Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-02-2022, 23:47   #51
tessa
ford::amateur
 
Imię: Teresa
Zarejestrowany: 27-07-2020
Skąd: Bytom
Model: SMax
Silnik: ecoboost 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

AdoKrycha 007 "czytam - przez 4-5 lat nie sprawdziła sobie pani, że są zaległe akcje serwisowe (nie jedna), do kogo więc pretensje ?"

Po pierwsze, używa Pan niewłaściwego określenia, to nie są akcje serwisowe, lecz akcje przywoławcze ze względu na bezpieczeństwo, co oznacza, że w pojeździe jest wada, która musi zostać usunięta. Określenie "akcja serwisowa" jest celowo używana przez Ford, żeby utrzymywać, iż jest to kampania mająca na celu podniesienie komfortu użytkownika, mimo, że , w rzeczywistości, jest to kampania naprawiania bubla. Akcja serwisowa - określenie używane w Polsce celowo na potrzeby ewentualnych spraw sądowych. Akcja 17s09 zgłoszona przez Forda nazywa się "safety recall" czyli akcja przywoławcza ze względów bezpieczeństwa.

Po drugie - "do kogo pretensje??? " Pan tak na poważnie i na trzeźwo?

Czyli Ford wyprodukował wadliwy pojazd zagrażający bezpieczeństwu, sprzedał go za duże pieniądze, i wg Pana jest Ok, że mając wszelkie dane techniczne i dane z terenu (zaczęło się od gościa , który spalił się w Kuga ecoboost 1.6 w 2015), iż zaprojektowali i wyprodukowali bubel z wadliwym układem chłodzenia spokojnie ukrywali tą informację i nie powiadomili użytkowników oraz naruszyli POLSKIE (=lepsze, rozumiem) prawo poprzez nie powiadomienie UOKiK przez 8 miesięcy (60% pojazdów) i przez kolejne 5 lat w odniesieniu do pozostałych 40%, przy czym VINy tychże pojazdów z ostatniego powiadomienia do tej pory nie są dołączone do powiadomienia w UOKiK?

Pierwszy silnik padł przy 89 tyś. km pod koniec lipca 2017r. czyli dokładnie 3,5 miesiąca po tym jak właściciele ecoboost 1,0 i 1,6 w USA mieli już powiadomienie od Forda, że silnik może się przegrzać i doprowadzić do pożaru - ten fakt by Pana nie "zagotował"???
"Nieświadomi", "zatroskani" mechanicy z CityCar Glliwice przedstawiali mi jakieś kosmiczne teorie, że może, z niewiadomych przyczyn, za dużo mieszanki zostało podane i dlatego nastąpił pożar w IV komorze? - co my tam wiemy, biedne misie... i skasowali prawie 24 tyś. zł.
Kiedy w 2020r. po raz drugi nowy silnik z przebiegiem 50 tyś. km padł, wtedy zaświeciła się lampka - chyba biedne misie szkliły...

Założenie, że kupując samochód winnam podejrzewać, że nieudaczniki wyprodukowali bubla i szukać po internecie czy są może jakieś akcje i gdzie mogą być ogłoszone jest śmieszne. Czy Ford zamieszcza w instrukcji obsługi info pt. "Sprzedany produkt może okazać się bublem. Zobowiązuje się użytkownika do monitorowania witryny Ford Etis co najmniej raz w miesiącu w poszukiwaniu potencjalnej akcji serwisowej (oczywiście nie przywoławczej, ależ skąd!) pod rygorem utraty gwarancji i prawa do wszelkich innych roszczeń",?

Jest oczywistym, iż to na Ford Polska, dystrybutorze wadliwych pojazdów, ciąży obowiązek zawiadomienia w sposób efektywny użytkowników o wypuszczaniu na rynek wadliwego pojazdu zagrażającego bezpieczeństwu nie tylko użytkowników, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Skoro mają z tym problem, niech nie produkują bubli, albo zmienią profil działalności.

Mało, że grzecznie nie przeproszą, że bubla wyprodukowali i narazili zdrowie i życie swoich klientów, którzy w naiwności swojej im zawierzyli i kupili samochód ( nie bułkę na śniadanie), to jeszcze nie zapewniają ( z tego co czytałam na tym forum) pojazdu zastępczego, a dodatkowo nie zamierzają ponosić kosztów powiadamiania klientów, o super uciążliwej czynności zgłoszenia wniosku do CEPiK o udostępnienie danych właścicieli wg VIN już nie wspomnę ( a przy akcji przywoławczej udostępniają, jak najbardziej). Mało, że nieudaczniki to jeszcze lenie i aroganci.

