Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-02-2011, 07:34   #601
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał benio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego ethernal z wielkim szacunkiem, ale to Ty niedokładnie przeczytałeś mój post. Ja napisałem "kołnierz na trzpieniu wirnika altka jest za wysoki", a nie kołnierz obudowy altka.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może napisz jakie masz oznaczenie altka.

__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2011, 07:43   #602
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Benio ale napisałeś też
Cytat:
Napisał benio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i kółko nie dochodzi do łozyska
i to budzi moją trwogę bo rolka nie może dochodzić do łożyska bo by łożysko stanęło
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2011, 08:01   #603
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał benio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego ethernal z wielkim szacunkiem, ale to Ty niedokładnie przeczytałeś mój post. Ja napisałem "kołnierz na trzpieniu wirnika altka jest za wysoki", a nie kołnierz obudowy altka.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba dobrze przeczytałem, ale się do konca nie rozumiemy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mi nie chodziło o kołnierz obudowy altka tylko na, jak to nazwałeś, "trzpieniu wirnika" - nie jestem pewien czy o tym samym myślimy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dlatego link do opisu z fotkami:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Powodzenia. Daj znać co zdziałałeś jak będzie po wszystkim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2011, 10:11   #604
hodson
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2010
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCi 155KM
Rocznik: 2005
Postów: 32
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Witam,

i juz po wymianie. Wymieniłem koło paowe wału (ijs),uszczelnienie wału, pasek i kółko pasowe latka na to z mk3 benz (magneti marelli). Trzeba było delikatnie obciac kołnierz altka, średnica pasowła idealnie - 53,7mm. Rolek i napinacza nie wymieniałem bo okazały sie w niezłym stanie więc szkoda kasy. Dodatkowo wymieniałem tez pasek wsp. kierownicy i rolke w napinaczu tego układu.
Podsumowując moge powiedzieć że po wymianie jest ciszej, nie ma metalicznego dzwięku więc warto byłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
hodson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2011, 20:49   #605
venom191
ford::average
 
Avatar venom191
 
Zarejestrowany: 10-12-2010
Skąd: Nysa
Model: MKIII FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 04.2005
Postów: 62
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

wymienilem dzisiaj rolke na sprzegielko...uff...nigdy wiecej...5godzin psychozabawy...nastepnym razem dam do mecha zeby sam grzebal...faktycznie slysze teraz klekotanie diesla chociaz nadal od czasu do czasu cos metalicznie zabrzeczy pod maska,ale narazie jest wszystko ok.Dodam,ze sprzegielko ina nie wchodzi tak gleboko jak oryginalna rolka,brakuje jakichs 2mm by bylo jak w oryginale,ale paska nie kosi wiec chyba operacja zakonczona sukcesem,dzieki wszystkim ktorzy podtrzeymywali ten watek,bez was bym nie dal rady...pozdro
venom191 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2011, 22:45   #606
deepeshe
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-08-2010
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 13
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

czy trzeba po prostu kupic to sprzegielko i przykrecic do alternatora, czy alternator tez trzeba wymieniac?
6 miesiecy temu mialem wymieniany, napinacz pasek i kolo pasowe, kolo pasowe ponownie zaczelo wibrowac po miesiacu ale wczoraj zaczol sie glosniejszy trekot. mysle ze napinacz sie wybil. ten trekot nie ustepuje po wcisnieciu gazu, ale przyspiesza, da sie go slyszec od 750-1500 obrotow potem lekka cisza i potem od 1800- 2000 obr. czy to jest wybity napinacz?
deepeshe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2011, 23:55   #607
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Panowie, szanowni koledzy forumowicze.
Szykuje się już 4 podejście do wymiany. Jak większość wie..:
Wpierw wymieniłem napinacz po czasie okazało się że koło jest walnięte. Wymieniłem koło, nie wiele później okazało się że napinacz jest walnięty i koło miało lekkie bicie dodatkowo zaczęła świszczeć rolka no wiec kolejna wymiana tym razem komplet. Był spokój przez około 25.000km Dziś zaczęło trzepotać, MAM NADZIEJĘ że po prostu pasek do wymiany, ale już to znam z wcześniejszych akcji i obawiam się że po raz kolejny napinacz...
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2011, 06:44   #608
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał AKuba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może napisz jakie masz oznaczenie altka.
Mój altek to 1S7T-BC.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2011, 06:48   #609
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Benio ale napisałeś też i to budzi moją trwogę bo rolka nie może dochodzić do łożyska bo by łożysko stanęło
To jesteś w błędzie.
Luknij na kółko bez sprzęgiełka (jeżeli takowe jeszcze masz) o co się opiera jak jest założone - przecież nie o obudowę.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez benio ; 12-02-2011 o 07:00
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2011, 06:52   #610
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba dobrze przeczytałem, ale się do konca nie rozumiemy ...
Jeżeli dobrze przeczytałeś to znaczy, że nie wiesz co to jest "trzpień wirnika". Dla uzmysłowienia załączam fotkę.

Bez problemu (do końca) weszło sprzęgiełko oznaczone symbolem LUK 535007410.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Trzpień.jpg (10.7 KB, 158 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez benio ; 12-02-2011 o 06:58
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.