Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-11-2010, 16:21   #511
bambelo
ford::advanced
 
Avatar bambelo
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-05-2008
Skąd: SZCZECIN
Model: HONDA ACCORD + Mondeo mk3
Silnik: i-VTEC
Rocznik: 2005
Postów: 354
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtek46gp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czesc , jesli chodzi o drgajacy pasek , to jesli piszesz ze wymieniles caly amortyzator to rozumie ze miales na mysli caly kompletny napinacz ???? ....jak bys kaze wyrzucił do smieci , podkreslam kolo firmy dayko . daj znac jak ci poszlo

Hehe, dobre .... a czy przypadkiem udalo cie sie przeczytac chocby ta strone w calosci ? jak tak to bedziesz wiedzial ,ze i tak za chwile ci znow ci sie ten pasek odezwie. I pewnie znow wstawisz kolo dayko , podkreslam firmy dayko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Milej luktury, ale warto bo sie dowiesz jakie bledy poczynil ford i jakie w nastepstwie TY, a ok 30 strony wpadnie ci w oko informacja ,ze trzeba dostawic sprzeglo i nie chodzi tu o napinacz.

Dayko - koło pasowe wstawiane przez ASO i przeze mnie plus nowa sprężyna na napinaczu i wszystkie 3 rolki i pasek ... drgania budy na biegu jałowym ustały na jakieś 5 tyś km teraz powtórka z rozrywki i niedługo zakładam sprzęgiełko od Hdi - wydatek 200 zł plus moje brudne ręce i może pomoże na dłużej - więc abym tylko ja miał pecha do Dayco bo wcale ale to wcale nie uważam że to zła jakość wykonania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 06-02-2011 o 23:33 Powód: Nie piszemy postów pod rząd. Należy dopisać do poprzedniego.
bambelo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2010, 16:22   #512
michud
ford::beginner
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 13-07-2004
Skąd: Gdansk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 18
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Moderator .... wywal polowe postow stad, wlacznie z tym, bo ten temat zaczyna przypominac smietnik !!!!! A temat nadzwyczaj wazny !!!!! i powienien byc przypiety do glownej strony ,bo oszczedza mase pieniedzy !!!! 500 postow z czego 15 istotnych ,reszta to zamulacze i czesto nie na temat.

Ostatnio edytowane przez michud ; 16-11-2010 o 16:27
michud jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2010, 20:03   #513
Szymekmondeo
ford::average
 
Avatar Szymekmondeo
 
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Płock
Model: MondeoX sedan
Silnik: DuratorQ 2.0 TDCI 115 km
Rocznik: 2005
Postów: 64
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tu mam komplecik do sprzedania jest nowe nawet pytałem o nie ostatnio ale pozbyłem sie auta wiec juz mi sie nie przyda
Szymekmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2010, 21:46   #514
edi-31
ford::average
 
Avatar edi-31
 
Zarejestrowany: 03-10-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: MK II
Silnik: 1.8 TD Endura DE
Rocznik: 1999.r
Postów: 109
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Przyłącze się do tematu koledzy .Poszukuje samego koła z rowkami do napinacza alternatora do Mk II 1.8 TD . Na allegro są z całym napinaczem a czy idzie dostać same koło napinające .koszt byłby wtedy mniejszy
edi-31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2010, 07:52   #515
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

pewnie jest taki sam problem jak z kolem napinacza do mk3 diesla. wszystkie pozostałe rolki są dostępne z skf-a (lepsza jakość) a to od napinacza ja tylko spotkałem z 4MAX-a którego wolał bym nie zakładać.

