Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Zobacz wyniki ankiety: Czy wolisz jechać na narty w Polsce czy za granicę ?
w Polskę 18 27.69%
za granię 49 75.38%
Ankieta wielokrotnego wyboru Głosujących: 65. Nie możesz głosować w tej sondzie


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2015, 19:52   #51
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Fordem na narty

A może macie inne miejsca godne polecenia na zasadach free ski?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nikt już nie lata w góry?

Ja już zaczynam rozważać wypad wcześniejszy w Nasze góry...te wyższeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Gdyby Bóg wolał przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach.
"...Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."Colin McRae
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2015, 20:20   #52
marecki.marekk
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 08-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 93
Domyślnie Odp: Fordem na narty

Cześć Adam.

Jeśli chodzi o Free Ski to rzeczywiście tutaj więcej znajdziesz ofert we Włoszech. Livigno jest lubiane głównie za strefę wolnocłową zarówno dot. alkoholi jak i paliwa (stąd często widać kolejki na stacjach przy powrotach ze stoków).

Ja jeżdżę na desce i Livigno pod względem warunków na stokach i urozmaicenia tras nie zrobiło na mnie wrażenia. Przy czym ja lubię dużo jeździć i lubię zmieniać trasy. Włochy znane są z lepszej pogody niż Austria aczkolwiek Livigno daleko do Val di Sole Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mi akurat na 6 dni jazdy trafiły się 2 słoneczne.

We Włoszech jeździłem jeszcze np. na Kronplatz ale też Alta Badia. Kronplatz wspominam bardzo dobrze, duży wybór tras od niebieskich po czarne. Alta Badia Sellaronda - lepsza dla narciarzy ze względu na wypłaszczenia.

Ja jeżdżę głównie do Austrii - tu mogę polecić Ischgl. Byłem też na Ski Safari w Karyntii (m. in. lodowiec Molltaller) a także w Tyrolu na Stubaiu.

Dodam jeszcze, że nie jeździłem w Polskich górach. Te moim zdaniem, dla osoby która naprawdę lubi jeździć, nadają się na 1-2 dni jazdy ew. na wyjazd z dziećmi, które jeszcze się uczą jazdy. Austria/Włochy poza tym, że dalej (z dziećmi w podróży różnie bywa) wcale nie wychodzą wiele drożej natomiast mają dużo więcej do zaoferowania.

Ostatnio edytowane przez marecki.marekk ; 03-01-2015 o 20:25
marecki.marekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2015, 20:40   #53
bartekd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-03-2011
Skąd: Śląsk
Model: S-Max; Fiesta
Silnik: 2.0 TDCi 163KM; 1.4 TDCi
Rocznik: 2011; 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: Fordem na narty

Zobacz tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W Livigno nie byłem, jednak bodaj dwukrotnie przymierzałem się i opinie które zasłyszałem (wcale nie w internecie) są takie, że narciarsko jest tam po prostu nudno w porównaniu z innymi rejonami Dolomitów.
__________________
W garażu: już jest S-Max 2.0 163KM PowerShift
a dodatkowo Fiesta 1.3, Fiesta 1.4
bartekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2015, 13:20   #54
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Fordem na narty

Dzięki za informacjeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No ja na parapecie latam od jakiegoś czasu...moja druga 1/2 w zeszłym roku się zaprzyjaźniła z tym sportem i kalkując wyjazd do Białki itd w tamtych rejonach.....cenowo Włochy wychodzą taniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No dojazd 14h ale to nie robi na mnie wrażenia wiec podroż mi nie strasznaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja generealnie szukam czegoś co będzie przygotowane, szerokie i Justyna będzie mogła spokojnie ćwiczyć...ja i tak sobie pojeżdżę a zdecydowanie nie będziemy jeździć między ośrodkami więc jak pojedziemy w jedno miejsce to tam będziemy siedzieć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy może jednak uderzyć gdzieś na lepsze stoki w Polsce...może na Słowacki Chopok ?


Planujemy wyjazd od połowy lutego...może ktoś chętny? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Gdyby Bóg wolał przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach.
"...Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."Colin McRae
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2015, 16:23   #55
bartekd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-03-2011
Skąd: Śląsk
Model: S-Max; Fiesta
Silnik: 2.0 TDCi 163KM; 1.4 TDCi
Rocznik: 2011; 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: Fordem na narty

