Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-10-2015, 09:04   #51
ARTi_V6
ford::advanced
 
Avatar ARTi_V6
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Belgia
Model: Mk4 Titanium S
Silnik: DW10C 193PS 400Nm
Rocznik: 2011
Postów: 208
Domyślnie Odp: Poliftowe modyfikacje Converse+ by Orion512

Orion, masz w swoim sofcie wizualizację PTC?

__________________
2011 Mondeo Titanium S & 2017 Fiesta Titanium
ARTi_V6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2015, 09:09   #52
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Poliftowe modyfikacje Converse+ by Orion512

mówiąc szczerze, to wizualizacja PTC to zawracanie ..py - praktycznie nie mamy na to żadnego wpływu, więc po co śledzić? Aby poznać logikę sterowania zaprogramowaną w BCMie???
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2015, 09:14   #53
maximondi
ford::average
 
Avatar maximondi
 
Zarejestrowany: 31-03-2009
Model: Mondeo Titanium
Silnik: 2.2 TDCi 200PS
Rocznik: 2012
Postów: 168
Domyślnie Odp: Poliftowe modyfikacje Converse+ by Orion512

Cytat:
Napisał orion512 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A więc na dzień dzisiejszy mamy:
* Wizualizacja parktronika drugiej generacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Znacznie poprawiona jest w niej funkcjonalność w stosunku do chińskiego oryginału. Przednie czujniki mają znacznie lepszą rozdzielczość no i dla każdej odległości jest inny kolor słupka.
* Pokazywanie numerów biegów w trybie D oraz S dla automatycznych skrzyń (przetestowane na Powershifcie oraz AWF21)
* Poprawione opisy komputera pokładowego (dla języka polskiego)
* Cyfrowe wyświetlanie temperatury silnika (praktycznie na ukończeniu)
* Forumowe bądź customowe (praktycznie dowolne zdjęcie) logo startowe
W trakcie prac koncepcyjnych są jeszcze inne mody ale o tym napiszę póżniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stan na dzień 09-10-2015, 09:17.
__________________
jest MK4 2.2 TDCI 200PS było MK3 2.2 TDCi 155PS Kierowca jest BOGIEM Silnik jest Sercem, Prędkość Nałogiem Turbo Podstawą a Nitro tylko Zabawą...
maximondi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2015, 14:24   #54
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Poliftowe modyfikacje Converse+ by Orion512

ten brak PTC mnie troche martwi. Wiem ze to gadget ale podobnie jak wszystko inne.
Czytalem ze w rosyjskiej wer koledzy wylaczyli komunikat/info przy otwartych drzwiach. umiesz to tez wylaczyc?

juz 2gi rok sie waham ktora wer zainstalowac i ciagle nie mam zadnej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 30-10-2015 o 14:29
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2015, 15:24   #55
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Poliftowe modyfikacje Converse+ by Orion512

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mówiąc szczerze, to wizualizacja PTC to zawracanie ..py - praktycznie nie mamy na to żadnego wpływu, więc po co śledzić? Aby poznać logikę sterowania zaprogramowaną w BCMie???
Nie do końca bo przy pokonywaniu małych odcinków,przy niskich temperaturach( np. zawożenie i odbieranie dzieci ze szkoły/przedszkola) bardzo się przydaje bo przypomina by oszczędzać energię i zamiast ciepłego powietrza puszczać letnie / chłodne-wtedy się nie załączy.To taka moja sugestia.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2015, 19:25   #56
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,165
Domyślnie Odp: Poliftowe modyfikacje Converse+ by Orion512

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juz 2gi rok sie waham ktora wer zainstalowac i ciagle nie mam zadnej
lipa jak byk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . tak się długo sam zastanawiałem aż tknęło mnie wczoraj (po jakimś problemie technicznym pewnego kolegi), że sam sobie wgrałem M0trala .
Działa wyśmienicie i to wersja "full"

Bump:
Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak takie rzeczy sie robi ?
Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak nam wszystkim to wyjasnisz.
Oj chyba dobry żart . Sławek nie upubliczni przecież "swojej" pracy i tego jak do tego doszedł i przy pomocy czego oraz tego na czym się wzorował lub posiłkował .

