Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-07-2013, 18:26   #611
Pejotwroc
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-01-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2008
Postów: 349
Domyślnie

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli rozumiem ze rozwiazaniem jest wylaczenie skandynawskich i uzywanie przelacznika swiatel w pozycji AUTO? czy moze i w tym przypadku sie xenony zaswieca przed uruchomieniem?
Czy jak jest widno ksenony też Ci się zapalają czy ledy? W trybie skandynawskim nie działa auto.

Pejotwroc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2013, 22:13   #612
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

Jak jest jasno to xenony sie nie swieca - tylko ledy - na tym polega auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (czy migna przy startowaniu to bym musial z kims sprawdzic).
Natomiast jesli mi dziala tryb auto, a w zwiazku z tym (wg Ciebie) nie moge miec skandynawskich, to czemu mam sygnal dzwiekowy zaswieconych swiatel po wlaczeniu elektryki i otwartych drzwiach, mimo ze swiatla mam w pozycji 'o' ?

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 04-07-2013 o 22:18
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2013, 07:51   #613
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał Pejotwroc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...to niestety nie żaden tryb odprowadzania do domu...
ej, no...rtfm...tryb "follow home" włączasz jeżeli w ciągu 30 sek od wyłączenia stacyjki przytrzymasz dźwignię świateł długich ;-)
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2013, 19:44   #614
luczak.adam
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-07-2013
Model: Mongeo MK4
Silnik: Diesel 2.0 140 km
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

sorki jestem swiezy..

A gdzie to kupic te halogeny sportowe w tym bialym mondeo ?
luczak.adam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2013, 06:59   #615
savo
ford::advanced
 
Avatar savo
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 09-06-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK 4
Silnik: 2.0 PB 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 231
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał Markoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja z nietypowym pytaniem, które z światełek LED, które montowaliście są rozbieralne i rokują nadzieje na naprawę ? Trochę ich widuję na ulicach... już zepsutych, chciałbym uniknąć ponownych wydatków po 2 latach jazdy, bo to mija się z celem.
Są jeszcze DRL na zwykłych żarówkach, ale one bardzo stylistycznie nie pasują.
Kup sobie jakieś oryginalne z homologacją to nie będzie problemu z rozbieraniemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.... i naprawianiem, np [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] cenowo są przyzwoite, jak nie to możesz poszukać Sobie coś z Osram lub Philips'a, ale cena x 2 = pewna jakość i niezawodność.
savo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2013, 21:24   #616
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał savo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to nie będzie problemu z rozbieraniem... i naprawianiem, np te. cenowo są przyzwoite
One są wymiarowo dość płytkie w stosunku do innych i maja spore pudełko jeszcze, to by sugerowało że w lampkach mamy tylko diady, a zasilanie ich jest w tym pudełeczku (plus przekaźnik włączania). Deklarowany pobór prądu 35W... powinny jasno świecić. Ciekawa propozycja, jakoś nie uśmiecha mi się wydawanie w ASO 700zł na oryginały do zderzaka.
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2013, 11:01   #617
mrdominik
ford::average
 
Avatar mrdominik
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 17-07-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 ..::Tit. S::..
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 121
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

Witajcie! Kilka dni temu byłem w ASO w Lublinie (Ford Nova)...
Poprosiłem o aktywację świateł dziennych w Mondeo MK4 z 2009 roku.
Po godzinie oznajmiono mi że jest już wszystko wykonane.
Wsiadam w auto, pozycja przełącznika 0 światła świecą, mówię OK.
Przełączam na auto (w środku dnia) i zapala się podświetlenie przycisków. Ale najlepsze było kiedy jechałem dziś w nocy. Pozycja auto na przełączniku, w momencie gdy słońce zaszło światła i podświetlenie przycisków WYŁĄCZYŁY się! W pozycji 0 działały światła bez przycisków.
Dzwonie do ASO w którym byłem i pan mnie poinformował że to tak ma być... Dom wariatów normalni, automatyczne światła gasnące po zajściu słońca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No tak, w sumie do jazdy dziennej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pomóżcie znaleźć kogoś kto w Lublinie aktywuje automatyczne światła tak jak to być powinno, tzn w dzień świecą ksenony normalnie, a po zajściu słońca zapalają się tylne światła, podświetlenie przycisków i ściemnia C+.. Dzięki!
mrdominik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2013, 04:39   #618
Pejotwroc
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-01-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2008
Postów: 349
Domyślnie

Jeżeli masz włączony tryb skandynawski lub inaczej światła dzienne to przestaje działać tryb automatyczny w światłach. Chcesz mieć auto to musisz wyłączyć światła dzienne. Lub dokup sobie jakieś dzienne ledy. Albo moduł SD-2.
Nie powiedzieli w ASO ze w ten sposób pozbawiasz się trybu auto?
Dziwne ze w trybie świateł dziennych nie swiecily Ci się tylne światła pozycyjne . U mnie nie dało rady ich wyłączyć.

Ostatnio edytowane przez Pejotwroc ; 25-07-2013 o 04:46
Pejotwroc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2013, 08:48   #619
wip
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2010
Model: S-Max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 182
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

Ja chyba się z Wami nie zgodzę. Bawiłem się ELMConfig-iem i próbowałem różnych opcji świateł dziennych. W tej chwili jeżdżę wyłącznie z trybem auto i palą się wszystkie światła (przód, tył, podświetlenie wskaźników i przycisków) z tym że przednie lekko przytłumione i jak zasłaniam czujnik zmierzchu (robi się ciemno) to wyraźnie widać jak się rozjaśniają. Oczywiście deska rozdzielcza pali się tak jak wcześniej.
wip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2013, 10:15   #620
Pejotwroc
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-01-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2008
Postów: 349
Domyślnie

Jak się ma ksenony to nie działa przyciemnianie ani rozjaśnianie przednich świateł. Więc w trybie auto nie ma żadnych zmian zależnych od pory dnia.
Pejotwroc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
drl , lampy do jazdy dziennej , led



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.