Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-07-2023, 17:03   #51
Krzak1
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2016
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2018
Postów: 172
Domyślnie Odp: Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę)

Czasem znika od razu, zależy od stopnia naładowania akumulatora i częstych rozruchów, wiem bo mam podpięte pod zapalniczkę i czasem mnie to irytuje. Zastanawiam się czy nie dało by się w moim przypadku akurat zaprogramować tego tak żeby na stałe ustawić 30 min bez względu na stan aku.

Krzak1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2023, 08:25   #52
adrianze
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-06-2023
Model: mk5
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 15
Domyślnie Odp: Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę)

Aha, rozumiem. Czyli można przyjąć za pewnik, że po tych 30min na pewno prąd znika? Nie chce mi się tego testować szczerze mówiąc ��
adrianze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2023, 17:51   #53
andre1681
ford::average
 
Avatar andre1681
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: n sącz
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 75
Domyślnie Odp: Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę)

Ja mam podpięty rejestrator pod plus od stacyjki, po wyłączeniu zapłonu od razu gaśnie.
andre1681 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2023, 18:41   #54
adrianze
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-06-2023
Model: mk5
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 15
Domyślnie Odp: Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę)

Tyle że to już trochę zabawy...
Przetestuje te gniazdo
adrianze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2023, 19:22   #55
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę)

Ma ktos doswiadczenie w montowaniu kamery na tylna szybe?

Kabel ciagnac:
- dolem, potem za boczkami w bagazniku i tylnym slupkiem
- czy gora i wprost przed podsufitke? Tu pierwsza obawa to slupki B w ktorych sa airbagi.

Co latwiej i lepiej? Czytalem, ze ktos polecal raczej prawa strone niz lewa ze wzgledu na mozliwe zaklocanie sie z antena radia. Ale ja mam obie tylne boczne szyby z antenami (pewnie FM i DAB).

Drugie pytanie: latwo jest wlozyc spowrotem te gumowe przejscia do tylnej klapy (na to sie mowi slonie?)? W MK4 dalem rade, ale w MK5 na pierwsza probe to nawet tego nie wyjalem.

I ostatnia sprawa: miejsce.
Grzejace druciki w tylnej szybie sa az na sama gore. Nie ma miejsca tam na przyklejenie kamery (podobno nie ma sie lepic tam gdzie jest grzanie). Wiecej miejsca jest przy dolnej krawedzi szyby. Ale tam wycieraczka konczy swoj ruch. na oko musialbym montowac tak samo blisko grzejacego drucika jak na gorze.
A moze olac ostrzezenia i montowac na druciki (probowalbym przes statyczna podkladke aby nie lepic do szkla)?

Za jakiekolwiek rady bede wdzieczny.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2023, 10:51   #56
Krzak1
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2016
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2018
Postów: 172
Domyślnie Odp: Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę)

Ja mam przyklejoną kamerę na samej górze szyby już od roku, kabel pociągnięty podsufitką, słonie trzeba odczepić z wyczuciem i nic się nie stanie,chyba 4 zatrzaski. Przy przeciąganiu polecam zrobić jakiegoś pilota, bo wtyczka do kamery ciężko idzie, ciasno.
Krzak1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2023, 22:39   #57
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę)

Dzięki.
Przykleiłem na górze przez statyczna folie i zobaczymy w zimie.

Kabel przeciągnąłem przez prawego słonia bez jego demontażu. Z klapy może da sie go jakoś wyszarpnąć i potem włożyć. Ale mam wrażenie, że do budy jest przypomocowany jakoś inaczej. Przynajmniej z tego co wyczułem palcami - ogólnie dostęp bez zrzucenia podsufitki bardzo trudny i łatwo złamać podsufitkę. W kombi MK4 był dużo łatwiejszy a tu podsufitka czymś przymocowana do sufitu blisko końca bagażnika
Do przeciągnięcia przez słonia użylem do pilota PCV, z którym mi pomogla żona mająca drobniejsze rece. Dobrze użyć wazeliny smarując całego pilota podczas przeciągania - bardzo zmniejsza opory. Dalej kabel od kamerki pociągnalem po prawej stronie auta nad drzwiami w podsufitce.
A prawy słoń dlatego, że jest tam tylko wąż od spryskiwacza zostawiając dużo wolnego miejsca. W lewym jest bardzo gruba wiązka kabli elektrycznych.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 30-07-2023 o 22:50
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2023, 07:00   #58
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,048
Domyślnie Odp: Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę)

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Dalej kabel od kamerki pociągnalem po prawej stronie auta nad drzwiami w podsufitce...
Na takie prowadzenie dodatkowych kabli trzeba zwrócić szczególną uwagę!!!
Trzeba pamiętać, iż tam są umieszczone kurtyny powietrzne i kabel w żaden sposób ni powinien z nimi kolidować. Bez zdejmowania podsufitki i prowadzenia kabli po elementach karoserii (z odpowiednim ich mocowaniem) poprawny montaż tą drogą jest praktycznie niewykonalny.
Zdecydowanie BEZPIECZNIEJSZYM pomysłem jest puszczenie kabla pod wykładziną podłogową wzdłuż progu.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2023, 08:47   #59
Krzak1
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2016
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2018
Postów: 172
Domyślnie Odp: Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę)

Zdejmować podsufitki nie trzeba ale ja to rozwiązałem w ten sposób, odkręciłem cykorłapki, przy słupkach bocznych wepchałem kabel jak najgłębiej, z tyłu kabel przypiąłem do słonia i z przodu przy lusterku delikatnie ciągnąc za kabel sam „wskoczył” głębiej pod podsufitke.
Krzak1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2023, 09:23   #60
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę)

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na takie prowadzenie dodatkowych kabli trzeba zwrócić szczególną uwagę!!!
Trzeba pamiętać, iż tam są umieszczone kurtyny powietrzne i kabel w żaden sposób ni powinien z nimi kolidować. Bez zdejmowania podsufitki i prowadzenia kabli po elementach karoserii (z odpowiednim ich mocowaniem) poprawny montaż tą drogą jest praktycznie niewykonalny.
Zdecydowanie BEZPIECZNIEJSZYM pomysłem jest puszczenie kabla pod wykładziną podłogową wzdłuż progu.
To jest bardzo wartosciowa informacja i rada. Dzieki.
W takim razie przeloze kabel (mam tylko nadzieje ze starczy na dlugosc)

Cytat:
Napisał Krzak1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdejmować podsufitki nie trzeba ale ja to rozwiązałem w ten sposób, odkręciłem cykorłapki, przy słupkach bocznych wepchałem kabel jak najgłębiej, z tyłu kabel przypiąłem do słonia i z przodu przy lusterku delikatnie ciągnąc za kabel sam „wskoczył” głębiej pod podsufitke.
To tez moze byc rozwiazanie.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.