Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-08-2013, 12:15   #51
mefkm
ford::average
 
Avatar mefkm
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 11-04-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK4 Titanium aut.
Silnik: Duratorq 2.0L 143PS
Rocznik: 09.2008
Postów: 95
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

czesc. ja moge polecić foteliki firmy casualplay - w poprzednim aucie c4 gr picasso miałem foteliki casualplay: dla 3 latki 15-36kg protector i dla roczniaka beat fix 9-25kg z dodatkową nogą, oba były na isofixie - dzieciaki były zadowolone (mieliśmy podróż do cro i spały bezproblemowo)

niestety auto mi ukradli i w kwietniu br. zmuszony byłem poszukiwać nowych fotelików, analizując różne typy znowu wybrałem casualplay, dokładnie takie same foteliki z tą różnicą, że beat fix obecnie sprzedawany jest jako 9-18kg - a jak młody z niego wyrośnie to kupimy mu protectora gdyż jest to jedyny fotelik w swojej klasie na metalowej ramie nie żaden plastik.

a co do fotelików z osłoną tułowia - bez zabezpieczenia pasami, polecam obejrzeć film z testu dachowania zanim wsadzimy do takiego fotelika naszą pociechę: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez mefkm ; 28-08-2013 o 12:17
mefkm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2013, 22:26   #52
savo
ford::advanced
 
Avatar savo
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 09-06-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK 4
Silnik: 2.0 PB 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 231
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Odświeżam kotleta.
Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pas top tether
Niestety, boncio u mnie w Mondziole nie ma mocowania na "pas tether", w związku z czym musiałem sobie dać siana z fotelikami z takim mocowaniem. Wybór padł na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] 9-18 kg. mocowany na Isofix z nogą. Na razie mojej małej brakuje troszkę wagi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. żeby móc nim jeździć, ale na sucho próbowaliśmy.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20130913_104049.jpg (80.3 KB, 62 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez savo ; 01-08-2015 o 15:35
savo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2013, 12:57   #53
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,726
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Jak to nie masz?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przecież każde Mondeo MK4 ma pełnego Isofixa.
Cytat z instrukcji:
"Punkty mocowania taśmy dla fotelików dziecięcych z górnym pasem znajdują się za skrajnymi tylnymi siedzeniami"
I załączam grafiki gdzie one są. Według instrukcji fotelika MDO było wpisane jako w pełni kompatybilne, generalnie większość aut po 2006 roku.
Do Pasa górnego można też wykorzystać punkt mocowania bagażu w kufrze.
Co nie zmienia faktu, że dodatkowa noga też spełnia swoje zadanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Moja córcia wagowo ma daleko do 9kg, ale wzrostowo jest za to bardzo długa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc też nie wiem jak to będzie z naszym fotelikiem i jego odwróceniem.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg mdo_tt.jpg (48.6 KB, 114 wyświetleń)
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2013, 13:35   #54
savo
ford::advanced
 
Avatar savo
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 09-06-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK 4
Silnik: 2.0 PB 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 231
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Byłem przekonany, że to są mocowania na bagaż, a nie pkt mocowania fotelika - sfrajerzyłem się. W instrukcjach od tych fotelików co miałem na oku Mondzioł nie był brany pod uwagę- przynajmniej ten rocznik. Będę na przyszłość juz wiedział gdy będe kupował nastepny. Dodatkowa noga musi wystarczyćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sądze, iż fotelik i tak nie jest złyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
więc też nie wiem jak to będzie z naszym fotelikiem i jego odwróceniem.
Dlaczego ma być problem z odwróceniem fotelika - główka dziecka zaczyna wystawać ponad fotelik - i nie zdąży pooglądać sobie do przodu, bo trzeba będzie zmienić fotelik?
Tylko się cieszyć boncio jak pociecha zdrowo rośnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
savo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2013, 14:23   #55
Lukaszko
ford::advanced
 
Avatar Lukaszko
 
Zarejestrowany: 16-11-2009
Model: Ford Mondeo Mk5
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Savo ja też mam taki fotelik. Swoich chłopaków przesadziłem jak mieli 16 miesięcy i ważyli 10-11 kg nie pamiętam dokładnie. Problem był bo już powoli główka wystawała i przyszła zima i w kurtkach było za ciasno.
Czym później tym lepiej, kręgosłup takich dzieci jest jeszcze słabiutki i nie wytrzyma przeciążeń przy dzwonie nawet lekkim. W Szwecji do 4 roku jeździ się tyłem do kierunku jazdy.
Więc nie śpiesz się, do kiedy twoje dziecko nie przekracza wagi i główka jemu nie wychodzi za fotelik niech jeździ w kołysce.
Lukaszko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2013, 20:24   #56
savo
ford::advanced
 
