Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-03-2010, 19:28   #501
Ford-fan
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2010
Skąd: Fordland ;)
Model: Fiesta 7. generacji :)
Silnik: 1.6 non-diesel ;)
Rocznik: 2010
Postów: 129
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał mancat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ford-fan... myślę, że za dużo się martwisz. Mimo, że to mnie aku padł z powodu elektro-usterki, mam spokojniejszy, jak mi się zdaje, sen od Ciebie ;-).
Pozdrawiam!
Nie no, aż tak się nie martwię, ale jedno, czego się zawsze obawiam, to zarysowań lakieru przez nieuważnych ( i zazdrosnych ? ) parkujących obok, co to wysiadają ze swych bryk i łup swymi drzwiami w moje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No trudno, w końcu AC będę miał, to w najgorszym razie się skorzysta. Odpukać, oby nie było takiej potrzeby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pzdr.

Ford-fan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2010, 18:48   #502
Ford-fan
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2010
Skąd: Fordland ;)
Model: Fiesta 7. generacji :)
Silnik: 1.6 non-diesel ;)
Rocznik: 2010
Postów: 129
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Ciekawe. U tego dealera było sporo (10-15 sztuk) nowych Fiest z rocznika 2009 w sprzedaży. Została jedna, ale długo trwało, zanim się sprzedały, a reklamę ta grupa dealerska miała dość widoczną w necie:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ciekawe. Czy oni sprowadzili z fabryk aż tyle modeli, że nie zdołali ich sprzedać na bieżąco ?
W całym kraju się czeka minimum 1,5 miesiąca, a u nich stało kilkanaście modeli aż do teraz...
Salony mają na Śląsku, w Krakowie i Warszawie, więc tym bardziej dziwi mnie ta przewaga podaży nad popytem...
Może ktoś zna wyjaśnienie tej zagadki ?
Pzdr.
Ford-fan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2010, 19:09   #503
jwyszo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-01-2010
Skąd: Dolny Śląsk
Model: Fiesta Platinium X
Silnik: 1,25 82 KM
Rocznik: 2010
Postów: 30
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Też obserwowałem w necie wszystkie promocje i pewnie skorzystałbym z jednej ale spisałem umowę w listopadzie i dałem zaliczkę no i miałem związane ręce.
Ale w sumie jestem zadowolony i samochód stoi już w garażu.
Niektóre fiesty były grudniowe , także bardzo długo one tam nie stały.
jwyszo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2010, 19:22   #504
jwyszo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-01-2010
Skąd: Dolny Śląsk
Model: Fiesta Platinium X
Silnik: 1,25 82 KM
Rocznik: 2010
Postów: 30
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Też rozważałem kolor hot magenta , ale żona wybrała grafit no i uważam że wybrała trafnie.
Jeśli chodzi o silnik to myślałem o 1.4 ale sprzedawca odradził mi , ze niby dużo pali , w sumie w poprzednim modelu miałem silnik 75 KM i nie było źle więc zdecydowałem się na 1,25.
jwyszo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2010, 20:06   #505
mancat
ford::advanced
 
Avatar mancat
 
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Śląsk
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2009
Postów: 381
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał Ford-fan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawe. U tego dealera było sporo (10-15 sztuk) nowych Fiest z rocznika 2009 w sprzedaży. Została jedna, ale długo trwało, zanim się sprzedały(...)
Pzdr.
Myślę, że zamówili sobie na zaś... ludzie niechętnie kupowali, bo wiedzieli, że będą promocje. Jak zobaczyli upusty to zaczęli kupować. Dealer mimo upustów na pewno na swoje wyszedł.

Cytat:
Napisał jwyszo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też rozważałem kolor hot magenta , ale żona wybrała grafit no i uważam że wybrała trafnie.
Jeśli chodzi o silnik to myślałem o 1.4 ale sprzedawca odradził mi , ze niby dużo pali , w sumie w poprzednim modelu miałem silnik 75 KM i nie było źle więc zdecydowałem się na 1,25.
I dobrze zrobiłeś ;-). Uważam, że nowa fiesta w ciemnych kolorach dobrze wygląda tylko w wersjach z projekcyjnymi światłami. Bo w wersjach z ciemnym wnętrzem reflektorów sam ich kształt po prostu zlewa się z kolorem nadwozia i auto wtedy dużo traci.

