Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-03-2010, 18:57   #521
Ford-fan
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2010
Skąd: Fordland ;)
Model: Fiesta 7. generacji :)
Silnik: 1.6 non-diesel ;)
Rocznik: 2010
Postów: 129
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał jwyszo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może być równie odwrotnie , wszystko zależy od tego kto siedzi za kierownicą.
Jak wracałem z salonu do domu to miałem komputer nastawiony na chwilowe spalanie,no i około 90 jak jechałem to pokazywał poniżej 5l , przejechałem około 50 km średnia wyszła 6,1 ale to za wcześnie żeby wyciągać jakiekolwiek wnioski.
Pzdr.
Albo przyjemność szybkiej jazdy do odległego celu (zwłaszcza mam na myśli autostrady), albo jazda tańsza, ale dużo wolniejsza (150 -> 90) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pzdr.

Ford-fan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2010, 19:04   #522
Ford-fan
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2010
Skąd: Fordland ;)
Model: Fiesta 7. generacji :)
Silnik: 1.6 non-diesel ;)
Rocznik: 2010
Postów: 129
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał Kamill Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślę, że tu nie chodzi o skąpstwo, ale o to aby wersje różniły się między sobą, również na zewnątrz samochodu.
(...)
No domyślam się, o co chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiste, że droższe wersje muszą być "dobajerzone", choćby tanimi świecidełkami, żeby uzasadnić skasowanie paru tysi zł więcej od klienta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wkurza mnie tylko, że nie chcąc pakietu Platinium, bądź wersji Titanium (Ghia też ?), nie mogłem sobie np. wziąć chromowanych obudów do p/mgłowych, nawet dopłacając 200 zł, co dałoby firmie okrągły tysiąc więcej za 2 lampki, które są na pewno dużo mniej kosztowne w produkcji niż np.800 zł (koszt zwykłych, "czarnych" p/mgłowych) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale wiadomo - polityka promocyjno-sprzedażowa firmy jest sztywna i mało elastyczna wobec indywidualnych gustów i potrzeb klienta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pzdr.
Ford-fan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2010, 19:06   #523
Kamill
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-01-2010
Model: Fiesta Titanium
Silnik: 1.4 96KM
Rocznik: 2009
Postów: 25
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Dokładnie, marketing bywa okrutny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kamill jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2010, 20:27   #524
mancat
ford::advanced
 
