Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-10-2014, 13:58   #51
Jacek_l
ford::average
 
Avatar Jacek_l
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 29-08-2009
Skąd: koło Tarnowa
Model: Focus MKIII
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 150
Domyślnie Odp: 2.3L Duratec-HE (160PS) automat - Opinie

Dostałem szczegółowy cennik i sama skrzynia to 10 tys. zł w salonie, reszta (8900 zł) to pierdoły, które są do wymiany ze skrzynią + oleje i robocizna.

W każdym bądź razie między dwoma serwisami sam koszt wymiany skrzyni różni się o 800 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nieźle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No ale 6500 + VAt - to nie ma tragedii... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
A6 C5 2.7T
Jacek_l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2014, 15:10   #52
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Odp: 2.3L Duratec-HE (160PS) automat - Opinie

Za nówkę sztukę.
Bo regenerację zrobisz za 5k i to dobrą.
__________________
Gdybym u progu swej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.
Henry Ford

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 28-10-2014 o 15:21
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2015, 16:48   #53
wkopczyk
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 16-03-2013
Skąd: Poznan
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: 2.3L Duratec-HE (160PS) automat - Opinie

Wracajac do silnika...
Nie wie ktos gdzie mozna kupic silnik 2.3 Duratec do S-max'a?
Na alledrogo nic nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pisaliscie ze ten silnik jest po Mazdzie... czy to znaczy ze silnik z Mazdy albo innego auta tez przypasuje?
wkopczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2015, 09:36   #54
martin7602
ford::amateur
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 16-01-2015
Skąd: warszawa
Model: focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: 2.3L Duratec-HE (160PS) automat - Opinie

Ja widze że jest na Allegro silnik ,który szukasz duratec 2.3 bo też brałem kiedyś od tego gościa [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
martin7602 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2015, 16:45   #55
bez
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 27-01-2015
Model: Mondeo
Silnik: 2,3
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: 2.3L Duratec-HE (160PS) automat - Opinie

Witam. Jestem na kupnie Mondeo 2008 2,3 automat z gazem (Stag 4 + wtryski Hana zielone) przebieg oryginalny 140kkm. Po ogledzinach samochodu wykonałem próbę jazdy samochodem i tu wielkie rozczarowanie gdzyż w samochodzie po dodaniu gazu, gdy silnik jest na obciażeniu, coś głośno turkota. Efekt ten jest tylko jak sillnik jest obciążony a gdy jedzie na równym bez naciskania pedału gazu (bez obciażenia) jest OK. Na postoju również jest Ok nawet podczas naciskania pedału gazu. Co może być przyczyną (bez naprowadzania - czy klapki w kolektorze)? Jak wyglada wspólpraca silnika z gazem, znajomy w serwisie powiedział że nie bardzo z uwagi na konstrukcję zaworów oraz kosztowną regulację luzu zaworów na płytkach. Ile kosztuje regulacja luzu zaworów i co ile należy ją wykonać przy gazie (ponoć jedna płytka 100). Czy w silniku jest łańcuch rozrządu jak psano na początku postu i co ile wymiana oraz jaki to łańcuch (jedno, dwurzędowy).
Z góry bardzo dziekuję, za dwa dni mam go brać więć potrzebuję informacji.
bez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2015, 20:06   #56
wiśnia 1974
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-06-2007
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Model: mondeo
Silnik: 1.8 SCI 130 KM
Rocznik: 2003
Postów: 28
Domyślnie Odp: 2.3L Duratec-HE (160PS) automat - Opinie

Cytat:
Napisał adam131 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
grodek75, sorry kolego, myślałem bardziej o.... ech, nie będę się dalej pogrążałGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z moich wyliczanek wychodzi, że jest nas 2.3 w automacie na forum trzech, Marcin będzie czwartyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, ja ze swoim silnikiem jestem chyba sam.Jak przyjechał gościu z autem do mnie najechane miał 87000,wsiadłem odpaliłem i cisza w środku komara słychać, 6-ka skrzynia przy 160 k/h dalej cisza, muzyka może spokojnie grać, żonkę słychać . Przesiadka z mk1 2.0 16v.
Też czytałem że ten silnik awaryjny, bo mało popularny,ale kultura pracy mnie pozytywnie zaskoczyła .
Szerokości.
__________________
112233
wiśnia 1974 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2015, 22:05   #57
mondeo123molek
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-12-2013
Skąd: Warszawa/Puławy
Model: MK4
Silnik: 2.3
Rocznik: 2007
Postów: 20
Domyślnie Odp: 2.3L Duratec-HE (160PS) automat - Opinie

