Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-02-2023, 13:18   #51
Majkelus
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 23-05-2016
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.5 tdci
Rocznik: 2017
Postów: 14
Domyślnie Odp: Wibracje powyżej ok 130km/h

Cytat:
Napisał midnite19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tym ustawieniem ESP faktycznie może być coś nie tak bo przy ruszaniu na mokrym bardzo łatwo zrywa przyczepność.
I jak tam udało się dojść do tego co jest problemem?

Majkelus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2023, 14:51   #52
IGORMAXX
ford::beginner
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 16-01-2023
Skąd: PL
Model: Focus MK4 kombi
Silnik: 1.5 Eco Blue
Rocznik: 2020
Postów: 11
Domyślnie Odp: drgania karoserii powyżej 130km/h

Cześć Forumowicze.

Podbijam temat. Zdecydowałem się wymienić opony, kupiłem kleber krisalp, które jako jedyne mają możliwość zwrotu w ciągu 30dni bez podania przyczyny - wydawała mi się to najbezpieczeniejsza opcja.

Przejechałem 2 trasy, i stwierdzam, że te denerwujące drgania ustały - jednak ta jedna opona z tyłu dawała popalić i chyba była zródłem problemu, jazda nie męczy z tej strony. Mam jednak dodatkowe 2-3 kwestie, gdzie chętnie skorzystam z Waszych doświadczeń. Mianowicie, jeszcze przed wymianą, zauwazyłem, że kierownica jakby ucieka delikatnie w prawo. Dzisiaj jechałem trasę, i auto zachowuje się jak przysłowiowy chxx na kaczych łapach. Myszkuje i mam wrażenie jakby ten elektryczny układ kierowniczy trochę walczył z nadwoziem.
1. Czy te drganinia karoserii mogły Waszym zdaniem uwalić geometrie?

2. Mogło to dodatkowo wywalić coś w zawieszeniu, auto ma teraz 2 lata i 54k przebiegu? Rekomendujecie weryfikację zawiasu,amorów i geometrii na stacjach diagnostycznych?

No nie jest to cholerka cały czas to auto z przed wymiany opon na zimowe, gdzie prowadził się jak po sznurku, cały sztywny, świetnie reagował na każdy ruch kierownicą. Teraz go buja, jakoś tak trzeba z nim walczyć i jest to zdecydowanie odczuwalne przy wyższych prędkościach.
IGORMAXX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2023, 15:08   #53
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,419
Domyślnie Odp: drgania karoserii powyżej 130km/h

u mnie też od czasu do czasu samochód ciągnie w prawo, a do tego rzeczywiście praktycznie ciągle się buja jak kaczka przy niskich prędkościach.

Temat jest Fordowi znany, ale rozwiązania brak.
Natomiast u mnie znaleźli uwalony czujnik kąta skrętu kierownicy i położenia zawieszenia z tyłu po lewej. Oba czujniki aktualnie niedostępne.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2023, 17:37   #54
michałek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-01-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4
Silnik: 150km EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 421
Domyślnie Odp: drgania karoserii powyżej 130km/h

Cytat:
Napisał IGORMAXX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz go buja, jakoś tak trzeba z nim walczyć i jest to zdecydowanie odczuwalne przy wyższych prędkościach
Ja ma identyczne odczucia po zmianie na zimowe. Fakt, letnie 17" zimowe 16".
Ale, moja teoria to kompletnie zje***ne amortyzatory, fabrycznie. To są gazowo olejowe, mają problem z częścią gazową. Jadę dziś, autostrada która jeżdżę dzień w dzień znam każdą nierówność. Do miasta buja, potem zmiana pogody, mokro i pewnie przyszła zmiana ciśnienia, ta sama temperatura. Znowu trasa którą znam a auto jak nie te, żadnego huśtania!!! Nawet odcinki poza autostradą, gdzie asfalt ma regularne nierówności, znam je na pamięć i to jak rozhuśtają mi przód auta. Teraz nic! Co jest do cholery z tym autem?
Zmieniłem zawieszenie ze standardowego na ST-Line - wszystkie amory i sprężyny a efekt jest ten sam! Buja nim jak amerykańskim krążownikiem szos, zimą.
__________________
§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§2 3§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§ 23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23 §23§23§23§23§23§23§23§23§2
michałek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2023, 20:51   #55
IGORMAXX
ford::beginner
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 16-01-2023
Skąd: PL
Model: Focus MK4 kombi
Silnik: 1.5 Eco Blue
Rocznik: 2020
Postów: 11
Domyślnie Odp: drgania karoserii powyżej 130km/h

Cześć. Wpadłem na pomysł małego update'a.

