Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-05-2014, 20:39   #581
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

No... chyba ty sam wiesz najlepiej jaki stan jest tego auta. Na tym jednym zdjęciu nie wygląda źle. Tym nie mniej środkowy panel na lewym boku jest nieco ciemniejszy - był lakierowany, jakaś stłuczka?
Przebieg nie jest mały, ale jeżeli jest sprawny mechanicznie i zdrowy od dołu, podłużnice i poprzecznice są zdrowe, mocowania resorów także - to warto go wziąć.

Nie podejmuję się wyceny, może porównaj z podobnymi na OtoMoto - problem w tym, że tam żadnego nie ma z takim przebiegiem, nawet te najstarsze i najbardziej skatowane mają góra 350.000 km.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 13-05-2014 o 20:44
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2014, 20:21   #582
tadek55
ford::advanced
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Nowy Sącz
Model: Transit + Transit Custom
Silnik: 2,0 TDDI + 2,2 TDCI
Rocznik: 2006 + 2014
Postów: 222
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Wojtek.. ten panel środkowy to tak akurat zdjecie wyszło, on byl nie ruszany.. malowany był lewy błotnik.. Podluznice i mocowania resorow sa zdrowe ale nie byl od nowosci konserwowany i jest lekki nalot rdzy.. trzeba by było konserwowac.
No wlasnie o wycene ciezko bo mało takich aut z takim przebiegiem..
A powiedz mi jak wyglada sprawa z lancuchem rozrzadu (przy jakim przebiegu sie wymienia) no i wtryski ani turbo nie były wymieniane od nowosci (tylko pompa) przy jakim przebiegu sie spodziewac wymiany tego..
tadek55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2014, 21:25   #583
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cytat:
Napisał tadek55 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A powiedz mi jak wyglada sprawa z lancuchem rozrzadu (przy jakim przebiegu sie wymienia) no i wtryski ani turbo nie były wymieniane od nowosci (tylko pompa) przy jakim przebiegu sie spodziewac wymiany tego..
Tak szczerze mówiąc to już przyszła ich pora - i rozrządu, i wtrysków i turbiny. Ale to nie znaczy, że zaraz coś strzeli.
Jeżeli silnik był serwisowany regularnie na markowych olejach i nie był piłowany w trasach na maksa - to jeszcze można liczyć na znaczące przebiegi, aż zacznie się coś dziać.
Rozrząd będzie słychać - więc niespodzianki nie będzie. Turbina gdy będzie na zdechu - pojawi się biały dym z wydechu - zerkać w lusterko trzeba czujnie w trasie przy większej prędkości. Profilaktycznie można zajrzeć do wirnika sprężarki i sprawdzić luzy.
Wtryski - na pewno już leją, ale jeżeli nie ma tragedii z odpalaniem zimą, nie dymi na czarno i osiągi są przyzwoite - to lepiej ich nie dotykać...

Ja spód konserwuję cały preparatem do profili zamkniętych, także powierzchnie zewnętrzne, zwłaszcza na łączeniach. Kupuję na wiosnę 2 kartony preparatu K2 do profili - razem 24 szt. Wydaje się to dużo, ale oprócz profili zabezpieczam nim cały spód i liczne zakamarki - oprócz nadkoli. Kupując w hurtowni płacę za jeden pojemnik do rozpylania 12 zł, w detalu kosztuje 18-20 zł.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 16-05-2014 o 08:10
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2014, 19:05   #584
tadek55
ford::advanced
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Nowy Sącz
Model: Transit + Transit Custom
Silnik: 2,0 TDDI + 2,2 TDCI
Rocznik: 2006 + 2014
Postów: 222
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Witaj,rozrząd na razie nie słychac ,jak będzie słychać to do wymiany okej,turbina jak padnie wiadomo,orientujesz się jaki jest koszt wtrysków? Silnik pracuje ładnie ,sam jeżdże od początku leje na Bp-ultimate cały czas trasy na autostradzie nie przekrocze 130 km,silnik w zimie pali od sztycha.Pozd.
tadek55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2014, 20:53   #585
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cytat:
Napisał tadek55 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
orientujesz się jaki jest koszt wtrysków?
No... niestety nie wiem, ja mam tdci i regeneruję wtryski sam. Jak jest w tddi z kosztami - nie mam doświadczenia.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2014, 23:52   #586
chemia
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 26-10-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo / Transit
Silnik: 2,0 TDDi (115) / 2,2TDCI (115)
Rocznik: 2002 / 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Witam.

2 linki:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

uderzony

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pytanie ile kosztuje naprawa tego modelu?

Poszukuję transita do 20000zł najlepiej po lifcie jak te w linku. Upodobałem sobie silnik 2,2 (powiedzcie czy to dobry wybór). Szukam busa na budowę i do przewozu niedużej ilości towaru (max1000kg). Przód napęd sprawia mniej problemów i mi pasuje. Pytanie jak z żywotnością tych silników? 2,4 może wypadają lepiej? A może 2,0?
Czy ktoś użytkuje aktualnie transita takiej wersji z dużym przebiegiem i może powiedzieć coś na temat tego co się psuło lub aktualnie psuje/popsuje? Chce wiedzieć czy moje przywiązanie do forda ma dalej sens czy lepiej poszukać już czegoś innego (opinie o awaryjnych silnikach tdci trochę mnie przerażają. Jak uważacie Wy użytkownicy i właściciele?)
chemia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2014, 12:57   #587
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Zła opinia o silnikach Puma tdci pochodzi z lat 2000-2006, gdy stosowano układ wtryskowy Delphi.
Po 2006 było japońskie Denso, a po 2012 jest Bosch.

