Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-08-2017, 19:10   #501
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

no wlasnie pisze
śrugy glowicy, uszczelka pod kolektor, pod pokrywe
olej, filtr, płyn, silikon, + obróbka głowicy.

__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2017, 19:19   #502
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Przy kapitalce silnika jest to wydatek ale sie zwraca ( nie wydajesz tyle na olej, swiece w lepszym stanie, lepsze osiagi, moc, spalanie)
Ja kupujac swoje mondeo szukalem w dobrym stanie ale z silnikiem do remontu, nauczylem sie na poprzednim mondeo ze bez wymiany pierscieni sie nic nie zmieni.
Jedna istotna sprawa to nylonowe nakladki na prowadnice lancucha, szkoda ze nie ma dostepnych nowych i trzeba kupowac kompletny rozrzad
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2017, 23:08   #503
Dejv-Wroclaw
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 14-02-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2002
Postów: 22
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Witam wszystkich!

Udalo mi sie nagrać te falujace obroty i nawet tym razem jak widac obrotomierz zaczal latac, o dziwo, w dół! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - oczywiscie jak zawsze po minucie ustały

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zazwyczaj jest sam odgłos falowania ktory slychac na filmiku, bez latajacego obrotmierza (albo ew milimetry do dolu i do gory)
Dokladniej opisujac - TYLKO NA ZIMNYM SILNIKU NA JALOWYM BIEGU i TYLKO gdzies dopiero po minucie po odpaleniu, NIE OD RAZU, i trwa to okolo minuty/2 minut az silnik sie nie nagrzeje. Takze przez caly tydzien zdazylem zanotowac sytuacje tylko 2 razy jako ze musialem zatrzymac sie na czerwonym swietle gdzie mozna to uslyszec i silnik nie zdazyl sie nagrzac, w pozostalych sytujach jezdzilem od odpalenia ok 5 minut bez zatrzymania sie wiec widzialem ze juz silnik sie nagrzal i problem nie nastpuje.

O CO CHODZI? Glowice spieprzyli przy remoncie? czy co?
Dejv-Wroclaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2017, 09:09   #504
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Musisz sprawdzic forscanem czy masz wypadanie zaplonu, ( na ogol objawia sie lekkim szarpnieciem) mozesz tez sprawdzic wyprzedzenie zaplonu,
Czujnik polozenia walu odpaowiada za iskre,
Czujnik walka rozrzadu za wtryski,
Czujnik spalania stukowego za wyprzedzenie zaplonu,
U mnie wypadanie zaplonu bylo tylko na goracym silniku (temp glowicy powyzej 62 stopni) wtedy wyprzedzenie zaplonu bylo po za korekta i falowaly obroty +/- 50 i z rozna czestotliwoscia
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2017, 16:33   #505
volvgangster
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-09-2013
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8 benz
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Można przy wymianie pierścieni jak i uszczelki pod głowicą wymieniać:śruby głowicy,remont generalny głowicy,panewki ale pytanie po co coś robić jak jest sprawne?
nikt nie chce większych kosztów ...mój mechanik dobrze mi powiedział ,że może wyremontować całą głowicę z gniazdami ale nie potrzebne koszty.panewki były dobre też zostały stare...wiem zaraz zacznie się temat ,że śruby głowicy należy wymieniać itp ale idąc takim tokiem myślenia to każda śruba powinna być wymieniona po odkręceniu np.nakrętki lub śruby kół...Ja już kilka razy robiłem głowicę od malucha,nexię,espero,astry,omega v6 i nigdy nie wymieniałem śrub...za to pierścienie pierwszy raz w mondku...i głowica była dobra tylko za dużo oleju brał przez pierścienie i to spowodowało decyzję o naprawie.
volvgangster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2017, 19:33   #506
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Kazdy ma inne podejscie lecz efekt koncowy taki sam, brak spalania oleju.
Czy zmienisz sruby, ja rowniez zostawilem stare,
Czy panewki, wolalem wymienic, koszt niewielki a lepsze niz podwojny remont,
Glowice robilem z tego wzgledu ze tloki byly robione wiec w tym samym czasie zrobiona glowica.
Mozna taniej, a najtaniej to dodac doktora i sprzedac, kupic inne z ta sama usterka i zalowac.
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2017, 08:50   #507
Mariusz_
ford::beginner
 