Klienci mają szansę sami się powiadamiać poprzez płacenie nieuzasadnienie wysokich rachunków za przeglądy w ASO, jakby żaden inny nieautoryzowany serwis nie potrafił dokonać przeglądu. Czyli - nie zapłaciłeś frycowego, to nie dowiesz się, że wyprodukowaliśmy bubla. I tu cię mamy, ha.
Homo sovieticus to już było.

Bump: RemekW "Też mam Mondeo MK4 1.6 Ecoboost z 2014 roku, corocznie na przeglądzie w ASO pytam o akcję serwisową dot. układu chłodzenia i zawsze dostaję odpowiedź pracownika ASO, że mój samochód nie jest objęty akcją serwisową "

06.09.21 UOKiK "Przedsiębiorca Ford Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, o rozszerzeniu zakresu kampanii, której dotyczył komunikat opublikowany na stronach UOKiK 22.01.2018 r. ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]). Przedsiębiorca poinformował, że poza pojazdami objętymi poprzednią kampanią, również w samochodach marki Ford, z silnikami 1,6L EcoBoost, wyprodukowanych w fabryce Genk, modele: S-max i Galaxy (wyprodukowanych od 04.08.2010 r. do 07.03.2014 r.) oraz Mondeo (wyprodukowanych od 04.08.2010 r. do 30.06.2014 r.), może dojść do przegrzania głowicy silnika, co może doprowadzić do jej pęknięcia, a w konsekwencji do wycieku oleju na gorącą powierzchnię, stwarzając ryzyko pożaru w komorze silnika. Na rynku polskim kampanią naprawczą dodatkowo objęte są 1 943 pojazdy."

Może wyprodukowany po 06.2014?


Ostatnio edytowane przez tessa ; 11-02-2022 o 13:27
tessa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2022, 09:05   #52
marekpz
ford::advanced
 
Avatar marekpz
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 21-08-2009
Skąd: Mikołów
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost 200 KM
Rocznik: 2020
Postów: 323
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Przeczytałem wątek i mam nadzieję, że coś Pani ugra, powodzenia.
Pytanie, co z pojazdami po 07.03.2014 r ? Ktoś wie ?
Też jestem ciekaw, jak wygląda sprawa poszukiwania następnych właścicieli pojazdu, aby poinformować ich o wadach, bo nie mieści mi się w głowie, żebym to ja musiał co miesiąc sprawdzać. Czy producent może wystąpić do jakiegoś urzędu o taki informacje ?
Niech umieszczą w instrukcji pojazdu na pierwszej stronie linki do odpowiednich stron i będzie dupochron.
Generalnie sprawdzanie poziomu oleju czy płynu chłodniczego jest w obowiązku posiadacza pojazdu, ale jak to zrobić w czasie jazdy to już nie wiem.

Może inna akcja, ale wyobrażacie sobie, ile kierowców jeździ samochodami z 2006-2007 roku, które są de facto bombą odłamkową.

WF0SXXGBWS6T82486

"Ford Motor Company Limited stale monitoruje proces produkcji oraz eksploatowane pojazdy.

