Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-10-2013, 14:03   #521
dromik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-10-2013
Model: Mondeo
Silnik: Disel
Rocznik: 2010
Postów: 17
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Dzięki za odpowiedź. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zna ktoś może sposób na uzyskanie numeru seryjnego radia bez jego wyjmowania? Może to gdzieś w sofcie jest? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

dromik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2013, 12:04   #522
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Przecież wyciągnięcie radia to 3 minuty i 47 sekund trwa,więc co za problem ?
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2013, 23:10   #523
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy - Naprawa

Cytat:
Witam

czy ma ktoś namiary na uczciwego "naprawiacza" tego radia.

W tej chwili jestem po 2 naprawie - ten sam motyw - wchodzę rano do auta - radio nie żyje. Facet który to naprawia skasował 500 zł pierwszym razem, za drugim razem w ramach gwarancji chciał 450 zł, bo to coś innego się zepsuło, ale co nie powiedział.

Auto sprawdzone, napięcie trzyma, nawet nowy aku wsadziłem.

Czy w ogóle można to skutecznie naprawić. Jeśli nie to co zamiast - ważne, żeby z bt było.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2013, 20:26   #524
gavciok
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-09-2013
Model: mk4
Silnik: tdci 2.0
Rocznik: 09
Postów: 17
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Witajcie!

Jestem nowy na forum, posiadam FX z 2009 roku. Udalo mi sie dzieki Wam zaktualizowac soft na 4.1. Problem mam z mapami z 2012 roku, ale nie o tym chce pisac.Znalazlem ciekawy temat odnosnie map Travelpilot z 2013 roku. Z tego co zrozumialem, to koledzy w portugalii daja rade:

oto ichniejszy tutorial z ktorego po googlowskim tlumaczeniu nierozumiem nic:
Manual-Cópiar um CD Cartografia/mapeamento, para o cartäo SD.
"
Este Manual é aplicavel para quem use cartöes(SD) de Cartografia/Mapeamento nos Sistemas de navegaçäo Automovel, como por exemplo:


*Ford FX [(nav5)fabricados a partir de 2008]
*Ford NX=Possivelmente [(nav7)fabricados a partir de 2011]
*Qashqai=Possivelmente[aplicavel aos que contenham nav com SD]


Instruçöes:

(Os link's que se apresentam aqui neste Tutorial, säo de páginas autorizadas pelos autores do Software, que consistem no Download dos seus respectivos Sofwares. Estes 2 Softwares säo gratis e livres de liçensas).

1. Download do programa HxD
Quando esteja descarregado, instalar no PC.

2. Download do programa USB Image Tool


3. Com o CD de cartografia/mapeamento, fazer uma cópia do mesmo em um cartão SD (com isto, gera-se um ficheiro "SD_META.DAT" no cartäo SD, que vamos a usar posteriormente para fazer um duplicado da cartografia/mapeamento.

4. Copiar este fichero "SD_META.DAT" para qualquer lugar do disco rígido(ex.ambiente escritório).

5. Executar o programa HxD.

6. Em "Extras" – Abrir disco: "Disco físico" (usar o "disco SD" pode vir indicado como Disco extraido 1-): com isto, abrir o conteúdo da SD que acabamos de cópiar e do qual vamos a utilizar o fichero "SD_META.DAT" que nos á originado a cópia. (A este disco vamos a referirnos como SD1).

7. Em "Extras" – Abrir "imagen de disco": abrimos a cópia da SD com a cartografía que quer instalar no navegador, que se supöe que temos que gerar pelo USB Image Tool ou programa similar, sendo uma cópia fiel de uma SD que funcione, na que deve modificar "SD_META.DAT" metendo o que corresponde no cartäo SD na que vamos a cópiar esta cartografía. (A este disco vamos a referirnos como SD2).

