Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-07-2013, 12:43   #571
pablitto83
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-02-2013
Skąd: UK
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 107
Domyślnie

Masz te same opcje ustawienia portow co ja. Czyli masz interfejs na innej kosci niz ftdi - u mnie jest silicon cos tam. Sterowniki do tego interfejsu nie daja takich opcji ustawien. Proba instalacji sterow do ftdi bez powodzenia.
Jeszcze przelacznika nie zalozylem, ale na razie wszystko dziala. Wczesniej na win xp nie chcialo gadac, zrywalo co chwila polaczenie. Na win 8 smiga. Fakt,win xp byl na starym lapku,ktory wlasnie umarl.. Wiec moze to byla jego wina.

edit

Próbowałem wczoraj otworzyc port dla predkosci wiekszych niz 38400 i lipa.. w testach wyszlo tak jak u przedmówcy, i łączy się tylko na powyższej prędkości. Brak możliwości ustawień portów poza buforami. Tak więc pomimo przełącznika - który działa, nadal brak dostępu do kilku opcji. Ważne że można chociaż głębszą diagnostyke zrobić

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2


Ostatnio edytowane przez pablitto83 ; 29-07-2013 o 10:08
pablitto83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2013, 20:17   #572
harrys
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-10-2007
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Mam tak samo. Działa tylko na 38400. Nie czyta wszystkiego, np. HEC>configuration>page 3. Wywala błąd, że za niska prędkość. Kabelek mam nieprzerobiony. Czy komuś udało się dojść z tym do ładu?
harrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2013, 07:39   #573
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

kilka uwag
1. do HEC nie trzeba przerabiać kabelka
2. jak Wam nie chodzi szybciej niż 38400 to macie kiepski klon elma (moj na ftdi chodzi do 500k)
3. często grzebanie w HEC -> configuration -> page3 prowadzi do uwalenia zegarów - wystarczy poczytać rosyjski wątek

Bump:
Cytat:
Napisał ddzilins Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mayak a gdzie szukać tego opóźnienia w ustawieniach portu COM. U mnie jest tylko coś takiego:
naciśnij 'advanced'

Cytat:
Napisał ddzilins Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdy ustawię jednak 500000 to test nie w ogóle wystartować. Robię coś źle czy po prostu mój interfejs jest do niczego?
a gdzie ustawiasz te 500k?
po zrobieniu testu prędkości, najwyższą wartość jaka ma 'ok' trzeba wybrać na prawo od testu szybkości w okienku podpisanym 'set a adapter constant speed' , nacisnąć 'set' - elmconfig wyrzuci komunikat i wyłączy się. Po tym trzeba wyjąć z kompa wtyczkę usb, chwilę odczekać, wsadzić ponownie do kompa, RĘCZNIE wybrać nową prędkość w okienku obok wyboru portu COM i klinkąć 'open'

czy tak robiłeś?
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM

Ostatnio edytowane przez mayak ; 07-08-2013 o 07:46
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2013, 07:54   #574
harrys
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-10-2007
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Zakładam optymistycznie, że próba odczytu to nie jest grzebanie. Czułem, że przy moim szczęściu trafię na jakiś słaby (kupiłem u PMfactory). Czy posiadacze działających kabli mogą polecić sprzedawcę np. z allegro?
harrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2013, 07:59   #575
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Cytat:
Napisał harrys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zakładam optymistycznie, że próba odczytu to nie jest grzebanie.
akurat w przypadku tej strony, odczyt już "ostro grzebie", w przypadku innych stron nie
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2013, 09:23   #576
harrys
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-10-2007
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Doczytałem właśnie w poprzednich postach, że trzecia strona HEC nie wyrzuca błędu tylko dla zegarów poliftowych czyli nie moich.
I jeszcze jedna sprawa: po odczytaniu konfiguracji mam ptaszka przy "Trip computer-instant fuel consumption", ale na wyświetlaczu brak tej opcji. Myślicie, że odznaczenie>write to HEC>zaznaczenie>write to HEC może coś pomóc czy to po prostu błędne tłumaczenie lub coś jeszcze w innym miejscu trzeba aktywować?
harrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2013, 10:39   #577
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

z tego co już pisali wcześniej inni: spalanie chwilowe w tych najstarszych zegarach (a Twoje z 2004 kwalifikują się do tej kategorii) nie działa - może wymień zegary na poliftowe? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2013, 16:38   #578
ddzilins
ford::advanced
 