Avatar Mariusz_
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-11-2010
Skąd: Tychy
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 145KM
Rocznik: 2001
Postów: 19
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Z tego co wiem kiedyś śruby były inne bez elastycznego rdzenia i dlatego dociągało się jeszcze raz śruby po jakimś przebiegu, przy tych z rdzeniem nie trzeba dociągać
Ale są to śruby jakby jednorazowe.
Nawet moment dociągania śruby nie będzie się zgadzał z tym co na kluczu przy używanej śrubie
Wiadomo że te auta są już starawe i czasami szkoda kasy na wszystko jak fabryka chciała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ja wymieniłem, panewki też, prowadnice i gniazda zaworowe też zrobione...no pierścienie wiadomoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A wiem co mam teraz. półtora roku po remoncie jest OKi
Gdzieś mam rachunek z wyszczególnieniem to może wrzucę potem fotkę
__________________
FSO1500*MERCEDES123*OMEGA*ACCORD*RENAULT19*CORDOBA CUPE*PEUGEOT BOXER*GOLFIII*ACCORD*SC SPORTING*PEUGEOT 405*GOLFIII*BRAVA*Mondeo MK2*Mazda 323F* Teraz Mondek MK3 i Nissan Almera
Mariusz_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2017, 16:31   #508
Dejv-Wroclaw
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 14-02-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2002
Postów: 22
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Cytat:
Napisał Dejv-Wroclaw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich!

Udalo mi sie nagrać te falujace obroty i nawet tym razem jak widac obrotomierz zaczal latac, o dziwo, w dół! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - oczywiscie jak zawsze po minucie ustały

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zazwyczaj jest sam odgłos falowania ktory slychac na filmiku, bez latajacego obrotmierza (albo ew milimetry do dolu i do gory)
Dokladniej opisujac - TYLKO NA ZIMNYM SILNIKU NA JALOWYM BIEGU i TYLKO gdzies dopiero po minucie po odpaleniu, NIE OD RAZU, i trwa to okolo minuty/2 minut az silnik sie nie nagrzeje. Takze przez caly tydzien zdazylem zanotowac sytuacje tylko 2 razy jako ze musialem zatrzymac sie na czerwonym swietle gdzie mozna to uslyszec i silnik nie zdazyl sie nagrzac, w pozostalych sytujach jezdzilem od odpalenia ok 5 minut bez zatrzymania sie wiec widzialem ze juz silnik sie nagrzal i problem nie nastpuje.

O CO CHODZI? Glowice spieprzyli przy remoncie? czy co?
Witam ponownie, jeszcze jakies inne pomysly odnosnie tego odglosu co to moze byc? Podobno mam sie nie przejmowac i jezdzic ale chce uslyszec jeszcze Wasze/kilka opinii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dzieki
Dejv-Wroclaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2017, 16:58   #509
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Taki odgłos wydawała u mojego dziadka sieczkarnia. Cos jest nie tak i absolutnie nie jest to normalne. Do tego ta wskazówka skacząca- to nie są lekkie wachnięcia.

Bump:
Cytat:
Napisał Dejv-Wroclaw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich!

Udalo mi sie nagrać te falujace obroty i nawet tym razem jak widac obrotomierz zaczal latac, o dziwo, w dół! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - oczywiscie jak zawsze po minucie ustały

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zazwyczaj jest sam odgłos falowania ktory slychac na filmiku, bez latajacego obrotmierza (albo ew milimetry do dolu i do gory)
Dokladniej opisujac - TYLKO NA ZIMNYM SILNIKU NA JALOWYM BIEGU i TYLKO gdzies dopiero po minucie po odpaleniu, NIE OD RAZU, i trwa to okolo minuty/2 minut az silnik sie nie nagrzeje. Takze przez caly tydzien zdazylem zanotowac sytuacje tylko 2 razy jako ze musialem zatrzymac sie na czerwonym swietle gdzie mozna to uslyszec i silnik nie zdazyl sie nagrzac, w pozostalych sytujach jezdzilem od odpalenia ok 5 minut bez zatrzymania sie wiec widzialem ze juz silnik sie nagrzal i problem nie nastpuje.

O CO CHODZI? Glowice spieprzyli przy remoncie? czy co?
Jak silnik jest zimny to chodzi na ssaniu i ma zazwyczaj wyższe obroty i taki efekt nie będzie występował. Może być wiele przyczyn falowania obrotów na jałowym. ja jak miałem za małe luzy zaworowe to też nie równo pracował. Może łapie lewe powietrze, albo mogą być świece przewody cewka, zawor sterowania klapkami itd. trzeba by wszystko sprawdzić.

Ostatnio edytowane przez koszka ; 14-08-2017 o 17:01
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2017, 11:54   #510
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Jak sobie robisz sam w garażu to i głowice papierem ściernym można planować. Jak robisz w warsztacie z gwarancją to robi się to zgodnie ze sztuką i wytycznymi producenta bo warsztat nie będzie ryzykował.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.