niespełnienia któregoś z warunków (u mnie może być nieodpowiedni GEM, bez pinow 1 i 26 w gnieździe C96) mogę jedynie rozważyć zamontowanie świateł DRL led. Jednakże kiedy posiadam przełącznik auto świateł to przy zamontowaniu świateł DRL led bez problemu będę miał pełen automat czyli w dzień DRL led a w nocy światła mijania+pozycyjne.


Jeżeli są jakieś luki w moim rozumowaniu bardzo proszę o korektę tutaj bądź na PW. Mam nadzieję, że dobrze wszystko zakodowałem choć przyznać muszę, że miałem mętlik w głowie po przeczytaniu tych 60 stron.

Pozdrawiam
Kabusza!
kabusza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2016, 23:22   #625
umek19
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 03-07-2016
Skąd: Białystok
Model: focus mk3 econetic
Silnik: 1.6 TDCI 95KM
Rocznik: 2012
Postów: 49
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

mam focusa mk2 i wymieniłem gem'a - zaznaczyłem wszystko tak jak było w poprzednim, bo moj nie obsługiwał swiateł dziennych , chciałbym zeby po przekreceniu stacyjki nie zapalało mi sie podswietlenie deski rozdzielczej a działały swiatla dzienne a po włączeniu świateł mijania i pozycyjnych sie zapalało, czytałem ten temat juz 3 razy i nie znalazłem odpowiedzi, focus przed liftowy gem DJ

brak wszystkiego w samochodzie - tj. czujnika światła i włącznika auto, wcześniej gem BF nie obsługujacy świateł dziennych - brak pinów. winny okazał się bezpiecznik 71 , który zapalał pozycyjne po stacyjce. Jutro podłącze przewód zastępujący oporowy i chyba juz będzie dobrze

Ostatnio edytowane przez umek19 ; 20-07-2016 o 00:30 Powód: znalazłem problem
umek19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2016, 07:45   #626
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

z tego co pamiętam, to poliftowe zegary ZAWSZE są podświetlone
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2016, 12:28   #627
zielbum
ford::beginner
 
Imię: Franek
Zarejestrowany: 22-02-2016
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Focus MK2 kombi
Silnik: 1.6 TDCi Duratorq
Rocznik: 2004
Postów: 27
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Witam,
Przeglądając tą długą debatę na temat świateł skandynawskich, dziennych, postojowych, xsenonów itp itd. chciałbym chyba prostszą informację uzyskać.
WF0WXXGCDW4T69912 nie wyczytałem w swoim VINie czy jest moduł zmierzchowy, ale analogicznie rzecz biorąc, jeśli nie mam dziennych to i zmierzchu niema a przynajmniej jest nie aktywny. Nie mam również na pokrętle trybu auto, niemam świateł dziennych ani xsenonów. Jedyne co mnie interesuje to spowodowanie, że światła będą się włączać automatycznie równo z silnikiem i w drugą stronę (niema dla mnie znaczenia czy z napięciem czy z rozruchem). Kupiłem nawet urządzenie do tego celu, jednak nie jestem elektrykiem i schematy prostych drucików i krzyżyków w kółeczkach nie są dla mnie jasne, dlatego czytając wasze propozycje, może jest też sposób na przepięcie bezpieczników i przekaźników aby uzyskać oczekiwany przeze mnie efekt. Dodam, że w fabii 2011 (bez świateł dziennych) miałem taki przełącznik w skrzynce bezpieczników który po przełączeniu powodował, że pokrętło w pozycji "0" dawało automatyczne światła, ale niekorzyścią tego było brak podświetlenia całej deski rozdzielczej czego nie chciałbym w swojej foce.
Jeśli jest prostsza metoda to będę wdzięczny i oddam do sklepu kupiony moduł automatycznych świateł, jeśli nie to poszukam elektryka który mi to polutuje.

Dodatkowo byłbym wdzięczny za rozkodowanie VINu bo na Etisie nie wyczytałem jaką ja mam wersję foki - domyślam się, że Duratorq to wersja silnika a nie auta.
zielbum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2016, 09:39   #628
virus27
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 07-09-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Kolego jaki numer ma tej bezpiecznik?
virus27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2016, 18:28   #629
Michał25
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 25-09-2016
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1,6
Rocznik: 2005
Postów: 8
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Witam przeglądałem temat i tak dzisiaj z ciekawości sprawdziłem jedną rzecz w swoim aucie, i okazało się że jak włożyłem bezpiecznik w gniazdo 71 ( 71 10 Światła dzienne) to po odpaleniu świeciły mi światła od razu. Dodam że przełącznik mam bez auto i był ustawiony na 0 Z [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] linku brałem opis bezpieczników
Michał25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2016, 08:44   #630
atomics
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Piekary Śląskie
Model: Ford Focus mk2 fl
Silnik: 1.6 tdci 134 KM
Rocznik: 2008
Postów: 209
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Hej, doczytywałem temat i trochę się zakręciłem, posiadam mk2 poliftowego z czujnikiem zmierzchu i automatycznym załączaniem świateł na pokrętle. Autem jeżdżę od miesiąca ale zamarzyłem o automatycznych światłach także w dzień, niestety mój GEM nie jest przystosowany do rozwiązania tu opisanego, R15 brak podprowadzenia, i F135 także pusty. Zauważyłem że F110 i F113 są wyciągnięte. Jakie są moje możliwości? zaślepiać czujnika nie chce, jak wykorzystać w tym wypadku automatyczny włącznik? czy w grę wchodzi tylko wymiana GEM? czy może dołożenie bezpieczników F110 i F113 coś zmieni? Włączeniu programowo świateł skandynawskich tu istnieje?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20161220_121114.jpg (95.4 KB, 107 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20161220_121139(0).jpg (89.2 KB, 83 wyświetleń)
atomics jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.