Avatar savo
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 09-06-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK 4
Silnik: 2.0 PB 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 231
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Cytat:
Napisał Lukaszko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc nie śpiesz się, do kiedy twoje dziecko nie przekracza wagi i główka jemu nie wychodzi za fotelik niech jeździ w kołysce.
Nie spieszę się, z przesiadką małej, fotelik musiałem kupić bo wyjechałem do roboty na dłużej. Też jestem za tym, żeby dzieci jeździły tyłem najdłużej jak to możliwe. Ale niestety idzie zima i tak jak napisałeś Lukaszko powoli robi się ciasno.
savo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2015, 10:32   #57
sonar3344
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-04-2014
Skąd: Pomorskie
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2009
Postów: 10
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak to nie masz?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przecież każde Mondeo MK4 ma pełnego Isofixa.
Cytat z instrukcji:
"Punkty mocowania taśmy dla fotelików dziecięcych z górnym pasem znajdują się za skrajnymi tylnymi siedzeniami"
I załączam grafiki gdzie one są. Według instrukcji fotelika MDO było wpisane jako w pełni kompatybilne, generalnie większość aut po 2006 roku.
Do Pasa górnego można też wykorzystać punkt mocowania bagażu w kufrze.
.
@boncio Ja właśnie też mam dylemat odnośnie kotwicy do pasa "TOP TETHER" Przejrzałem instrukcję mojego MK4 i znalazłem dokładnie taki obrazek jak załączyłeś powyżej. No i u mnie generalnie są w bagażniku takie bolce/rączki do mocowania po dwóch stronach. Jednak brak w samochodzie oznaczenia (znaczek kotwicy). I teraz tak. W dwóch punktach gdzie sprzedają foteliki powiedzieli mi, że to nie jest właściwe mocowanie TOP TETHER . a w dwóch powiedzieli mi, że jest OK. I mam spory dylemat...Czy to mocowanie jest tylko do bagażu czy spełnia również rolę mocowania TOP TETHER. Zaraz jeszce wrzucę zdjęcie tego mocowania.
sonar3344 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2015, 13:12   #58
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,726
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ja bym polegał na producencie samochodu i fotelika, niż na wątpliwej wiedzy sprzedawcy. Skoro obaj piszą, że jest ok i są puntky TT, to tak jest. Mocowanie ma kształt litery C przyspawanej do nadwozia. Jaka różnica czy przymocujesz fotelik z dzieckiem o wadze łącznej 25kg, czy bagaż o wadze sporo wiekszej.
U mnie w C-maxie punkty Top Tether są te same co do mocowania bagażu (kształt C), ale w Fieście żony są osobne na tyłach oparć. W Fieście jest wybity znaczek kotwicy, ale w C-maxie chyba nie ma. Długość pasa TT jest wystarczająca nawet do podpięcia przy klapie.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2015, 08:20   #59
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Zmiany dotyczące przewożenia dzieci w fotelikach od 2015

Ja się podepnę pod temat co by nie zakładać nowego tematu.
Mam pytanie, może ktoś jest zorientowany, na oku mam fotelik, który nie ma jeszcze opini (przynajmniej nie znalazłem takiej), oraz nie jest testowany przez ADAC ale cytuje: "Posiada certyfikat niemieckiego instytutu TUV Nord". Z racji, iż też nie mogę doczytać o tym instytucie, mam pytanie czy jest to wiarygodnie testująca instytucja, czy tylko pod folder reklamujący?
Jest to z podpięciem isofixa i ma jedną zaletę, że da się dość mocno go pochylić, przez co córa będzie mogła wygodnie w nim spać, stąd akurat zainteresowanie tym konkretnym modelem.
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2015, 17:00   #60
savo
ford::advanced
 
Avatar savo
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 09-06-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK 4
Silnik: 2.0 PB 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 231
Domyślnie Odp: Zmiany dotyczące przewożenia dzieci w fotelikach od 2015

Cytat:
Napisał potraff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zainteresowanie tym konkretnym modelem.
potraff jaki to modelGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Może ktoś już taki ma to się wypowie, bo po tym co przedstawiłeś to ciężko jest cokolwiek powiedziećGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
savo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.