Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-03-2017, 15:37   #5791
leszek
ford::professional
 
Zarejestrowany: 25-02-2004
Model: mk5 mk3 mkI
Silnik: 2,0, V6 1,8
Rocznik: 15,04 95
Postów: 1,328
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

to chyba tylko tajniak ma zrobionego chipa więc tylko on powinien pisać o wrażeniach i spalaniu

leszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2017, 15:39   #5792
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Jak @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zaraportuje po chipie 40% mniejsze spalanie, to będę drugi. Zamiast Prinsa. :-D
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2017, 16:21   #5793
goodi
ford::advanced
 
Avatar goodi
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 29-12-2006
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 EB 240KM
Rocznik: 2016
Postów: 265
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał leszek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to chyba tylko tajniak ma zrobionego chipa więc tylko on powinien pisać o wrażeniach i spalaniu
No to czekam na wrażenia kolegi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
__________________
Aktualnie: Mondeo Vignale kombi 2.0 EcoBoost 240KM
Było: Mondeo MK4 Titanium S kombi, 2.0 EcoBoost 240KM + PS
Było, jest i pozostanie: Mondeo MK2 kombi, 2.0 benzyna.
goodi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2017, 16:34   #5794
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Jak spadnie o 20 % to ja dwa chipy zamontuje.A tak na poważnie mocy w naszych jest wystarczająco do normalnej jazdy a więc na gwarancji chipa nie robię bo nie mam w razie wu np z zagranicy ciągnąć auto żeby zmienić program

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2017, 17:16   #5795
goodi
ford::advanced
 
Avatar goodi
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 29-12-2006
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 EB 240KM
Rocznik: 2016
Postów: 265
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał biner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak na poważnie mocy w naszych jest wystarczająco do normalnej jazdy
Mądrego miło posłuchać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale jak porównuję jazdę z tą znaną z MK4, to chip aż się prosi...

Przekaz Tapatalkiczny
__________________
Aktualnie: Mondeo Vignale kombi 2.0 EcoBoost 240KM
Było: Mondeo MK4 Titanium S kombi, 2.0 EcoBoost 240KM + PS
Było, jest i pozostanie: Mondeo MK2 kombi, 2.0 benzyna.
goodi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2017, 18:59   #5796
taajniak
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-04-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 EB 260 KM / 415 nm by heko
Rocznik: 2015
Postów: 197
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał biner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak spadnie o 20 % to ja dwa chipy zamontuje.A tak na poważnie mocy w naszych jest wystarczająco do normalnej jazdy a więc na gwarancji chipa nie robię bo nie mam w razie wu np z zagranicy ciągnąć auto żeby zmienić program

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Jak by ci to powiedzieć, mi się wydaje że średnie spalanie spadło o jakieś 15-20%...

Przy takim miksie (miasto+trasa+ depnięcie na autostradzie) w jeżdżeniu gdzie się bawiłem spalanie ostatnio trzymało mi się w granicach 12.5-13... Od wyjazdu od Heko zrobiłem aktualnie jakies 250 km i średnia to 10.5 litra... ale trzeba w tym wziąć pod uwagę zabawę z prędkością przekraczającymi 200 km/h. Generalnie póki co same plusy, a auto jeździ nieporównywalnie lepiej i nie chodzi mi tu o moc, tylko o elastyczność prowadzenia.

Tak czy owak to spalanie potwierdzę jeszcze gdzieś za miesiąc jak przepale z 2-3 baki paliwa.

A inna sprawa, pytałem Heko o kwestie gwarancji, powiedział że generalnie zmiany w ECU są w zasadzie niewidoczne, a gdyby się coś działo to oni w ramach diagnostyki pierwsze co robią, to aktualizują oprogramowanie silnika, czyli po prostu w moim przypadku zjadą do mocy 203 km.

Tylko 1 zasadnicze pytanie - dlaczego miałoby się cokolwiek stać ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak czy owak miałem wątpliwości na początku, ale teraz wiem że jak będę ten samochód kiedyś zmieniał, to na pewno na kolejnego mondka i na pewno zaraz po dotarciu wyląduje u heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
taajniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2017, 19:02   #5797
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,991
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał goodi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale jak porównuję jazdę z tą znaną z MK4, to chip aż się prosi...
a czy aktualizacja PCMa coś zmieniła ?
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2017, 19:07   #5798
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

U mnie bez zmian jeśli chodzi o wrażenia z jazdy. Być może mniej pali, ale nie wiem czy nie powinienem tego łączyć z wcześniejszą zmianą oleju, bo wtedy to zauważyłem. Jeśli w ogóle spalanie spadło!
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2017, 19:07   #5799
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał taajniak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak by ci to powiedzieć, mi się wydaje że średnie spalanie spadło o jakieś 15-20%...

Przy takim miksie (miasto+trasa+ depnięcie na autostradzie) w jeżdżeniu gdzie się bawiłem spalanie ostatnio trzymało mi się w granicach 12.5-13... Od wyjazdu od Heko zrobiłem aktualnie jakies 250 km i średnia to 10.5 litra... ale trzeba w tym wziąć pod uwagę zabawę z prędkością przekraczającymi 200 km/h. Generalnie póki co same plusy, a auto jeździ nieporównywalnie lepiej i nie chodzi mi tu o moc, tylko o elastyczność prowadzenia.

Tak czy owak to spalanie potwierdzę jeszcze gdzieś za miesiąc jak przepale z 2-3 baki paliwa.

A inna sprawa, pytałem Heko o kwestie gwarancji, powiedział że generalnie zmiany w ECU są w zasadzie niewidoczne, a gdyby się coś działo to oni w ramach diagnostyki pierwsze co robią, to aktualizują oprogramowanie silnika, czyli po prostu w moim przypadku zjadą do mocy 203 km.

Tylko 1 zasadnicze pytanie - dlaczego miałoby się cokolwiek stać ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak czy owak miałem wątpliwości na początku, ale teraz wiem że jak będę ten samochód kiedyś zmieniał, to na pewno na kolejnego mondka i na pewno zaraz po dotarciu wyląduje u heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
To super niech się sprawuje i zdaj relacje ze spalania z dystrybutora. Szkoda że tak daleko od siebie mieszkamy bo chętnie bym przejechał się.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2017, 19:09   #5800
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Przejechałem się jako pasażer. Wbijało w fotel. Ale w 75-konnej fiescie mojej żony też mnie wbija, gdy ona prowadzi. :-)
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.