Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-08-2014, 19:18   #511
amecz
ford::average
 
Avatar amecz
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 20-05-2008
Skąd: Kurpiowszczyzna
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI po ci...e 110/143KM 267/302 Nm
Rocznik: 2010
Postów: 197
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Kolego tak na chłopski rozum jakiej grubości wychodzą z nagrzewnicy takie do tych kabli powinny dochodzic od strony zasilania bo jeśli te przy nagrzewnicy dadzą rade ją zasilić i się nie upalą to takie same mogą do nich doprowadzic napiecie ,myślę ze to chyba jest logiczne .

__________________
amecz@o2.pl
Jutro będzie lepiej
Było: FF I FL 2001 1.8 TDDI po ci...e 103 KM/258 Nm / By HEKO/
amecz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2014, 19:20   #512
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,050
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

10mm2 (kwadrat...). Czyli Średnica w izolacji jakieś niecałe 4-5 mm...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2014, 19:45   #513
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał dominlodz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koledzy, małe pytanko co do tych kabli zasilających,
one powinny mieć grubość 10mm czy grubość samej miedzi 10mm ?
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
10mm2 (kwadrat...). Czyli Średnica w izolacji jakieś niecałe 4-5 mm...
Dominik, pomyliłeś przekrój z grubością kabla. Pytaj w hurtowni o to, co napisał Tadeusz tedi_k.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2014, 07:07   #514
dominlodz
ford::average
 
Avatar dominlodz
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 11-02-2012
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Focus 2 MK2 FL
Silnik: 1.6 Duratec 115PS
Rocznik: 2009
Postów: 125
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

dzięki za naprowadzenie w temacie,
chciałbym być pewny jak to jest jeśli chodzi o zgodność ze specyfikacją,
jak pytałem w jednym sklepie kabel 10mm2 miał przekrój 4 do 5 mm.
a drugim natomiast jeśli chodziło o zgodność widziałem przekrój 6mm - i raczej taki wezmę zwłaszcza jak pytałem od innej strony czyli obsiążalność to ten 6mm wytrzymuje 78A czyli ładnie. bezpiecznik ma 80A.

pytanie tylko gdzie znaleźć taki wielki konektor który jest w tej nagrzewnicy, jedyne co mi narazie przychodzi do głowy, to wyjąć ten metalowy wtyk ze żśrodka, kupić taką samą końcówkę - to jest standard więc problemu nie będzie i zamknąć w izolacji termokurczliwej. ewentualnie dla polepszenia kontaktu podlutować.

dzięki za naprowadzenie ;]
dominlodz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2014, 21:47   #515
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Idzie zima, więc czas odświeżyć temat. Moje domontowane PTC do tej pory włączałem ukrytym pstryczkiem pod tapicerką, podającym "+" na C103-14 GEM-a. Panele klimy manualnej 7M5T-19980-Bx, albo ich niema, albo są drogie. Dzisiaj nabazgrałem jak przerobić panel Ax do obsługi PTC „analogowo” (patrz foto). Włączenie grzałki tylko po zapłonie i z uruchomionym wentylatorem nawiewu (masa na C380-1 jest podawana od 1 do 4 biegu). Microswitch przelutowany z irytującej funkcji włączenia AC przy nawiewie na szybę, w puste miejsce grzanie MAX na płytce panelu. Zaznaczone ścieżki do przecięcia, aby nie ingerować w elektronikę. Koszt to tylko przekaźnik na 12V za 2,50zł, jak najmniejszy, do ukrycia w obudowie panelu.
Bump:
Prototyp na drugim zdjęciu. Mała zmiana, microswitch przeniesiony na minus/masę cewki przekaźnika, co pomniejszyło instalację o dwa przewody. Jutro do sprawdzenia.
Bump:
Po przełożeniu mikroswitcha ładnie załączało się PTC, ale wystąpił dziwny efekt przy wyłączaniu. Zapalała się kontrolka klimy. Panel okazał się na tyle wrażliwy, że powstające zakłócenie powodowało załączenie klimy. Nie wiem, mikro wyładowanie, czy pole magnetyczne. Patrząc na panel, tak jak jest zamontowany w aucie, odciąłem górną prawą nóżkę mikroswitcha przy samej obudowie (na trzech też dobrze się trzyma) i pozbyłem się całkowicie ścieżki łączącej nóżki górne. Kabel przylutowałem do nóżki lewej i efekt ustał. Nie dałem diody równoległej z cewką przekaźnika, może jakieś kondensatory sprzęgające załatwiłyby sprawę. Pod garażem nie miałem jak dalej tego sprawdzać.
Bump:
Koniecznie trzeba podłączyć równolegle z cewką przekaźnika diodę anodą do masy (np. 1N4001). Nie dałem jej i przez to były zakłócenia. Cewka potrafi nieźle siać zakłóceniami bez tego elementu.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Schemacik.jpg (40.8 KB, 262 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Prototyp.jpg (74.3 KB, 263 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez radek70 ; 10-03-2015 o 19:23 Powód: Zmiany
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2014, 10:32   #516
noswer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-03-2014
Model: Focus II FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2010
Postów: 38
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Witam Panowie postanowiłem zainstalować sobie nagrzewnice - w tym celu sprawdziłem komplet wtyczek i zająłem się demontażem i montażem nagrzewnicy:
- nagrzewnica na miejscu - jest (zasilania jeszcze nie podpiąłem - ale kable są i są "gorące")
- kable sterujące są (podpięte)
- gem - końcówka DF (czyli zakładam że prawidłowy - chce jeszcze podpiąć tempomat - mam nadzieje że obsłuży)

