Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-06-2012, 08:34   #51
galaxy-style
ford::average
 
Avatar galaxy-style
 
Imię: KRZYSZTOF
Zarejestrowany: 10-01-2012
Skąd: Swiat
Model: galaxy
Silnik: 2.0 167KM
Rocznik: 2011
Postów: 60
Domyślnie Odp: wysokie wolne obroty a silnik krokowy

Cytat:
Napisał maciaba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.

Wartość z przepływki sugeruje zbyt małą ilość powietrza. I co Ci dały jakieś cuda na kiju z adaptacjami jak i tak jest źle. TPS do sprawdzenia. Jak to się robi gdzieś już opisywałem ale się powtórzę.
No jeśli pozbycie się falujacych obrotów 1000-1500 i problemów z odpalaniem to dla ciebie nic No to sory ale dla mnie to wielka zmiana i inne zabiegi ni pomogły a adaptacja i owszem ale mniejsza o to sprawdze TPSa i zobaczymy choć nie nastawiam się ze jest walniety bo go podmienialem i było bez zmian EVAP tez jest pominiety

galaxy-style jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2012, 07:01   #52
august1111
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-11-2010
Skąd: Białystok
Model: Galaxy
Silnik: 2.3
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Odp: wysokie wolne obroty a silnik krokowy

a mmoże linka gazu??
august1111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2013, 20:56   #53
jasiek13
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-09-2006
Model: GALAXY
Silnik: 1,9 tdi (115)
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie wygląd silnika krokowego

witam
GALAXY 2,3 z 98 r. falują mi obroty, silnik wchodzi na 1500-2000 obrotów, poczytałem na forum i jedną z przyczyn jest silnik krokowy. Wymontowałem go i wyczyściłem było w nim dużo "sadzy". Silnik wygląda tak, że są dwa otwory, przez które widać dwie komory, pomiędzy komorami jest taki zawór który zamyka bądź otwiera przejście pomiemi. Moje pytanie dotyczy tego, czy zawór ten powinien być tak dociśnięty żeby nie przepuszczać nic pomiędzy komorami czy nie musi być całkowicie domknięty. U mnie ten zawór jest niedomknięty.
Po wyczyszczeniu silnika i zamontowaniu dalej to samo. Ale nie wiem czy silnik jest dobry czy nie
__________________
jasiek
jasiek13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2013, 12:30   #54
jasiek13
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-09-2006
Model: GALAXY
Silnik: 1,9 tdi (115)
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie Odp: wysokie wolne obroty a silnik krokowy

i dzięki temu, że temat został podpięty tutaj pewnie nie uzyskam odpowiedzi?!
__________________
jasiek
jasiek13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2013, 12:39   #55
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: wysokie wolne obroty a silnik krokowy

Zgodnie z regulaminem, jeśli temat już o czymś jest dopisujemy się a nie zakładamy nowy.
Poczekaj cierpliwie koledzy ci powiedzą, co i jak nie każdy zagląda codziennie na forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2013, 18:18   #56
PiotraChorzów
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2011
Skąd: Chorzów
Model: Galaxy
Silnik: 2.0+LPG
Rocznik: 1996
Postów: 339
Domyślnie Odp: wysokie wolne obroty a silnik krokowy

Zawór - silnik krokowy , po wymontowaniu nie musi być domknięty zostanie w takiej pozycji w jakiej się zatrzymał po zgaszeniu silnika,
Odnośnie szczelnego zamknięcia jest ono niemożliwe !! do uzyskania podczas normalnej pracy !! gdyby zawór się zamknął silnik zgaśnie natychmiast z powodu braku powietrza ! przepustnica jest zamknięta więc zawór bocznikowy /silnik krokowy/ reguluje przepływem.

W tym temacie była gdzieś informacja jaka wartość oporu uzwojenia jest jeszcze do przyjęcia 0 ile dobrze pamiętam ja miałem 6 Ohm i silnik padał , teraz mam 9 albo 11 i jest ok

Przy "stale" podwyższonych obrotach i falowaniu 1500-2000 obstawiam lewiznę , falowanie na tak wysokim poziomie wskazuje że silnik krokowy chce coś ustawić ale lewego powietrza jest tak dużo że nie daje rady ! , sprawdź odczyt na przepływomierzu on sporo powie o lewym powietrzu .

Ostatnio edytowane przez PiotraChorzów ; 01-07-2013 o 18:23
PiotraChorzów jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2013, 12:04   #57
jasiek13
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-09-2006
Model: GALAXY
Silnik: 1,9 tdi (115)
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie Odp: wysokie wolne obroty a silnik krokowy

wielki dzięki za odpowiedź
__________________
jasiek
jasiek13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2014, 21:08   #58
Matek90
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-12-2008
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 LPG
Rocznik: 1998
Postów: 12
Domyślnie po odpaleniu silnika 3500 na obrotomierzu..

Witam, co może być do wymiany w Galaxy 2.0 , dzis rano odpalilem i wył jak wariat, , obroty nie schodzily nawet po rozgrzaniu silnika... 3-4 tys obrotów.
Matek90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2014, 07:39   #59
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: wysokie wolne obroty a silnik krokowy

Matek90 poczytaj ten temat, do którego twój przeniosłem i tym podobne na początek. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2015, 05:58   #60
czarnygda
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-02-2008
Skąd: Gdańsk
Model: Galaxy Ghia MK I
Silnik: 2,3 PB iLPG
Rocznik: 1998
Postów: 268
Domyślnie czyszczenie przepustnicy

zaczeło się od tego że zalewało silnik benzyną i gazem i nie palił na wszystkie cylindry. wymieniłem świece przewody ,sprawdzono cewke w profesjonalny sposób na stole probierczym i teraz auto nie ma wolnych obrotów .krokowy myty około 2 miesiące temu, teraz ponownie wyjęty i właśnie się moczy , pytanie jak wyjąć przepustnice i sprawdzić czujnik położenia przepustnicy ,jakie klucze do demontarzu . jak patrze na zdjęcia przepustnicy to dwie górne śruby spoko ale te dolne ? jak tam dojść i czym. auto po wymianie świec i kabli po odpaleniu obroty lecą na 2-3 tyś i gaśnie, problem z ustawieniem obrotów wciskając pedał gazu , abo rosną albo spadają brak możliwości ustabilizowania na jednym poziomie .co jeszcze sprawdzić / dzisiaj powinien dojść kabel ELM jaki program polecacie i co sprawdzić
czarnygda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.