Państwa pojazd jest wyposażony w poduszkę powietrzną kierowcy firmy Takata, której zadaniem jest ochrona kierowcy w razie wypadku. Poduszki powietrzne są odpalane przez ładunek pirotechniczny, który szybko napełnia poduszkę powietrzną, gdy zachodzi taka konieczność. Ładunek pirotechniczny w niektórych poduszkach powietrznych firmy Takata może z czasem ulegać degradacji na skutek oddziaływania określonych warunków klimatycznych. Wahania wysokich temperatur w połączeniu z wilgocią i upływem czasu przyczyniają się do degradacji ładunku pirotechnicznego. Ta degradacja może być przyczyną zbyt szybkiego spalania ładunku pirotechnicznego, gdy poduszka powietrzna jest odpalana podczas wypadku. Gdy ładunek pirotechniczny spala się zbyt szybko, wysokie ciśnienie wewnątrz generatora gazu może spowodować jego rozerwanie. Rozerwanie generatora gazu może prowadzić do wyrzucenia z dużą prędkością metalowych fragmentów generatora gazu w kierunku osób przebywających w pojeździe, co grozi poważnymi obrażeniami lub śmiercią."
marekpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2022, 09:39   #53
kln1920
ford::expert
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Clio IV PH2
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/0.9 TCe 90KM
Rocznik: 2016/2020
Postów: 2,015
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Cytat:
Napisał marekpz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też jestem ciekaw, jak wygląda sprawa poszukiwania następnych właścicieli pojazdu, aby poinformować ich o wadach
Jak mówię, po zakupie auta odbyłem przegląd gwarancyjny nadwozia w ASO, jak facet dowiedział się, że jestem świeżo po zakupie, to dał mi do podpisania papiery, w których wypełniłem swoje dane kontaktowe i zgody na kontakt, a on wysłał to do Ford Polska, bo to Ford Polska, nie ASO wzywa na akcje. Przynajmniej tak zapamiętałem rozmowę z nim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał marekpz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie, co z pojazdami po 07.03.2014 r
Obiło mi się o uszy, że montowali już grubszy ten pękający fragment z ****olitu
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2022, 11:16   #54
Waterspoon
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 06-02-2021
Model: Focus Turnier
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 356
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Wprowadza Pani zamęt i wprowadza Pani ludzi w błąd, nie wiem dlaczego, może myśli Pani, że ktoś z Ford Polska czyta to forum i tak wpłynie Pani na pozaprocesowe rozwiązanie sporu z Fordem.
Zgodnie z polskim prawem przysługuje Pani ochrona prawna, tak jak każdemu nabywcy Forda, określona w Kodeksie cywilnym, w działach dotyczących gwarancji i rękojmi. Z tego wynika Pani prawo do naprawy rzeczy lub wymiany na produkt bez wad, pod warunkiem oczywiście, że awaria wystąpiła w czasie obowiązywania gwarancji i wynikała z winy producenta. Jeżeli z Pani winy, to nawet w czasie obowiązywania gwarancji nie należy się Pani nic. Na nowy samochód, w tym silnik, producent udziela 2 letniej gwarancji, którą można indywidualnie przedłużać. Z wpisów wynika, że awaria pierwszego silnika była już po wygaśnięciu gwarancji, a ponieważ nie wykupiła Pani dodatkowej gwarancji, więc na ten temat dyskusja jest bezcelowa. Zatem cała sprawa rozgrywa się o drugi silnik. Jeżeli serwis który go montował udzielił Pani rocznej gwarancji i ona minęła, to pani roszczenie jest całkowicie bezpodstawne. Jeżeli awaria nastąpiła w czasie obowiązywania gwarancji, to należy się Pani naprawa lub wymiana silnika. Te dwa zdania wystarczają za wszystkie Pani wywody na tym forum. Wszelkie inne argumenty przez Panią prezentowane nie mają żadnego znaczenia w sprawie. Ponieważ w żadnej wypowiedzi nie napisała Pani czy awaria wystąpiła w czasie obowiązywania gwarancji, przypuścić należy, że takiej już nie było w czasie awarii drugiego silnik i stąd sięgnięcie do innych pozaprawnych argumentów. Totalną jednak ignorancją jest łączenie akcji serwisowych i przywoławczych z gwarancją i uzasadnieniem w ten sposób Pani prawa do wymiany silnika po ustaniu gwarancji.
Jak to kiedyś powiedział pewien premier do powodzian, trzeba było się ubezpieczyć, czyli w Pani przypadku wykupić dodatkową gwarancję, zwłaszcza gdy jeden silnik już uległ awarii. Taki jest stan prawny, a nie opinia o silnikach ecoboost, która w tej sprawie nie ma żadnego znaczenia.

Ostatnio edytowane przez Waterspoon ; 11-02-2022 o 11:46
Waterspoon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2022, 11:39   #55
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,536
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Cytat:
Napisał kln1920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obiło mi się o uszy, że montowali już grubszy ten pękający fragment z ****olitu
No właśnie, to bardzo ciekawe bo ja miałem taki jakby grubszy niż standardowy gdy kupiłem auto. Myślałem, że może komuś pękł wcześniej w końcu auto miało już trochę przejechane (260k jak kupowałem). Ale może to był też oryginalny już poprawiony, niemniej jednak akcja serwisowa mi przysługiwała. Data rejestracji koniec marca 2014 a produkcji to nie wiem niestety

Bump:
Cytat:
Napisał Waterspoon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zatem cała sprawa rozgrywa się o drugi silnik. Jeżeli serwis który go montował udzielił Pani rocznej gwarancji i ona minęła, to pani roszczenie jest całkowicie bezpodstawne. Jeżeli awaria nastąpiła w czasie obowiązywania gwarancji, to należy się Pani naprawa lub wymiana silnika.
Jeżeli chodziłoby tylko i wyłącznie o uszkodzenie silnika to racja niemniej jednak to jest wada niebezpieczna i producent powinien za to odpowiadać. Pani błędem było nie zgłoszenie się na akcję serwisową i niestety to może być mocnym argumentem dla Forda.