Avatar mancat
 
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Śląsk
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2009
Postów: 381
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał Ford-fan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Albo przyjemność szybkiej jazdy do odległego celu (zwłaszcza mam na myśli autostrady), albo jazda tańsza, ale dużo wolniejsza (150 -> 90) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pzdr.
Tańsza jazda w przypadku 1.4 (pewnie nie tylko) to utrzymywanie stałej prędkości na dłuższych trasach i nieprzekraczanie 120 km/h. Można wtedy liczyć na 6.0 - 6.5 l/100km. Powyżej 130 robi się drożej, a przy prędkościach 140-150 km/h można bez problemów uzyskać 8l/100km. Podobnie w jeździe typowo miejskiej na krótkich dystansach.
mancat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2010, 21:51   #525
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,726
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał Ford-fan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiste, że droższe wersje muszą być "dobajerzone", choćby tanimi świecidełkami, żeby uzasadnić skasowanie paru tysi zł więcej od klienta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wkurza mnie tylko, że nie chcąc pakietu Platinium, bądź wersji Titanium (Ghia też ?), nie mogłem sobie np. wziąć chromowanych obudów do p/mgłowych, nawet dopłacając 200 zł, co dałoby firmie okrągły tysiąc więcej za 2 lampki, które są na pewno dużo mniej kosztowne w produkcji niż np.800 zł (koszt zwykłych, "czarnych" p/mgłowych) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Ghia też są chromy, ale nie ma dodatkowego oświetlenia diodowego w środku.
Sęk w tym, że takie tanie to one nie są w zakupie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aczkolwiek zgadzam się z Tobą, że dodatkowo by zarobili dając możliwość dokupienia tego typu dodatków do każdej wersji, zwłaszcza że jest coś takiego jak pakiet individual... Ale widocznie chodzi o to, żeby wyróżnić te droższe wersje, co w moim przypadku przełożyło się na te dodatkowe kilka tysi. Suma summarum Ford zarobił więcej niż za same tego typu dodatki.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mancat dobrze prawi, ale przy stałej prędkości do 150km/h to trochę mniej niż 8l wyjdzie. Chyba, że masz też na myśli szybkie wyprzedzanie.
Ja wybieram przyjemność z układem jezdnym Forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nawet te 2 litry więcej to jest 89zł na 1000km trasy. W jeździe codziennej za wiele się nie oszczędzi.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2010, 22:18   #526
Ford-fan
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2010
Skąd: Fordland ;)
Model: Fiesta 7. generacji :)
Silnik: 1.6 non-diesel ;)
Rocznik: 2010
Postów: 129
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał mancat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tańsza jazda w przypadku 1.4 (pewnie nie tylko) to utrzymywanie stałej prędkości na dłuższych trasach i nieprzekraczanie 120 km/h. Można wtedy liczyć na 6.0 - 6.5 l/100km. Powyżej 130 robi się drożej, a przy prędkościach 140-150 km/h można bez problemów uzyskać 8l/100km. Podobnie w jeździe typowo miejskiej na krótkich dystansach.
Zwłaszcza te 8l/100 przy 140-150 km/h brzmi milutko dla mego ucha i portfela Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bałem się, że przy 150 zobaczę spalanko powyżej 10 l na bezlitosnym ekranie kompa pokładowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem, że piszesz z własnych doświadczeń ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ford-fan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2010, 22:33   #527
Ford-fan
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2010
Skąd: Fordland ;)
Model: Fiesta 7. generacji :)
Silnik: 1.6 non-diesel ;)
Rocznik: 2010
Postów: 129
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Ghia też są chromy, ale nie ma dodatkowego oświetlenia diodowego w środku.
Sęk w tym, że takie tanie to one nie są w zakupie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aczkolwiek zgadzam się z Tobą, że dodatkowo by zarobili dając możliwość dokupienia tego typu dodatków do każdej wersji, zwłaszcza że jest coś takiego jak pakiet individual... Ale widocznie chodzi o to, żeby wyróżnić te droższe wersje, co w moim przypadku przełożyło się na te dodatkowe kilka tysi. Suma summarum Ford zarobił więcej niż za same tego typu dodatki.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mancat dobrze prawi, ale przy stałej prędkości do 150km/h to trochę mniej niż 8l wyjdzie. Chyba, że masz też na myśli szybkie wyprzedzanie.
Ja wybieram przyjemność z układem jezdnym Forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nawet te 2 litry więcej to jest 89zł na 1000km trasy. W jeździe codziennej za wiele się nie oszczędzi.
Suma sumarum zero "pakietu individual", za to maximum, ile się da, zysku dla firmy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nawet mniej niż 8 l przy 150 km/h ? To by była rewelacja ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ale wyprzedzić czasem też jakieś Ferrari trzeba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie to, żebym był fanatykiem jazdy na Vmax., ale w końcu po to się kupuje takie autko, jak nową Fi, żeby po pięknych, szerokich audach pokonywać szybko i bezpiecznie spore odległości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A nowa Fi ma tak dynamiczną sylwetkę i sportowy design, że aż szkoda, że nie ma modelu o Vmax znacznie przekraczającej 200 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście wtedy szersze opony dla bezpieczeństwa itp.itd.
I nie spoglądanie na rachunek na stacji paliw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A w jeździe codziennej, o ile człowiek nie jest spóźniony do pracy, to spokojne ruszanie i w ogóle płynna jazda zapewne mogą przynieść miłe efekty dla portfela - zbliżony spalaniem bardziej do trasy cykl mieszany. Pomarzyć zawsze można Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pzdr.
Ford-fan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2010, 22:43   #528
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,726
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał Ford-fan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nawet mniej niż 8 l przy 150 km/h ? To by była rewelacja ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na ekranie kompa to zobaczysz mniej nawet jak pokazuje doświadczenie kilku osób Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W mojej długiej trasie nie liczyłem ręcznie ile wychodziło, a komp pokazywał ok 6,9l/100km. Czyli jakieś 7,5 było realnie. Ale były też górskie podjazdy co znacząco podnosi spalanie i... spowalnia auto do 120.
Cytat:
Napisał Ford-fan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ale wyprzedzić czasem też jakieś Ferrari trzeba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdziwiłbyś się, ale miałem już okazję wyprzedzać nową 911, ale gość tak się wlókł na prostej drodze, że nie mogłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kumple z pracy mi to później wypominali, że pirat jestem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Maserati też miałem okazję na Słoweńskiej autostradzie, aczkolwiek to się nie liczy, bo gość musiał stanąć i płacić za przejazd, a ja miałem winietę i jechałem dalej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2010, 08:48   #529
glucosum
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Model: C-Max
Silnik: 1.8 FlexiFuel
Rocznik: 2007
Postów: 317
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Zastanówcie się nad tymi chromami, bo wg mnie ( daltonisty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) to pasują tylko do ciemnych kolorów lakieru, ale to moja prywatna opinia.
__________________
Ford C-Max 2007 1.8 FlexiFuel
Ford Fiesta 2009 1.6 TDCI
glucosum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2010, 09:19   #530
jwyszo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-01-2010
Skąd: Dolny Śląsk
Model: Fiesta Platinium X
Silnik: 1,25 82 KM
Rocznik: 2010
Postów: 30
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał Ford-fan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Albo przyjemność szybkiej jazdy do odległego celu (zwłaszcza mam na myśli autostrady), albo jazda tańsza, ale dużo wolniejsza (150 -> 90) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pzdr.
A czy ja powiedziałem że zawsze będę jeździł 90 ,wydaje mi się że nowy samochód trzeba na początku dotrzeć,na wszystko przyjdzie czas.
Kilka lat jeździłem fiestą Xr2i z silnikiem 105 KM, także wiem jak się szybko jeździ
Pzdr.
jwyszo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2012 , benzyna , fiesta , fiesta mk7 , info , nowa fiesta , użytkowanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.