Byłem ostatnio swoim fordem w serwisie i panowie wydrukowali mi całą historie auta (odkupiłem z pierwszej ręki z polski - do końca serwis) i co ciekawe po 130tys miał regenerowaną całą głowice ( jak sie okazuje potwierdził iż jest sporo takich przypadków w benzyniakach forda przy przebiegach około 150tys)- nie obwiniał bym tu instalacji gazowej bo była montowana przy 123tys.
Co do samej skrzyni jest to niestety japońskie ale ****o (ta skrzynie montuja w oplach volvo itp)i przy 200tys prawie pewny remont chyba ze autostrady to wtedy 250 ja mam 152tys i już poszarpuje na 3 biegu, obdzwoniłem wiekszosc warszawskich fachowcówz checia wymiany oleju w skrzyni (oraz okolice) i takich bajek jakie mi opowiadali to dawno nie słyszałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. generalnie zrezygnowałem z wymiany oleju bo wiekszosc chciała mi wymieniac filtr oleju bez rozbierania skrzyni(czego nie da sie zrobic) Co do regulacji zaworów to gdzies wyczyatalem ze pierwsza regulacja po 140tys. Doczytam instrukcje tam chyba było napisane.
U mnie tak klekoczą zawory jakby to był diesel (a dopiero co wymieniona cąła głowica sam bym chetnie poznał cenę takiej usługi (ojciec ma mk2 jesli tam tez są płytki to on płacił 250zł- pierwsza regulacje zrobił przy 200tys ale po regulacji inna bajka spalanie, kultura pracy, przestał przygasac na gazie)
łancuch rozrzadu napewno jest ale jaki ??? Chyba tylko serwis wie.
Co do jazdy na gazie czuc przynajmniej u mnie różnice w pracy skrzyni szarpie mocniej i wkreca na wieksze obroty kultura pracy gorsza niż na benzynie (mam brc sequent 24 i jakis liublifikator czy jak to się zwie-mam tez w gazie odcinke przy 5,5tys/obrotow i prawie za kazdym razem jak chce wyprzedzic szybciej wylacza mi instalacje )
moge dodać iż wymieniłem ostatnio świece na ngk dedykowane do tego modelu i zaczał mi wyskakiwac błąd 302 oraz błąd cewki po zmianie swiec na oryginały motocraft cisza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (180zł w plecy)
ale żeby za bardzo nie marudzić auto można polecić (a i na koniec maglownice szybko padaja a regeneracja 600zł ale to juz nie zalezy od silnika i skrzyni wg mnie tam gdzie ja regenerowałe robił już 4 mondki mk4)

Ostatnio edytowane przez mondeo123molek ; 27-01-2015 o 22:32
mondeo123molek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2015, 19:49   #58
adam131
Minęło 9 lat i nic
 
Avatar adam131
 
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: Suchy Dwór
Model: Mk4 Mondeo Ghia X automat; Fiesta
Silnik: 2.3 Duratec/161KM; 1.25/82KM
Rocznik: 2009; 2010
Postów: 324
Domyślnie Odp: 2.3L Duratec-HE (160PS) automat - Opinie

Szkoda, Marcin że nie sprawdziłeś historii auta przed zakupem, miałbyś może jakiś atut do targowania cenyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja dobijam powoli do 85 tys. więc pewnie pożegnam się z mondkiem przed tymi liczbami km o których piszesz i będę do końca chwalił wybórGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mk4 Mondeo Ghia X, 2.3 Duratec 161 KM, automat, hatchback, Panter Black + dodatki
adam131 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2015, 10:08   #59
mondeo123molek
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-12-2013
Skąd: Warszawa/Puławy
Model: MK4
Silnik: 2.3
Rocznik: 2007
Postów: 20
Domyślnie Odp: 2.3L Duratec-HE (160PS) automat - Opinie

koledzy czy mógłby prosić was o zdjęcie wnętrza auta pod schowkiem pasażera (wydaje mi się że brakuje u mnie jakiejś maskownicy.
będę wdzięczny za pomoc
mondeo123molek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2015, 10:28   #60
westej
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 14-11-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo IV
Silnik: Duratec 2.0 16V + Landi Renzo Omegas
Rocznik: 2008
Postów: 91
Domyślnie Odp: 2.3L Duratec-HE (160PS) automat - Opinie

Cytat:
Napisał mondeo123molek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koledzy czy mógłby prosić was o zdjęcie wnętrza auta pod schowkiem pasażera (wydaje mi się że brakuje u mnie jakiejś maskownicy.
będę wdzięczny za pomoc
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
westej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.