Cytat:
Napisał tessa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Nieświadomi", "zatroskani" mechanicy z CityCar Glliwice
Swoją drogą spróbowałbym na Pani miejscu zgłosić się do ASO w Niemczech. Słyszałem, że wymieniali silniki na własny koszt w takich przypadkach może uda się Pani coś ugrać.

Trzymam kciuki i na przyszłość polecam sprawdzonych mechaników a nie ASO (czyli wyższy poziom partactwa za wiekszą kasę).
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2022, 12:22   #56
Waterspoon
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 06-02-2021
Model: Focus Turnier
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 356
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli chodziłoby tylko i wyłącznie o uszkodzenie silnika to racja niemniej jednak to jest wada niebezpieczna i producent powinien za to odpowiadać. Pani błędem było nie zgłoszenie się na akcję serwisową i niestety to może być mocnym argumentem dla Forda.
Czy akcja serwisowa przedłuża gwarancję ?
Ile się spaliło diesli z powodu rozbiegnięcia silnika ?
Czy rozbiegnięcie silnika diesla po zakończeniu gwarancji powoduje bezterminowe prawo do wymiany samochodu lub silnika na nowy ?
Waterspoon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2022, 12:33   #57
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,527
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

szkoda czasu na pisanie, ten temat jest tak naiwnie i prawnie błędny, że chyba tylko celem pośmiania się, można to czytać.
brawa dla Waterspoona, że mu się chce rzeczowo i prawnie cokolwiek próbować wyjaśnić...

Ostatnio edytowane przez AdoKrycha007 ; 11-02-2022 o 12:41
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2022, 12:42   #58
tessa
ford::amateur
 
Imię: Teresa
Zarejestrowany: 27-07-2020
Skąd: Bytom
Model: SMax
Silnik: ecoboost 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

marekpz
"Też jestem ciekaw, jak wygląda sprawa poszukiwania następnych właścicieli pojazdu, aby poinformować ich o wadach, bo nie mieści mi się w głowie, żebym to ja musiał co miesiąc sprawdzać. Czy producent może wystąpić do jakiegoś urzędu o taki informacje ?"

Oczywiście! do CEPiK, przy akcji przywoławczej, czyli zgłoszonej do UOKiK na podstawie Ustawy o bezpieczeństwie pojazdów, zwracają się z wnioskiem i bez problemu na podstawie VIN dostają dane obecnych właścicieli.

Ale Ford, oczywiście, tego nie robi, bo twierdzą, (w odpowiedzi na pozew), iż nie mają obowiązku informować o akcjach.

Notabene, napisali, że jako importer nie są , praktycznie, za NIC odpowiedzialni: nie produkują, nie decydują o akcjach "serwisowych", ani o powiadomieniach. Czyli są tylko od kasowania pieniędzy.

Bump: [QUOTE=Waterspoon;3396594]Wprowadza Pani zamęt i wprowadza Pani ludzi w błąd, nie wiem dlaczego, może myśli Pani, że ktoś z Ford Polska czyta to forum i tak wpłynie Pani na pozaprocesowe rozwiązanie sporu z Fordem.

Mam wrażenie, że to Pan próbuje odwieść mnie od procesowania się z Fordem - próby daremne.

Nie wprowadzam zamętu lecz informuję nieświadomych użytkowników Forda jak to przedsiębiorstwo łamie przepisy polskiego prawa, ukrywa wady przed użytkownikami i uchyla się od odpowiedzialności. Wszystko o czym piszę mam udokumentowane. Nie podoba się Panu prawda?

Czy jest nieprawdą, że amerykańscy właściciele wadliwych ecoboostów zostali poinformowani o tym fakcie w dn. 18 kwietnia 2017r, ?

Czy jest nieprawdą, że w Polsce Ford powiadomił UOKiK dopiero 8 miesięcy później "zapominając" o 1943 pojazdach, które zgłosili dopiero w dn. 06.09.21 czyli 4 lata później i to dopiero po powiadomieniu UOKiK przez mojego pełnomocnika?
Czy Ustawa o bezpieczeństwie jasno stanowi "niezwłocznie"?

Czy jest nieprawdą, że info o danych właścicieli Ford bezproblemowo może dostać z CEPiK przy takich akcjach tylko bezpieczeństwo klientów ma w czterech literach?

Czy jest nieprawdą, że akcja przywoławcza 17S09 rozpoczęła się od wycofania 4.556 Kuga 1.6 ecoboost w lutym 2017, po tym jak Jimmy Reshall spalił się w swoim samochodzie rok wcześniej (czekali aż jeszcze kilka innych samochodów się zapali)?,

Czy nie jest prawdą, że w Polsce i pismach procesowych Ford robi z ludzi idiotów i wprowadza sąd w błąd, twierdząc , iż akcja 17s09 jest akcją serwisową mającą na celu zapewnić komfort użytkownikom, podczas gdy faktycznie nazywa się safety recall czyli akcja przywoławcza ze względu na bezpieczeństwo?