Jako, że rozłożyłem ręce po wymianie opon na letnie w połowie lutego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bicie dalej było więc oddałem auto do ASO, z myślą, że najwyżej mnie naliczą za jakąś zbieżność albo geometrie.
Auto zgłosiłem jednak gwarancyjnie, z problemem bicia i co mnie trochę zaskoczyło - stwierdzili problem natychmiast sugerując coś w napędzie po czym auto już 7 tygodni stoi w serwisie no i nie wiedzą co jest grane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. piszą sobie coś tam z Fordem, ale bez efektu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie wiem czy to prawda, ale raz pani do mnie rzuciła, że z tych co mają na placu to połowa ma tak jak mój, a połowa nie. Ciekawe - bo to byłby jakiś kurna absurd...aktualnie jeżdżę zastępczym, po 4 tygodniach -od niedawna... No i co...dam znać kiedyś jak się wyjaśni.
IGORMAXX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2023, 20:57   #56
michałek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-01-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4
Silnik: 150km EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 421
Domyślnie Odp: drgania karoserii powyżej 130km/h

Cytat:
Napisał IGORMAXX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tych co mają na placu to połowa ma tak jak mój, a połowa nie
Jakieś dwa lata temu, do Froda poszło zgłoszenie z ASO jako usterka z którą sobie nie radzą. Jeden mój (benzyna kombi 1.5) i jeden prywatny kierownika ASO (2.0 diesel kombi)! Dlatego to w ogóle poszło. Tyle że, cisza i ch**. Oni od dawna to wiedzą tylko grają głupa. Ja swój poprawiłem oponami, teraz idą amortyzatory Bilstein zamiast tych pieprzonych Monroe robionych w Polsce (są z polskiej fabryki Monroe). Zimą wyraźnie wszystko się nasila, więc ja idę w stronę amortyzatorów choć i tak jest dużo lepiej.
__________________
§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§2 3§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§ 23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23 §23§23§23§23§23§23§23§23§2
michałek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2023, 20:58   #57
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,419
Domyślnie Odp: drgania karoserii powyżej 130km/h

U mnie po wizytach we w sumie 4 serwisach, w końcu ten ostatni (niezależny) podjął się wymiany kompletnych półosi. Pomogło!

Teraz jeszcze tylko znaleźć powód, dlaczego tylna oś tańczy i może będą z tego samochodu jeszcze ludzie.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2023, 21:01   #58
IGORMAXX
ford::beginner
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 16-01-2023
Skąd: PL
Model: Focus MK4 kombi
Silnik: 1.5 Eco Blue
Rocznik: 2020
Postów: 11
Domyślnie Odp: drgania karoserii powyżej 130km/h

Cytat:
Napisał michałek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakieś dwa lata temu, do Froda poszło zgłoszenie z ASO jako usterka z którą sobie nie radzą. Jeden mój (benzyna kombi 1.5) i jeden prywatny kierownika ASO (2.0 diesel kombi)! Dlatego to w ogóle poszło. Tyle że, cisza i ch**. Oni od dawna to wiedzą tylko grają głupa. Ja swój poprawiłem oponami, teraz idą amortyzatory Bilstein zamiast tych pieprzonych Monroe robionych w Polsce (są z polskiej fabryki Monroe). Zimą wyraźnie wszystko się nasila, więc ja idę w stronę amortyzatorów choć i tak jest dużo lepiej.
A dlaczego nie robisz kontynuacji tematu u producenta tylko robisz na własną rękę? i koszt jak się domyślam.

Bump:
Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie po wizytach we w sumie 4 serwisach, w końcu ten ostatni (niezależny) podjął się wymiany kompletnych półosi. Pomogło!

Teraz jeszcze tylko znaleźć powód, dlaczego tylna oś tańczy i może będą z tego samochodu jeszcze ludzie.
Po Waszych odpowiedziach to się trochę boję powrotu tego samochodu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Teraz dali mi auto, które śmiga okej - jak nawierzchnia jest równiutka to się płynie a jak nie to wibruje dupa - no jest normalnie. Mój też tak śmigał, nawet lepiej bo sztywniejszy no i przestał definitywnie.

Coś mi przebąkiwali o wymianie silnika, ale nie pytałem już o to auto z 1,5tyg bo zrobiło się bardzo monotonnie.
IGORMAXX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2023, 21:07   #59
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,419
Domyślnie Odp: drgania karoserii powyżej 130km/h

Cytat:
Napisał michałek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tyle że, cisza i ch**. Oni od dawna to wiedzą tylko grają głupa. Ja swój poprawiłem oponami, teraz idą amortyzatory Bilstein zamiast tych pieprzonych Monroe robionych w Polsce (są z polskiej fabryki Monroe). Zimą wyraźnie wszystko się nasila, więc ja idę w stronę amortyzatorów choć i tak jest dużo lepiej.
Fakt, Ford doskonale wie, że ten problem występuje i ma to w nosie.
Jak napisalem przed chwilą, u mnie to byly półosie (OBIE). Wymontu je i rozbierz przeguby, najpewniej mają luzy i są nierównomiernie zużyte. Smar w przegubach w zimie też jest gęstszy niż latem i to może wpływać na zachowanie przegubów.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2023, 13:40   #60
Maslo19
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 19-03-2023
Skąd: Poznan
Model: Focus mk4 active
Silnik: 2.0 ecoblue
Rocznik: 2020
Postów: 21
Domyślnie Odp: drgania karoserii powyżej 130km/h

Popsuliście mi auto też czuje wibracje od 130 km w górę focus 2.0 Active
Maslo19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
przeguby , wibracje



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.