- został mi tylko jeden problem o którym dowiedziałem się czytając dokładniej wątek:
na moim panelu sterowania klimatyzacji manualnej widnieje oznaczenie 7M5T-19980-AB - i pytanie czy muszę zmienić panel by działało to tak jak powinno? czy też na tym panelu ma szansę to pracować? (wg postów z ątku nie będzie działać - gdzieś jednak na rosyjskim forum pisali że hula i mam w związku z powyższym dylemat - czy tu jest błąd czy tam (ewentualnie w tłumaczeniu)) czy po zmianie panelu będzie trzeba ciągnąć jakąś wiązkę? (jest może jakiś manual demontażu panela (wiem o śrubkach pytanie jak z tym z tyłu)

mam też drugi temat (w zasadzie nie problem) - jak rozebrać wtyczkę przewodów zasilającego nagrzewnice - chce podebrać stamtąd zasilanie do CB i chce to zrobić w miarę bezpiecznie i profesjonalnie - zdjęcie opisowe mile widziane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez noswer ; 13-09-2014 o 10:35
noswer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2014, 13:02   #517
aksokol
ford::average
 
Avatar aksokol
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 27-05-2012
Skąd: Jelenia Góra okolice
Model: Focus MK2 FL Silver X
Silnik: 1,8 TDCI 115KM
Rocznik: 2008
Postów: 92
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał noswer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pytanie czy muszę zmienić panel by działało to tak jak powinno?
TakGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Była Hanka 1,4 jest Foczka 1,8 TDCi
Pozdrawiam
Kris
aksokol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2014, 13:49   #518
noswer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-03-2014
Model: Focus II FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2010
Postów: 38
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

no to czeka mnie poszukiwanie.... - ale rozumiem że już nic więcej nie będzie mi potrzebne? powoli wydatki na modyfikacje foki rosną.... a jeszcze zimówki nie kupione

Panowie czyli zgodnie z postem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] albo BC albo BD - pytanie czym one się różnią? do mnie w teorii BC przychodzi - niemniej jeśli BD przed liftowy byłby taki sam to zwiększam sobie szanse na trafienie prawidłowego panela...


EDIT: ewentualnie czy podejdzie wersja BM5T-19980-BE lub BM5T-19980-BC lub 6G91-19980-BE bo poglądowo nie widy różnicy od tych 7M5T-19980

Próbuje rozszerzyć pole poszukiwań - panele od kugi, focusa mk3 i mondeo mk4 wyglądają podobnie (nie mierzyłem ich więc nie wiem czy tak samo?) pytanie czy można je zastosować jako zamiennik i czy obsłużą nagrzewnicę?

EDIT: pytania już nieaktualne po dniu poszukiwań kupiłem 7M5T-19980-BA

Ostatnio edytowane przez noswer ; 13-09-2014 o 20:05 Powód: nowe dane
noswer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2014, 18:29   #519
marcin00081
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-01-2012
Skąd: Opole
Model: Focus
Silnik: 18 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 5
Smile Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Witam.
Dużo czytałem na temat nagrzewnicy.
Mam Focus MK2 FL 2008r 1.8 Tdci 115 km Klimatronik
Kupiłem nagrzewnice elektryczną 3M51-18K463-FB
Podpiąłem się w kable, cała instalacja była.
Problem mam z tym że nie wiem co dalej
Chętnie odwiedzę jakiegoś elektromechanika z woj opolskiego ale żeby miał wiedze na ten temat.
A więc potrzebuje wskazówek dla mojego mechanika, co ma zrobić i jak?

Proszę o pomoc
marcin00081 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2014, 19:05   #520
noswer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-03-2014
Model: Focus II FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2010
Postów: 38
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał marcin00081 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Dużo czytałem na temat nagrzewnicy.
Mam Focus MK2 FL 2008r 1.8 Tdci 115 km Klimatronik
Kupiłem nagrzewnice elektryczną 3M51-18K463-FB
Podpiąłem się w kable, cała instalacja była.
Problem mam z tym że nie wiem co dalej
Chętnie odwiedzę jakiegoś elektromechanika z woj opolskiego ale żeby miał wiedze na ten temat.
A więc potrzebuje wskazówek dla mojego mechanika, co ma zrobić i jak?

Proszę o pomoc
kolego z tego co wiem została ci aktywacja w gem'ie - jak masz interfejs to zrobisz to sam - jak nie to szukasz kogoś kto będzie miał interfejs
noswer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.