8. Dentro da ferramienta HxD, procurar o "SD1" a corrente de texto "SD_META".

9. Ver qual é o valor do 3ºcampo desde a esquerda da seguinte linha e anotar (em este exemplo 07).

10.Procurar no "SD2" a corrente de texto "SD_META".

11. Selecionar no "SD1" a linha de "SD_META" e os 6 carácteres iniciais da linha seguinte, copiar e colar no "SD2" substituindo na mesma entrada na "SD2". Deve conservar estes dados para uso posterior.

12.Procurar na "SD2" a corrente de texto "MEDIUM CFG" (há 2 espaços em branco, entre ambos).

13. Cópiar o byte que anotou no etapa(9) no 3ºcampo desde a esquerda, da seguinte linha encontrada.

14. Procurar no "SD2" a corrente de texto "NAV_ROOTDAT".

15. Cópiar o byte que anotamos na etapa(9) no 3ºcampo desde a esquerda, da seguinte linha encontrada.

16. Na linha de estado, ao estar sobre "SD2", vemos que pöe *Modificado*, o qual significa que ainda näo guardamos as alteraçöes realizadas. Devemos fazê-lo (Arquivo - Guardar, ou clique no icon superior da disquete)

17. Só falta copiar o fichero "SD_META.DAT" da "SD1" para "SD2". Para isso, primero copiar o novo ficheiro modificado "SD2" com o programa USB Image Tool que descarregamos na etapa (2) num cartäo SD.

18. Eliminar/apagar o fichero "SD_META.DAT" do directório “misc” do cartäo.

19. Copiar o ficheiro "SD_META" que temos colocado no nosso disco rigido(ambiente escritório) na etapa(4) na pasta “misc” do cartäo "SD2". Para isso, pode cópiar como copiamos normalmente os ficheros de um lugar para outro no Windows.

20. Abrir novamente com o HxD eo disco físico "SD2".

21. Procurar no "SD2" a corrente de texto "SD_META". Encontra 2 linhas por cima da corrente hexadecimal: E5 44 5F 4D 45 54 41 20 44 41 54. Seleccionar a linha da corrente "SD_META" e os 6 caracteres iniciais da 2ª linha e copiar nas 2 linhas anteriores:

Neste exemplo, o conteúdo da linha F0840 e os 6 primeiros caracteres da linha F0850 copiar nas linhas F0820 e F0830. O resultado é o seguinte:

Em vermelho, vê-se as alteraçöes.


22. Os seguintes quatro caracteres da 2ª linha deve ser copiado dos originais que vimos na etapa(11):

23. O resultado é o seguinte:

24. As linhas originais devem ser preenchidas com "00" (neste caso, as linhas F0840 e F0850). O resultado é o seguinte.

25. Para terminar, finalmente guardar as alterações, com o que fica com o cartão com os mapas atualizados e o "SD_META.DAT" correcto.

Intruduzir o cartäo no navegador e a viajar.

"

Czy jest ktos tu wsrod kolegow kto ogarnia portugalski, albo temat odnosnie 2013? - wyczytalem juz milion razy ze sie nie da, ale skoro portugalczycy juz maja to my sprytny i zaradny narod nie???

przepraszam moderatorow jesli zasmiecilem.


*
dodam ze w pliku ktory sciagnalem z chomika jest kopia karty z 2013 plus ten tutorial, tak wiec full zestaw

Ostatnio edytowane przez gavciok ; 30-10-2013 o 20:30
gavciok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2013, 00:03   #525
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,048
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał gavciok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...3. Com o CD de cartografia/mapeamento, fazer uma cópia do mesmo em um cartão SD (com isto, gera-se um ficheiro "SD_META.DAT" no cartäo SD, que vamos a usar posteriormente para fazer um duplicado da cartografia/mapeamento.

...dodam ze w pliku ktory sciagnalem z chomika jest kopia karty z 2013 plus ten tutorial, tak wiec full zestaw
Tylko jeden drobny problemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - ostatnią mapą na CD (dającą możliwość "wytworzenia" zwykłej karty SD "przywiązanej" do danego urządzenia FX) była mapa 2008...