Cytat:
Napisał orion512 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Działa to bardzo fajnie.
Ma to już ktoś ograne ? Chętnie zobaczyłbym na żywo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Swoją drogą softy są niemal "bliźniacze".
Przesunięcie temperatury silnika z dolnej belki (tak jest u M0trala) na lewą stronę pod słupek temperatury silnika bardzo zgrabny zabieg (choć male cyferki) . Kwestią czasu będzie pojawienie się napięcia akumulatora i cyfrowej prędkości i może TMPS . Kto wie może już jest ?
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy

Ostatnio edytowane przez leszcz ; 30-10-2015 o 19:42
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2015, 19:47   #57
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Poliftowe modyfikacje Converse+ by Orion512

można to tak odbierać..ale ilu ludzi znasz, ktorzy sa w stanie edytowac firmware? osobiscie nie znam zadnego. Firmware z modemow , czy routerow to tak , bo sam czasami cos sobie modyfikuje, ale tylko dlatego ,ze mam jakies pojecie o linuxie, a ostatnio wszystko jest na nim. Firmware z licznika to raczej juz nie linux, wiec ciekawi mnie jak takie cos sie rozbiera. Pojawil sie jakis kolega na forum , ktory probuje cos zdzialac. Zatem operujacych na firmware jest juz czterech. Ford, mortal,orion512 i uzytkownik tego forum, ktorego nicku teraz nie pamietam. zatem nie wydaje mi sie ,aby Orion512 musial obawiac sie jakiejkolwiek konkurencji. Tym bardziej ,ze jak sam pisze, wymaga to ogromnego nakladu pracy. Ja nie mam tyle czasu i nie znam zadnego jezyka programowania , a ty ? nawet jakbys dostal na tacy wszystko, to domyslam sie ,ze nie bylbys w stanie zrobic cokolwiek. Mnie poprostu zjada ciekawosc...
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2015, 19:55   #58
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,165
Domyślnie Odp: Poliftowe modyfikacje Converse+ by Orion512

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a ty ?
Ja nic
Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nawet jakbys dostal na tacy wszystko, to domyslam sie ,ze nie bylbys w stanie zrobic cokolwiek.
dostałbym to wgrałbym tego vbfa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mnie poprostu zjada ciekawosc...
Chyba nie tylko Ciebie ....(mnie już nie)

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale ilu ludzi znasz, którzy są w stanie edytować firmware? osobiście nie znam żadnego.
hmm . Sławka poznałem ... miałem przyjemność pogawędzić jak mi wgrywał do mojego starszego MK4 .
Kolega "tedi_k" (Tadeusz ) też dużo umie w tym temacie i wie oraz kolega "mayak"(Marcin) chyba umie coś tez powiedzieć o tym wnioskując z różnych wypowiedzi np. o prostocie zabezpieczenia stosowanego przez kolegów z RU .........
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy

Ostatnio edytowane przez leszcz ; 30-10-2015 o 20:08
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2015, 22:13   #59
ARTi_V6
ford::advanced
 
Avatar ARTi_V6
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Belgia
Model: Mk4 Titanium S
Silnik: DW10C 193PS 400Nm
Rocznik: 2011
Postów: 208
Domyślnie Odp: Poliftowe modyfikacje Converse+ by Orion512

Orion512 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Napewno nie tylko ja wolałbym mieć wgrany Twój soft do licznika niż np. ten od Rosjan. I zapewne nie tylko ja zastanawiam się czy czekać na rozbudowę Twojej wersji i kolejne dodane funkcje czy od razu kupić gotowy soft od ruskich który już teraz jest wypasiony.

Dlatego chciałbym zapytać czy coś jeszcze przewidujesz w swojej wersji?

Pytałeś kiedyś o propozycje modów, więc co powiesz na:

- cyfrową prędkość (wyłączalną w menu)
- wizualizację PTC
- wyłączenie ostrzeżenia o otwartych drzwiach
- wizualizacja włączonych świateł tylko na mijania, nie na postojowych
- wersja z wizerunkie samochodzika kombi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- może dasz rade gdzieś dyskretnie wcisnąć napięcie ładowania - coś jak ta bajerancka temperatura silnika?
- może wyświetlanie aktualnego biegu dla manualnej skrzyni? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Poproszę o odpowiedź i odniesienie się do tych propozycji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
__________________
2011 Mondeo Titanium S & 2017 Fiesta Titanium

Ostatnio edytowane przez ARTi_V6 ; 31-10-2015 o 22:36
ARTi_V6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2015, 19:44   #60
maximondi
ford::average
 
Avatar maximondi
 
Zarejestrowany: 31-03-2009
Model: Mondeo Titanium
Silnik: 2.2 TDCi 200PS
Rocznik: 2012
Postów: 168
Domyślnie Odp: Poliftowe modyfikacje Converse+ by Orion512

Tak wygląda najmłodsze dzieło mistrza @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] w moim mondku.
Tu jeszcze raz chciałbym podziękować @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] za upór i prace po nocy
i @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] za wgranie softu.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 2.jpg (61.0 KB, 613 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 4.jpg (60.6 KB, 551 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 5.jpg (58.5 KB, 536 wyświetleń)
__________________
jest MK4 2.2 TDCI 200PS było MK3 2.2 TDCi 155PS Kierowca jest BOGIEM Silnik jest Sercem, Prędkość Nałogiem Turbo Podstawą a Nitro tylko Zabawą...
maximondi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1507 , converse , converse+ , modyfikacje , pdc



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.