Benzynowy 1.4 mistrzem oszczędzania nie jest, ale da się uzyskać rozsądne spalanie.
mancat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2010, 20:06   #506
Ford-fan
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2010
Skąd: Fordland ;)
Model: Fiesta 7. generacji :)
Silnik: 1.6 non-diesel ;)
Rocznik: 2010
Postów: 129
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał jwyszo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też obserwowałem w necie wszystkie promocje i pewnie skorzystałbym z jednej ale spisałem umowę w listopadzie i dałem zaliczkę no i miałem związane ręce.
Ale w sumie jestem zadowolony i samochód stoi już w garażu.
Niektóre fiesty były grudniowe , także bardzo długo one tam nie stały.
No ale w listopadzie 2009 raczej nie miałbyś zniżki za 2009 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A te grudniowe, to jeżeli takowe były w PGD (ten dealer, którego link powyżej wrzuciłem), to stały trochę, bo do marca 2010) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ford-fan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2010, 20:15   #507
Ford-fan
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2010
Skąd: Fordland ;)
Model: Fiesta 7. generacji :)
Silnik: 1.6 non-diesel ;)
Rocznik: 2010
Postów: 129
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał jwyszo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też rozważałem kolor hot magenta , ale żona wybrała grafit no i uważam że wybrała trafnie.
Jeśli chodzi o silnik to myślałem o 1.4 ale sprzedawca odradził mi , ze niby dużo pali , w sumie w poprzednim modelu miałem silnik 75 KM i nie było źle więc zdecydowałem się na 1,25.
Dla mnie wszystkie kolory, oprócz jasnoniebieskiego, 3 odcieni srebrnych i squeeze, były w rzeczywistości tak ciemnobure, że porażka. W folderku wszystkie są rozświetlone i dużo jasniejsze niż te, które widziałem na autach parkujących w salonie.
Także folderek - bajerek , to niezła ściema, nawet z Hot Magentą, która jest dużo mniej błyszcząca i mniej metaliczna niż w folderze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jednak w/w jasne i srebrne odrzuciłem, bo zbyt brudzące, więc pozostała jednak HM, jako najoryginalniejsza i nie taka bura, jak pozostałe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do silnika, to jednak 1.4 , to minimum wg mnie, bo i przyspieszenia lepsze przy wyprzedzaniu, no i większy zapas do prędkości max. przy podróży 150 km/h, bo taką prędkość zamierzam trzymać na audach w dalszych trasach, jako kompromis między większym hałasem, większym spalaniem, a szybszym dotarciem do ok. 1000 km odległego celu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A spalanie między 1,25 a 1,4 minimalnie różne (bodaj 0,5 litra), więc da się przeżyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pzdr.

Ostatnio edytowane przez Ford-fan ; 15-03-2010 o 20:17
Ford-fan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2010, 20:28   #508
Ford-fan
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2010
Skąd: Fordland ;)
Model: Fiesta 7. generacji :)
Silnik: 1.6 non-diesel ;)
Rocznik: 2010
Postów: 129
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał mancat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślę, że zamówili sobie na zaś... ludzie niechętnie kupowali, bo wiedzieli, że będą promocje. Jak zobaczyli upusty to zaczęli kupować. Dealer mimo upustów na pewno na swoje wyszedł.

I dobrze zrobiłeś ;-). Uważam, że nowa fiesta w ciemnych kolorach dobrze wygląda tylko w wersjach z projekcyjnymi światłami. Bo w wersjach z ciemnym wnętrzem reflektorów sam ich kształt po prostu zlewa się z kolorem nadwozia i auto wtedy dużo traci.

Benzynowy 1.4 mistrzem oszczędzania nie jest, ale da się uzyskać rozsądne spalanie.
No ale i tak się dziwię, że aż do połowy marca te egzemplarze się uchowały, skoro jeszcze parę mies. wcześniej trzeba było po pół roku czekać nawet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do kolorków jeszcze, to w życiu bym nie dopłacił do stylizacji reflektorów na ciemne - nie ma to jak ładny kontrast szklistosrebrnych lamp z ciemniejszym od nich lakierem, ale w końcu to kwestia gustu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hot Magenta też wg mnie jest zbyt ciemna i szkoda, że nie taka jaskrawa, jak na materiałach reklamowych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale i tak mi się najbardziej podoba. Zresztą z każdym rokim powinna trochę pojaśnieć (wypłowieć) na słońcu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A spalanie ? Jak się bardzo dynamicznie jeździ, to i spalanko bardzo skacze, a jak spokojnie, to i w mieście na 1,4 można poniżej średniej z cyklu mieszanego zejść Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pzdr.

Ostatnio edytowane przez Ford-fan ; 15-03-2010 o 20:31
Ford-fan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2010, 21:22   #509
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,726
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał Ford-fan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ale i tak się dziwię, że aż do połowy marca te egzemplarze się uchowały, skoro jeszcze parę mies. wcześniej trzeba było po pół roku czekać nawet
Bo i parę miesięcy wcześniej były dopłaty w Niemczech, które się skończyły we wrześniu i oni wykupywali bardzo dużo Fiest, więc dealerzy chcieli chyba nadrobić pod koniec roku.
Cytat:
Napisał Ford-fan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do kolorków jeszcze, to w życiu bym nie dopłacił do stylizacji reflektorów na ciemne - nie ma to jak ładny kontrast szklistosrebrnych lamp z ciemniejszym od nich lakierem, ale w końcu to kwestia gustu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hot Magenta też wg mnie jest zbyt ciemna i szkoda, że nie taka jaskrawa, jak na materiałach reklamowych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale i tak mi się najbardziej podoba. Zresztą z każdym rokim powinna trochę pojaśnieć (wypłowieć) na słońcu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A wiesz jakie będziesz miał reflektory, widziałeś? Bo jeśli tylko projekcyjne są chromowane to... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A te są dostępne tylko w wersjach Sport, Ghia i Titanium. Kiedy Ty odbierasz to auto?
Cytat:
Napisał Ford-fan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A spalanie ? Jak się bardzo dynamicznie jeździ, to i spalanko bardzo skacze, a jak spokojnie, to i w mieście na 1,4 można poniżej średniej z cyklu mieszanego zejść Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pzdr.
A jak pokazuje moja praktyka (ten sam kierowca i styl jazdy), to 1,25 (75KM) potrafi palić więcej niż 1,4 z mocą o 21KM więcej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez boncio ; 15-03-2010 o 21:24
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2010, 21:27   #510
mancat
ford::advanced
 
Avatar mancat
 
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Śląsk
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2009
Postów: 381
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

No tak. Ciemne wnętrze reflektorów występuje wyłącznie w wersjach ambiente i trend (równiez włączając to pakiety promocyjne silver i gold).
mancat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2012 , benzyna , fiesta , fiesta mk7 , info , nowa fiesta , użytkowanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.