Czy nie jest prawdą, że Ford utrzymuje, iż system chłodzący ecoboost był i jest cacy i nie był wadliwy?

Czy jest nieprawdą, że pozew zbiorowy przeciwko Ford utrzymuje, iż Ford wiedział o wadzie już w 2010r?

Co do gwarancji, Pan wybaczy, ale Pan nie czyta ze zrozumieniem:
Jeżeli ktoś produkuje bubel to jest za niego odpowiedzialny, koniec, kropka. Gwarancja nie ma tu nic do rzeczy.
Jeżeli ktoś produkuje bubel, który naraża użytkowników na utratę zdrowia i życia i wbrew Ustawie nie informuje o tym fakcie UOKiK przez kilka lat powinien siedzieć, albo dostać wyrok w zawieszeniu.

Bump: klocolus
"Jeżeli chodziłoby tylko i wyłącznie o uszkodzenie silnika to racja niemniej jednak to jest wada niebezpieczna i producent powinien za to odpowiadać. Pani błędem było nie zgłoszenie się na akcję serwisową i niestety to może być mocnym argumentem dla Forda.

Jak mogłam zgłosić się na akcję przywoławczą, o której nie zostałam powiadomiona, mimo, iż ASO miało moje pełne dane osobowe?
Bo mają klientów w głębokim poważaniu albo liczyli na skasowanie kolejnych 30 tyś zł za kolejny silnik.

Co za wspaniały pomysł na biznes. Produkujemy bubla, nie informujemy klientów i średnio co dwa, trzy lata kasujemy za nowy silnik. "Geniusz, po prostu geniusz!" - jakby powiedział Czerepak (z Rancza)

Ostatnio edytowane przez tessa ; 11-02-2022 o 14:51
tessa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2022, 13:29   #59
Waterspoon
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 06-02-2021
Model: Focus Turnier
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 356
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Cytat:
Napisał tessa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do gwarancji, Pan wybaczy, ale Pan nie czyta ze zrozumieniem:
Jeżeli ktoś produkuje bubel to jest za niego odpowiedzialny, koniec, kropka.
Gwarancja nie ma tu nic do rzeczy.


Nie polecam przedstawiania swoich racji w ten sposób w sądzie, chociaż w swojej długoletniej karierze słyszałem w sądzie wiele, chętnie zobaczyłbym minę sędziego, do którego zwróci się Pani " to nieważne, że gwarancja minęła, na bubla gwarancja jest wieczysta, tak jest i koniec kropka ".
Niestety Pani arogancja i przeświadczenie o swojej nieomylności będą Panią drogo kosztować.

Superbientem animus prosternet.
Pycha kroczy przed upadkiem.
Waterspoon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2022, 14:03   #60
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Wymyśla Pani jakieś irracjonalne prawa próbując grać emocjami,traumą dzieci etc.Chce Pani pozywać bezzasadnie producenta który przyznał się do błędu i zakwalifikował Pani samochód do naprawy.Jak sobie Pani wyobraża żeby odnajdywać miał on właścicieli samochodów z drugiej ręki? Polski system ustawodawczo-prawny nie pozwala na pozyskiwanie danych osobowych komu się żywnie podoba.prawo określa wyrażnie kwestie do czego jest zobowiązany wzywający i czego musi dopełnić ,czuwa nad tym sztab prawników.Niestety użytkownik też jest przez te przepisy zobowiązany do myślenia i interesowania się pewnymi kwestiami.Nikt nie zmusza nikogo do korzystania z ASO,ale równie dobrze może Pani oczekiwać od warsztatów niezależnych wpisania vin-w Ggoogle i sprawdzenia samochodu. Jedynym podmiotem co do którego może Pani mieć jakiekolwiek roszczenia to ASO które ma wgląd w akcje przywoławcze i policzyło Panią na wymianę silnika,i to z nimi może się Pani przepychać.Co do roszczeń przeciwko firmie FMC -to są one bezzasadne i nic tu się nie wygra.Pani roszczenia są śmieszne w świetle przedstawionych tu faktów i dlatego bawi mnie tego typu roszczeniowość u ludzi którzy naoglądali się bajek i filmów.Rzeczywistość cywilno-prawna wygląda zgoła odmiennie.

Ostatnio edytowane przez Matych ; 11-02-2022 o 14:08
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ecoboost



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.