Takich "przepisów" zupełnie "od czapy" widziałem już chyba ze 3 albo 4...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2013, 19:28   #526
gavciok
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-09-2013
Model: mk4
Silnik: tdci 2.0
Rocznik: 09
Postów: 17
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

no wlaśnie, stąd moje dociekania. Że się nie da to każdy powtarza. Ciekawe jest to że na każdą nawi i system jest sposób, czy to przenośna czy wbudowana, a fx jak leży od 5 lat tak leży. chyba za mały popyt na to coby się jakiś zawodowiec tym zajął. Tymczasem będę grzebał dalej, jakby mi się udało, albo znalazł modlitwę na odblokowanie, może taniec słońca cy cóś to się podzielę.pozdro
gavciok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2013, 23:25   #527
Boreal
ford::amateur
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 13-05-2013
Skąd: Łapanów
Model: Focus MKII FL Econetic
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Witam,

Jak widać nie ja jeden spotkałem się z problemem uśmierconego radia Blaupunkta FX. Ni stąd ni zowąd, po wejściu rano do samochodu nawigacją nie daje się włączyć. Akumulator nie był odłączany. Po dokładnym przestudiowaniu wielu wątków kolega tedi_k nakierował mnie na ten biuletyn :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W tym tygodniu zamierzam się wybrać do jednego z warszawskich ASO, i przetestować akcję zwrotu wadliwych egzemplarzy na własnej skórze. Zdam relacje po.
Boreal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2013, 15:49   #528
ruster
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-09-2013
Model: S-Max
Silnik: 2,0 140 KM
Rocznik: 2010
Postów: 0
Domyślnie Re: Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał johno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja mam inny problem z FX. Mondeo rocznik 2009 wersja niemiecka. Na niektórych stacjach radiowych dźwięk jest "spłaszczony". Nie działa na nich korektor, można kręcić dowoli, nic się nie zmienia. A inne stacje działają ok. Żeby było śmieszniej, w momencie przełączenia radia na "felerną" stację, przez jakąś sekundę jest ok, po czym następuje efekt wyłączenia korektora. Zaktualizowałem soft radia i jest to samo co przed aktualizacją, czyli to raczej nie soft. Czy może ktoś spotkał się z takim dziwnym zachowaniem FX-a?
Panowe, przekopałem ten wątek i natrafiłem na identyczną przypadłość co ma kolega Johno. Czy ktoś z Was może nam pomóc? Dziwne jest, że na 2 stacjach mam audio takie jak powinno być, zaś na pozostałych jak kolega pisał 'spłaszczone' jakby mono itd... Wielka prośba o wskazówki.
ruster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2013, 18:26   #529
DanteXXI
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-10-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI TITANIUM Panther Black Metalic
Rocznik: 2008
Postów: 60
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Witam,
Moje FX po wcisnieciu set+nav wypluło coś takiego
SW_Main 0318_080418
SW>Navi N0967VF_6.4C1P2
Czy mam w miare aktualna wersje oprogramowania?Mape mam z 2012 r auto 2008.Pytam gdyz od niedawna wyswietla mi się komunikat "Checkdisc necessary! Run Checkdisk now?"
DanteXXI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2013, 18:30   #530
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Także tak uważam,że 54 strony w tym temacie to za dużo ( i nie chce się człowiekowi czytać wszystkiego) i większość to nic nie warte informacje,więc Ci odpowiem twój soft jest stary po aktualizacji nie będzie wyświetlany komunikat "check..." Napisałem tak dla tego ,że była już odpowiedź na twoje pytanie właśnie w tym wątku.

Ostatnio edytowane przez mm32 ; 21-11-2013 o 18:33
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , ford , mp3 , nawigacja



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.