Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-10-2018, 13:31   #541
miroos
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 07-05-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk5 fl Vignale
Silnik: 2.0 ecoblue 190KM AWD
Rocznik: 2020
Postów: 180
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Cytat:
Napisał qlszef Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No nie oczekujmy po tej skrzyni, że samochód będzie wyścigowcem. Jak ktoś przesiada się ze zwykłego "automatu" to jest poirytowany. Mnie tam jednak to nie przeszkadza ponieważ lubię jeździć "o kropelce" a wiec nie dociskam gazu do podłogi. Za to jak jeżdżę płynnie po mieście to nie ma żadnych szarpnięć związanych ze zmianą biegów. Po 2,5 roku jazdy przyzwyczaiłem się na tyle, że tradycyjny automat mnie drażniGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Inna sprawa, powiedzcie czy Wasze fury wyposażone w automat oraz ACC zachowują się podobnie. I nie pytam aby się wywyższać tylko jako ciekawostkęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Mianowice, przykładowo jadę na tempomacie ustawionym na 120km/h. Dojeżdżam do pojazdu przede mną, który porusza się powiedzmy 80km/h. Oczywiście mój samochód także teraz zwalnia do 80km/h. Rzecz dzieje się na prawym pasie. W chwili jak mój samochód zwolnił do 80km/h to zaczął jechać w trybie EV. I teraz to co mnie zaskoczyło (po dwóch latachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) w chwili kiedy włączam lewy kierunkowskaz, silnik spalinowy od razu się uruchamia i ustawia na jakichś obrotach tak, że w chwili kiedy faktycznie zaczynam zmieniać pas na lewy to już mam optymalną moc do wyprzedzania. Czy u Was w takiej sytuacji tzn przy włączeniu kierunkowskazu, skrzynia redukuje? czy cokolwiek się dzieje? Podsumowując, system działa tak, że włączenie kierunkowskazu jest sygnałem , że będę wyprzedzał. Klasyczny automat być może redukuje. U mnie uruchamia się silnik spalinowy a silnik EV dalej pracuje w trybie "napęd" i jest gotowy aby dać "kopa" w pierwszej fazie wyprzedzania. Sama skrzynia chyba też w jakiś sposób u mnie zmienia przełożenie ale tego sprawdzić nie mam jak.
Mam automat i ACC i w momencie dotknięcia kierunkowskazu auto od razu zaczyna przyspieszać - jeśli w ciągu krótkiego czasu nie zmienię pasa i nie zniknie przeszkoda przede mną to daje po hamulcach.

miroos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2018, 13:37   #542
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
187 KM i trochę ponad 10 sek do setki. To chyba nawet gorzej niż 160 KM w benzynie. Ale wszystkie CVT tak mają
Eeee ... Wystarczy dopasować do tego dobry silnik i 2 sekundy do przodu na starcie.

Hybryda nowej Toyoty Camry - 2.5 plus elektryka = 200 KM do setki 8.1
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2018, 13:40   #543
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Pytanie, jak hybryda forda wypada przy 0-50, bo to jest częściej wykorzystywane.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2018, 13:47   #544
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Cytat:
Napisał kocur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hybryda nowej Toyoty Camry - 2.5 plus elektryka = 200 KM do setki 8.1
W najnowszym Motorze: Camry, łącznie 218 KM, 8.3 sek do setki, maksymalna prędkość 180 km/h

Jakby na to dopasowanie nie patrzyć (a Toyota ma tutaj największe doświadczenie) to jednak osiągi znacząco ustępują innym rozwiązaniom napędu.

Bump:
Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie, jak hybryda forda wypada przy 0-50, bo to jest częściej wykorzystywane.
Na czas przyspieszenia do 50 km/h największy wpływ mają aktualnie chyba systemy ASS.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2018, 14:21   #545
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Zagraniczne portale motoryzacyjne podają maksa 214 kmh i 8.4 do setki.

Nie wiem gdzie szukać lepszych osiągów - zwłaszcza że hybryda to nie na trasy auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2018, 17:29   #546
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

a ja tam uważam, że spokojnie na trasy można jeździć hybrydami chyba że ktoś cały czas musi gonić, wyprzedzać itp oraz utrzymywać prędkość grubo powyżej dopuszczalnej
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2018, 18:14   #547
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Ile Ci pali ta machina na autostradzie przy 140? 7? Więcej?
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2018, 09:29   #548
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Jest zapowiedź forda bedzie hybrid w kombi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2018, 10:19   #549
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Nawet stronę wcześniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2018, 11:10   #550
swiss_liner
ford::beginner
 
Avatar swiss_liner
 
Zarejestrowany: 16-06-2018
Model: Mondeo MK5 Vignale
Silnik: 2.0 Hybrid
Rocznik: 2017
Postów: 20
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Witam
Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ile Ci pali ta machina na autostradzie przy 140? 7? Więcej?
Ostatnio w 95% trasa autostradowa CH-D-PL 1450km i z powrotem 7.7l/100km. Własne wyliczenia. Komputer wyliczył 7.2l na 100km. Prędkość ok. 160km/h w Niemczech w PL średnio 130km/h.
Skrzynia uczy kierowcę świadomej, ekonomicznej jazdy. U mnie irytacja jej głośnością minęła po 3 miesiącach, kiedy zrozumiałem jak jej używać.
Jeszcze parę przemyśleń po pół roku jazdy hybryda Mondeo mi się nasuwa...

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
swiss_liner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.