Wiesz - ja osobiście uwielbiam Dolomity ze względu na panujący tam generalnie klimat narciarski, za stoki, za pogodę, za ogólnie sentyment do Włochów, oraz za to, że jednak jest to 1000 km od domu, co pozwala się na tydzień lub dwa dosłownie wyłączyć. Niektórzy preferują Austrię, ja osobiście nie (chociaż Austria jest troszkę tańsza). Innych rejonów nie penetrowałem choćby ze względów finansowych. Natomiast nie znam nikogo, kto mając możliwość (finansową i czasową) jechać w Alpy, wolałby Czechy / Słowację czy Polskę. Te rejony są fajne, jak ktoś jedzie na jeden dzień lub weekend (ale to raczej dla mieszkańców południa Polski).
Porównując stoki polskie i alpejskie w okresie ferii: większość czasu w Polsce oraz na stacjach typu "jeden wyciąg, dwie trasy" spędzasz w kolejkach do wyciągów. W przeliczeniu na ilość kilometrów które możesz zrobić w ciągu dnia, to karnety włoskie wypadają zdecydowanie taniej. Jak ktoś jeździ z dziećmi to już w ogóle nie ma porównania - u nas darmowych karnetów dla dzieci i zniżkowych dla młodzieży nie uraczysz. Widoki z tras także nieporównywalne. Ceny w knajpach na stoku we Włoszech niewiele droższe niż w naszych (czasami nawet bez różnicy), a jakość napitków i dań tam serwowanych do tych naszych ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No i tak prozaiczne sprawy jak darmowy parking czy wszechobecne darmowe toalety. A nawet pogodowo większa szansa że trafisz dobrą pogodę i śnieg w Alpach. Ja mam pecha i zawsze jak planuję kilkudniowy wyjazd na polskie stoki to jest odwilż. Poza tym co masz do wyboru w Polsce z większych ośrodków, skoro planujesz jedno miejsce? Czarna Góra lub Krynica, ewentualnie Szrenica. Inne jak Pilsko czy Skrzyczne to są wszechobecne orczyki (są ok, ale na jednodniowe nartowanie).
__________________
W garażu: już jest S-Max 2.0 163KM PowerShift
a dodatkowo Fiesta 1.3, Fiesta 1.4
bartekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2015, 21:20   #56
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Fordem na narty

No tu masz rację bo tak czytam i czytam...i na właśnym przykładzie z zeszłego roku...Karpacz maskara..pojechaliśmy do Czech...też lipa i tak 10 dni minęło...niby człwiek coś tam pojeździł ale więcej chyba się nastał w kolejkachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I teraz nie wiem czy Włochy...czy Austria...Włochy kuszą mikroklimatem i bezcłową w LivignoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc podróż i paliwo tańszeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no i sezon trwalszy i dłuższy
__________________
Gdyby Bóg wolał przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach.
"...Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."Colin McRae
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2015, 13:33   #57
marecki.marekk
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 08-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 93
Domyślnie Odp: Fordem na narty

Dla mnie Słowacja odpada, z czystej ciekawości spojrzałem ostatnio na ceny karnetów i.. zbierałem siebie z podłogi. Niecałe 200 euro za 6 dni jazdy po Chopoku. Tak się właśnie mści wprowadzenie euro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy pojedziesz do Włoch czy do Austrii to i tak będziesz zadowolony.
marecki.marekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2015, 08:26   #58
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Fordem na narty

Silvretta Montafon...ktos słyszał był?
Pytam bo tam chyba ze znajomymi jedziemy.
__________________
Gdyby Bóg wolał przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach.
"...Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."Colin McRae
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2015, 12:58   #59
marecki.marekk
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 08-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 93
Domyślnie Odp: Fordem na narty

Nie byłem ale zapowiada się dobrze. Mieści się w Top 10 na bergfexie dla Austrii. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Ogólnie to jest blisko właśnie Ischgl w którym byłem w ubiegłym roku.

Uwaga jest taka, abyście przypadkiem jadąc od Inssbrucka nie zjechali z S16 na Silvrettastrasse (droga nr. 188 ). Zimą jest ona zamknięta dla osobówek. Jest to o tyle minus, że z Montafon można byłoby skoczyć do Ischgl a tak trzeba jechać na około.

No i jeśli jesteś miłośnikiem czarnych tras to nie poszalejesz bo tu jest ich raptem 8km.

Jaki macie nocleg?
marecki.marekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2015, 08:30   #60
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Fordem na narty

Nic jeszcze nie mamy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprzet kompletuje dopiero bo stary znalazł nowego właściciela Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Generalnie u Nas ciągle sie zmienia...wiem że nie będzie to Francja więc albo Włochy abo AustriaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardziej skłaniam sie ku Livigno bo mamy juz 8 osób + może dwie i chcemy jechac na poczatku marca, na 2/3 auta
Jest juz mase ofert ze skipassem w cenie za 1500 zł bez wyzywienia z dojazdem....a my szukamy chaty więc moze wyjśc to taniej jeszcze.
__________________
Gdyby Bóg wolał przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach.
"...Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."Colin McRae

Ostatnio edytowane przez AdamJ. ; 15-01-2015 o 08:39
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.