w najblizszym czasię będę zmieniał pasek i zakładał rolkę ze sprzęgiełkiem alternatora od mondeo mk3benzyny. póki co mam przelatane na swoim zestawie układu dużego paska ponad 100 tys. km (prawie 3 lata - naprawa 02.2008 ) i po obserwacji tego wątku problemy znam tylko z postów kolegów ale wolę dmuchać na zimne.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2010, 16:41   #516
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Ja mam koło pasowe FEBI, wygląda tak jak oryginał (miałem oba w ręce) ale co w środku to nie wiem (dzwoniłem do tego sklepu i sprzedawca twierdził, e na tą chwilę to jest właśnie 100% zamiennik oryginału). W każdym razie po wymianie rolki, napinacza (SKC), paska (conti) - błoga cisza. Potem zaczęło się, pukanie i drżenie całego samochodu na luzie na postoju (lekkie, czasem bardzo lekkie). To wymieniłem koło właśnie na to FEBI. I drgania i stukanie ucichło ale dalej jest. W kabinie raczej nie słychać tego stukania-pukania za to słychać jakieś takie leciutkie mruczenie. Tak więc w moim przypadku akurat wykluczyłbym koło pasowe a bardziej obstawiałbym napinacz (który ma pewnie z miesiąc czasu :-(( ). Bo nie wiem co tam może więcej powodować te efekty specjalne. Koło pasowe, sprzęgło, łożysko sprężarki? Na pewno skończy się założeniem sprzęgiełka na alternator... Tylko nieliczni mają szczęście, czytając ten wątek, że po wymianie mają cisze i błogi spokój przez dziesiątki kilometrów - powinni zagrać w totka ;-).

Tak się zastanawiam, czy tego pukania nie powoduje napinacz który może pracować na granicy rozwarcia i pukać o ogranicznik (może ciut za krótki pasek?). Hm, sam nie wiem.

Dobija mnie to wszystko bo po wymianie sprzęgła i dwumasy silnik po rozgrzaniu jest cichutki jak myszka. Tylko ten syf z paskiem mąci mój spokój ;-).
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2010, 17:36   #517
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał Ar2rB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W każdym razie po wymianie rolki, napinacza (SKC), paska (conti)
rolka napinacza SKF czy SKC? i jaki jest jej symbol bo w/g auta nie mogę znaleźć. i jaką długość Conti zastosowałeś? bo mi próbowali wcisnąć 1635mm a powinno być 1640-42mm

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 01-12-2010 o 17:46
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2010, 04:40   #518
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Napinacz wymieniłem cały - oczywiście SKF ;-). Jest to napinacz z zeszlifowanym logo forda wiec oryginał.

Z długością paska to i u mnie tak było. Mechanik przywiózł te części na wymianę z hurtowni i... jakie było zdziwienie jak nie mógł założyć paska, miał właśnie 1635mm. Potem zanurkowali w katalogi i znów wyjazd do hurtowni po właściwy pasek - tym razem z tego co pamiętam właśnie o te 5 mm dłuższy. Aż z ciekawości dzisiaj zerknę jakiej długości jest dokładnie. W każdym bądź razie w naprawdę wielkiej hurtowni motoryzacyjnej dawali zbyt krótki pasek. z tego co wyczytałem tutaj na forum to były już takie przypadki - ciekawe skąd się bierze ten błąd. Może kiedyś była inna konstrukcja napinacza albo inna wielkość jakiejś rolki?

Ten krótszy pasek na siłę może i by dało rade założyć ale napinacz na pewno pracowałby na pełnym rozwarciu opierając się mocno o ogranicznik - nie spełniał by więc swojego zadania. I tak się zastanawiam czy te 5 mm to dalej nie jest za mało i napinacz stuka w "swoje maksimum"... dumam sobie jak to sprawdzić.

jeszcze zastanawiam się nad kołem sprężarki i sprzęgłem. i tez nie wiem jak to sprawdzić i czy w ogóle tam może cokolwiek pukać.

Ostatnio edytowane przez Ar2rB ; 02-12-2010 o 06:44
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2010, 09:54   #519
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

1642 mm to właściwa długość ale ten 1640 chyba da radę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2010, 12:41   #520
OLOGT
ford::average
 
Avatar OLOGT
 
Zarejestrowany: 08-12-2005
Skąd: TOMASZOW MAZ
Model: Mondeo MK4 MONDEO MK5
Silnik: 1X2.0tdci 2X2.0TDCI
Rocznik: 2X 2014 2015
Postów: 80
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Witam .Panowie cena okazyjna jak za INA [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ,tylko cos ten symbol i wymiary mi nie pasuja.
__________________
FORD MONDEO MK4 2.0 TDCI 2014r 190KM
FORD MONDEO MK5 2.0 TDCI 2014 KOMBI 180KM
FORD MONDEO MK5 2.0 TDCI 2015 HB 180KM

Ostatnio edytowane przez OLOGT ; 29-12-2010 o 17:21
OLOGT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.