Avatar ddzilins
 
Zarejestrowany: 18-05-2007
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi 163PS (184PS by Polarny/Heko)
Rocznik: 2011
Postów: 251
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Cytat:
Napisał mayak
naciśnij 'advanced'
Okienko advanced jest pokazane na dolnej części obrazka (Advanced Settings for COM3). Czy właśnie te suwaki odpowiadają za opóźnienie o którym mówiłeś?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Cytat:
Napisał mayak
a gdzie ustawiasz te 500k?

po zrobieniu testu prędkości, najwyższą wartość jaka ma 'ok' trzeba wybrać na prawo od testu szybkości w okienku podpisanym 'set a adapter constant speed' , nacisnąć 'set' - elmconfig wyrzuci komunikat i wyłączy się. Po tym trzeba wyjąć z kompa wtyczkę usb, chwilę odczekać, wsadzić ponownie do kompa, RĘCZNIE wybrać nową prędkość w okienku obok wyboru portu COM i klinkąć 'open'

czy tak robiłeś?
W ustawieniach portu COM mam 38400 tak jak widać na screenie powyżej (tam nawet nie ma do wyboru prędkości 500k bo najwyższa jest zdaje się ~115k).

Przy wybranej prędkości 38400 w ustawieniach portu COM wytarowałem w ELMie Speed Testa i doszło do 500k. Nie wciskałem "set a adapter constant speed" bo nie chciałem nic zepsuć. Czy próba ustawienia "constatnt speed" może coś namieszać w ELMie czy mogę śmiało próbować?
__________________
Focus MK1 1.6 16V GHIA -> Focus MK2 2.0 TDCI Titanium -> Mondeo MK4 2.0 TDCI Titanium X
ddzilins jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2013, 21:31   #579
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,054
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Cytat:
Napisał ddzilins Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Czy właśnie te suwaki odpowiadają za opóźnienie o którym mówiłeś?
...
W swoim ELMie masz mostek USB-RS232 firmy Silicon Labs - najgorszy jaki mogłeś trafić... Niestety także pewnie najtańszy, więc w chińskich klonach ELMa prawdopodobieństwo jego trafienia ostatnio istotnie rośnie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W drajwerach do tego mostka nie ma ustawiania opóźnienia a prędkość ograniczona jest do tych 115k.
Z takim ELMem się nie powojuje tutaj...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2013, 09:01   #580
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Cytat:
Napisał ddzilins Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy właśnie te suwaki odpowiadają za opóźnienie o którym mówiłeś?
nie, ale w tej sprawie już tedi_k odpisał

Cytat:
Napisał ddzilins Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W ustawieniach portu COM mam 38400 tak jak widać na screenie powyżej (tam nawet nie ma do wyboru prędkości 500k bo najwyższa jest zdaje się ~115k).

Przy wybranej prędkości 38400 w ustawieniach portu COM wytarowałem w ELMie Speed Testa i doszło do 500k. Nie wciskałem "set a adapter constant speed" bo nie chciałem nic zepsuć. Czy próba ustawienia "constatnt speed" może coś namieszać w ELMie czy mogę śmiało próbować?
No to jak jest: chcesz 500k czy też nie?
Na ekranie z testem widać że chodzi do 500k ale po przeprowadzeniu testu program sam przywraca poprzednio ustawioną prędkość (spójrz na swój obrazek: Speed restoring .. OK Current speed 38400), więc nie dziw się, że nie działa z prędkością 500k jeśli jej nie ustawiłeś
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W drajwerach do tego mostka nie ma ustawiania opóźnienia a prędkość ograniczona jest do tych 115k.
Z takim ELMem się nie powojuje tutaj...
ale jego silicon labs chodzi do 500k:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.