Abstra***ąc od ceny - auta warte są obejrzenia i sprawdzenia, ten biały w kabinie nie jest świeżutki... Kierownica nieco skatowana, podłokietnik wytarty, dziura w wykładzinie podłogi.

Ten po wypadku jest bardziej świeży, ale na pewno trzeba go lakierować całego naokoło - tylko dach nie. No i trzeba by koniecznie sprawdzić ramę pomocniczą przy przednich wahaczach i jej mocowanie do podłużnic - uderzenie wygląda na spore. Jeżeli auto jeździ, to dużo powie przejażdżka - czy ściąga w różnych sytuacjach...
Za naprawę zapłacisz więcej niż 5000 zł, więc przekroczysz swój limit...

W tej cenie blaszak po 2006 roku można kupić, ale nie będzie szału...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 28-05-2014 o 13:00
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2014, 14:02   #588
Altariel
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Witam bardzo serdecznie

Od jakiegoś czasu przeglądam forum i w końcu postanowiłem się zarejestrować, gdyż szukam upragnionego Transita Euroline. Na oku znajduje się również T4.
Mam dwie możliwości - kupno za gotówkę 25tys lub w leasing 45tys (max 6-7 lat - 200k przebiegu)
Szukam auta w tym segmencie i wyposażeniu, gdyż będzie to auto do pracy (na pace około 600kg) i na wakacje po europie z większą ekipą.
Jak klasyfikują się koszta napraw TDDI i TDCI?
Jaki rocznik i silnik wypada najlepiej? Mieszkam przy granicy z Niemcami, więc opcja sprowadzenia auta też wchodzi w grę. W Polsce eurolinów jest bardzo mało i znalazłem następujące modele:

http://olx.pl/oferta/ford-transit-eu...tml#176f8a38d4

http://olx.pl/oferta/ford-transit-eu...tml#176f8a38d4

http://otomoto.pl/ford-transit-eurol...C33573158.html

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Altariel ; 24-07-2014 o 14:08
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2014, 18:02   #589
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Z lat 2000 - 2006 silniki tdci to były te o największej mocy, w przypadku przednionapędowych Transitów to 125KM, w rzeczywistości parę koni więcej (130-132KM).
Posiadają one układ wtryskowy Delphi, który w okolicach 200 -250 kkm wymaga jednak kosztownej regeneracji. W praktyce trzeba robić i wtryski, i pompę, prawidłowa, na oryginalnych częściach regeneracja to koszt ok. 5,5 - 6 tys zł.

Nie znaczy to, że tddi nie wymagają żadnych regeneracji lub napraw przy takim przebiegu. Wymagają, tyle że nieco mniej kosztownych...

Natomiast w przypadku zakupu Euroline, który ma jeździć w trasy w kilka osób plus bagaże, te kilka koni więcej robi dużą różnicę. W dodatku łatwo można zwiększyć moc do bezpiecznych 140 KM - przyjemność z jazdy jest bardzo duża, a bezpieczeństwo jazdy wzrasta - mamy zapas mocy pod butem.
Zregenerowany prawidłowo układ tdci to gwarancja znowu długiego przebiegu.
Trzeba brać pod uwagę, że kupujesz auto minimum 8-mio letnie, na pewno każde nie jedno przeszło... Trzeba się liczyć z włożeniem paru złotych, by auto w trasach było niezawodne... A tak poza tym - trzeba na bieżąco dbać o auto, w zasadzie prawie wszystko jest sygnalizowane, że już czas się tym zająć.

Moim zdaniem w przypadku Transita za wyłożone pieniądze otrzymujesz zdecydowanie więcej niż w przypadku innych marek. Dodatkowo, w porównaniu do VW serii T, Ford jest większy, zwłaszcza szerokość wnętrza dużo robi.
VW serii T ma na pewno wyższy komfort samej jazdy, przypominający samochód osobowy, Transit nadrabia świetnym prowadzeniem, leży jak deska na drodze, ale jest twardy, i z tyłu ma sztywną oś. Powstaje pytanie - czy ktoś woli większy komfort z tytułu przestronności miejsca, czy wyższy komfort z tytułu bardziej miękkiego, niezależnego zawieszenia...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 26-07-2014 o 19:46
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2014, 13:12   #590
autolea99
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

jak chcesz wyhaczyć fajne autko, to dlaczego kupujesz używkę jak możesz wziąć sobie takiego transita w leasing i po sprawie ;p wydaje mi się, że to lepsze rozwiązanie bo takie samochody są mocno tłuczone i szybko tracą żywot, więc lepiej wziąć w leasing nowy i mieć spokój. Poczytaj sobie zresztą leasing samochodu dostawczego i sam zdecyduj
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2.2tdci , benzyna , connect , gaz , kupno , transit , wady



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.