Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-02-2011, 20:50   #591
kris1980
ford::advanced
 
Avatar kris1980
 
Imię: kris
Zarejestrowany: 27-10-2009
Skąd: birmingham
Model: ford mondeo mk3
Silnik: 2,2 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 221
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Kolego kris18ileśtam .hmmmm poprawiasz mnie a sam byczki walisz.Jak tam chcecie to piszcie poemat!W sumie za sto pare złotych napewno warto latać od sklepu do auta i dopasowywać co drugi dzień.Bzdura totalna.Niedługo to i świece żarowe będziecie mierzyć metrówką,czy czasami kolega nie ma dłuższej!!HI HI HI

POZDROWIONKA DEMAGODZY

kris1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2011, 21:46   #592
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

ale w zasadzie o to co ci chodzi? nie masz ochoty czytać poematów na temat sprzęgiełka to nie czytaj. a jeśli jest coś niezgodne z regulaminem to zgłoś do moda
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2011, 21:58   #593
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Kris, po pierwsze to w ASO nie zamontują nikomu tego sprzęgiełka bo standardowo TDCI i TDDI nie posiadają jego na altku, a ASO robi tylko to co standardowe. Po drugie właśnie o to chodzi aby się dowiedzieć tutaj na tym forum jaka średnica tego sprzęgielka będzie pasowała do danego altka, żeby nie latać po sklepach i wymieniać. Po trzecie temat dotyczy bardzo drażniącego wszystkich użytkowników Mk3 w diesel`u problemu i jest jednym z najpopularniejszych wątków na tym forum, dlatego domaganie się zamkniecia tego tematu tylko dlatego że Ty masz taki kaprys (innego powodu nie widzę) jest absurdalne.
PS. DEMAGOG - "osoba starająca się uzyskać poparcie społeczne posługując się czczymi obietnicami lub czasem nawet kłamstwem"
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2011, 10:40   #594
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał tycekMk3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... KÓŁKO JAKIE KUPIŁEM ma zastosowanie do : Citroen, Peugeot itp. (CENA: 120zł) MA TYLKO 1mm WIĘKSZĄ ŚREDNICE wiec nic nieznaczącą...
Ja własnie kupiłem takie sprzęgiełko jak napisał tycekMk3 (INA F-229603.14) no i d..pa. Kołnierz na trzpieniu wirnika altka jest za wysoki o około 2mm i kółko nie dochodzi do łozyska.
Może oznaczenie 61x1108 23 jest ważne, bo na moim nie było.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2011, 12:36   #595
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał benio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja własnie kupiłem takie sprzęgiełko jak napisał tycekMk3 (INA F-229603.14) no i d..pa. Kołnierz na trzpieniu wirnika altka jest za wysoki o około 2mm i kółko nie dochodzi do łozyska.
Może oznaczenie 61x1108 23 jest ważne, bo na moim nie było.
Jakbyś poczytał dokładniej to byś wiedział że ten kołnierz trzeba koniecznie spiłować bo inaczej tego sprzęgiełka nie załozysz.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2011, 15:58   #596
venom191
ford::average
 
Avatar venom191
 
Zarejestrowany: 10-12-2010
Skąd: Nysa
Model: MKIII FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 04.2005
Postów: 62
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

zabralem sie dzisiaj do wymiany tego kolka i mam problem z odkreceniem nakretki od spodu,sa tam dwie na klucz 15,jedena odkrecilem a drugiej za cholere nie moge...ale mniejsza z tym,interesuje mnie jak zdjac pasek z kola na alternatorze dodam,ze wyjalem filtr paliwa i wzmocnienie na amortyzatorze...i nie wiem jak do tego podejsc,prosze o pomoc tych ktorzy zdejmowali pasek sami
venom191 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2011, 17:39   #597
tycekMk3
ford::beginner
 
Avatar tycekMk3
 
Zarejestrowany: 04-02-2011
Skąd: Kamień Pomorski
Model: Mondeo MK3 kombi
Silnik: 3.0 V6 ST220
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Kolego ja opracowałem patent na ściąganie paska BEZ KLUCZAGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Musisz tylko dokładnie i ze zrozumieniem przeczytać to co napisze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z tego co się domyślam masz podniesionego mondka na lewarku od strony pasażera oraz zdjęte koło.. podłóż jakiś pieniek czy co tam ci wygodnie, wyciągnij lewarek i podnieś drugą stronę od strony kierowcy, nie ściągaj koła MASZ teraz cały przód monda w górze ... Teraz musisz jakoś zablokować koło od strony pasażera- ja wsadziłem śrubokręt w w środek tarczy ( w te otwory wentylujące) tarcza zapiera się wtedy o zacisk. Potrzebna będzie druga osoba do kręcenia kołem z drugiej strony ty bierzesz jakiś delikatny śrubokręt lub łomik i odchylasz pasek delikatnie na bok koło koła pasowego np. zostaw auto na biegu najlepiej na 3. To jest coś na zasadzie zakładanie łańcucha w rowerze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Ten patent jest dobry i zanim na to wpadłem długo się napociłem przy ściąganiu paska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. MUSI SIĘ UDAĆ! POWODZENIA ps. zakładasz tak samo jak ściągasz.
tycekMk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2011, 18:09   #598
venom191
ford::average
 
Avatar venom191
 
Zarejestrowany: 10-12-2010
Skąd: Nysa
Model: MKIII FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 04.2005
Postów: 62
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

no wlasnie nie mam podniesionego samochodu,myslalem ze da sie to zrobic bez podnoszenia,czy jest taka mozliwosc??jezeli potrzebuje jakiegos klucza to prosze napiszcie jak go zrobic a ja juz dam sobie rade

dobra znalazlem juz jak wykonac klucz
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez venom191 ; 10-02-2011 o 21:46
venom191 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2011, 19:01   #599
robarek
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 125 KM TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 190
Cool Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Masz ten klucz opisany w tym wątku. Wystarczy poczytać.
Swoją drogą niektórzy pewnie będą korzystać niedługo z usług kowala przy zdejmowaniu paska.
tycekMk3 - "To jest coś na zasadzie zakładanie łańcucha w rowerze"
Najlepiej odrazu udać się do serwisu rowerowego!!
robarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2011, 07:08   #600
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakbyś poczytał dokładniej to byś wiedział że ten kołnierz trzeba koniecznie spiłować bo inaczej tego sprzęgiełka nie załozysz.
Kolego ethernal z wielkim szacunkiem, ale to Ty niedokładnie przeczytałeś mój post. Ja napisałem "kołnierz na trzpieniu wirnika altka jest za wysoki", a nie kołnierz obudowy altka.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.