Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-04-2010, 19:17   #51
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Chip Tuning

Zawsze to lepiej niż przedtem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2010, 20:05   #52
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Chip Tuning

Pytanie do Heko...
kupując nowe auto... kiedy go chipowałeś ??
jak sie ma gwarancja do tych zmian ??
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2010, 21:15   #53
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Chip Tuning

...na trzeci dzień po wyjeździe z salonu....i przez cały okres żadnych problemów z serwisem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2010, 21:38   #54
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Chip Tuning

no tak.. tylko Ty masz chipsa którego nie widać gołym okiem...
a jak ja podłącze boxa ?? to co ? /będą się czepiać ??
tak przy okazji - dowiedz się proszę, czy ten box mój pasi do connecta 1.8TDCi 90KM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2010, 21:46   #55
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Chip Tuning

...boxa odpinasz w 1 min....i niema śladuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....a twojego boxa oczywiście normalnie zapinasz do conecta...i do każdego Forda zTDCIGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2010, 09:35   #56
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Chip Tuning

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boxa odpinasz w 1 min....i niema śladu
w sumie tak.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeszcze tylko trzeba wiedzieć gdzie w connectie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

no i hamownie załatwić przed (i po) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2010, 21:17   #57
Komor
ford::advanced
 
Avatar Komor
 
Imię: M
Zarejestrowany: 17-04-2009
Model: Modeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 366
Domyślnie Odp: Chip Tuning

No ja dzisiaj wróciłem z trasy 1000 km do Niemiec.
Efekty?

Auto idzie faktycznie lepiej, były w sumie 3 osoby a szedł jak na pusto.
Spalanie w mieście wyszło 7 litrów równe, ale faktycznie, sprawdzałem reakcje innych na baty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Teraz w końcu zaczeło mi pokazywać realne spalanie na kompie?! Choć po tankowaniu w Zgorzelcu całego baku pierw wyszło 6,5/realne 6,44 i później po dotankowaniu 7,3/7,78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale dobra, może tam stacja oszukuje. A może to że nie schodziłem poniżej 140 w zasadzie.

Jedyne co jest dziwne to szarpnięcia przy w miare jednostajnej jeździe przy ok. 140 km/h. Zdarzyło się tak 3 razy na odcinku 100 km po zalaniu w Zgorzelcu na Słowiańskiej Vervy, potem ustało, ki cholera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Boje się że przy dynamicznej jeździe to spalanie będzie mi tylko rosnąć, a diesla mam bo ma oszczędzać dla firmy w gruncie rzeczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chyba że przewale go na greenBoxa ?

Ostatnio edytowane przez Komor ; 12-04-2010 o 21:22
Komor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2010, 21:19   #58
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Chip Tuning

Cytat:
Napisał Komor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedyne co jest dziwne to szarpnięcia przy w miare jednostajnej jeździe przy ok. 140 km/h. Zdarzyło się tak 3 razy na odcinku 100 km po zalaniu w Zgorzelcu na Słowiańskiej Vervy, potem ustało, ki cholera
Verva (Orlen) .... lipa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a spalanie w miarę normalne (te ok 6,5)
bo te wyższe to... za dużo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

i pamiętaj e jadąc na zachód zawsze jedziesz pod wiatr czy to czołowy czy boczno czołowy...
wracając jedziesz już z wiatrem
jest to przeze mnie wieeeelokrotnie sprawdzone ( "udowodnione" )
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2010, 21:47   #59
Komor
ford::advanced
 
Avatar Komor
 
Imię: M
Zarejestrowany: 17-04-2009
Model: Modeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 366
Domyślnie Odp: Chip Tuning

Po Vervie auto chodzi stabilniej, raz na jakiś czas zalewam bak albo 2 na przeczyszczenie.
Hamowany był na zwykłym oleju z Orlenu.
Te 6,44 to przyzwoite bo lecieliśmy mało oszczędnie, ale zaskoczyło mnie to ponad 7,5, myślałem że wyjdzie koło 7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale może jednak felerna stacja ...
To szarpanie to może albo kijowa ropa, albo właśnie przeczyściła wytryski nieco i szarpneło aż Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do wiatru może masz racje, ale na granicy wracając wiało niemiłosiernie, może też i z tąd to spalanie, podmuchy były ogromne momentami,

EDIT:
Odłączyłem dziadostwo tylko z pompy(rozdzielacz na wtryski) i od kompa. Okazało się że wyskoczyła usterka silnika. Po podłączeniu z powrotem samej wtyczki kompa okazało się że już gitara.
Heko jak możesz to wyjaśnij kilka bolączek tych boxów bo inaczej będę musiał mocno gdybać czy nie zwrócić tego boxa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I napisz jak go bezpiecznie odłączać, czy trzeba oba przewody odpinać czy jak w końcu?

Ostatnio edytowane przez Komor ; 13-04-2010 o 09:45
Komor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2010, 11:47   #60
Komor
ford::advanced
 
Avatar Komor
 
Imię: M
Zarejestrowany: 17-04-2009
Model: Modeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 366
Domyślnie Odp: Chip Tuning

Chyba że po prostu rozłączone wtyczki trzeba wpiąć w siebie czyli od kompa do pompy i po sprawie żeby nigdzie nie latały, teraz dopiero pomyślałem bo wtedy jakoś nie skojarzyłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Komor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.