Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-01-2019, 18:30   #491
kondzio500
ford::amateur
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 08-09-2018
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2018
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Wiecie, czy są już na tym forum osobne tematy związane z Nowym Focusem, czy tylko ten wątek?

kondzio500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2019, 08:23   #492
seal2000
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-04-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.6 105KM
Rocznik: 2018
Postów: 22
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Cytat:
Napisał kondzio500 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiecie, czy są już na tym forum osobne tematy związane z Nowym Focusem, czy tylko ten wątek?
Możesz wyszukać z prefixem Focus 2018:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
seal2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2019, 17:07   #493
palusik
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-10-2018
Skąd: Katowice
Model: Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na szczęście wzmianka tylko o tej kosiarce 1,0. Swoją drogą planuję zakup Foki 4 z silnikiem 1,5 pb, wysłałem maila z prośbą o ofertę konkretnej konfiguracji do salonów w Krakowie, Sącza, Katowic, Bielska - i praktycznie wszystkie przyszły bardzo podobne, róznice po 400 zł max. A 4 lata temu, gdy ojciec kupował Fokę 3, to różnice potrafiły być po 3 tys zł między tymi samymi wspomnianymi salonami !
Gadałem szukając auta z 40-50 salonami, nie tylko Forda. Na maila to szablon i wycena na oko, chcesz konkret to stawić się osobiście.
palusik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2019, 09:22   #494
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,527
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Jakoś 3 lata temu nie było problemu by dostać oferty na MK3 mailem różniące się i po 3 tys nawet. A teraz? Na waciki nie starczy...
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2019, 09:42   #495
mskgs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0 Skyactiv-G 150 KM
Rocznik: 2022
Postów: 313
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i bardzo dobrze, że nie ma dużych różnic. Taka polityka rabatów (kilka tys. różnicy pomiędzy salonami tej samej marki) to głupota. Klient wkur.... bo niby czemu w jednym ma zapłacić więcej niż w drugim? Salon też, bo ten pierwszy przysyła lepsze oferty i prosi o wyrównanie bądź przebicie...
mskgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2019, 10:18   #496
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Cytat:
Napisał mskgs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i bardzo dobrze, że nie ma dużych różnic. Taka polityka rabatów (kilka tys. różnicy pomiędzy salonami tej samej marki) to głupota. Klient wkur.... bo niby czemu w jednym ma zapłacić więcej niż w drugim? Salon też, bo ten pierwszy przysyła lepsze oferty i prosi o wyrównanie bądź przebicie...
Jasne. Sztywne, urzędowe wprowadzić.
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2019, 10:32   #497
mskgs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0 Skyactiv-G 150 KM
Rocznik: 2022
Postów: 313
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Cytat:
Napisał ołowiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jasne. Sztywne, urzędowe wprowadzić.
Nie ten ustrój.
Możesz mi wytłumaczyć jaki sens ma taka polityka cenowa jak w Fordzie? Salony muszą się między sobą przepychać, bo bardziej kumaty klient, powiedzmy sobie szczerze, nie da się zrobić w balona. I każdy jest tym podirytowany, po prostu. Rozumiem rywalizację cenową między różnymi markami produktów, ale w ramach jednej firmy jest to kompletnie pozbawione sensu. Oczywiście dochodzi do tego fakt, że koniec końców dealerami są niepowiązane ze sobą spółki, ale cóż. Mazda jakoś potrafiła sobie z tym poradzić. :-)
mskgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2019, 10:56   #498
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

I Ford pozostaje najtańszy w każdej klasie. Może właśnie dzięki różnicy w upustach. Jak ktoś przychodzi do sklepu i bierze w pierwszej cenie, a już rozpływa się gdy mu sprzedawca dorzuci dywaniki, a potem dowiaduje się, że można było jeszcze 15-20 % urwać to rzeczywiście ma pretensje...
Dzięki polityce cenowej Mazdy i Subaru nie kupiłem tych marek mimo, że poważnie je rozważałem.
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2019, 12:08   #499
mskgs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0 Skyactiv-G 150 KM
Rocznik: 2022
Postów: 313
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

No to chyba nie rozważałeś ich poważnie, skoro polityka cenowa Cię zniechęciła. Kupowałeś rabat? :-)
Pisanie po różnych salonach tej samej marki w celu uzyskania najlepszej ceny to jest jeden wielki kabaret. Dla kupującego - bo wie że można urwać rabat i "po ciemku" dowiadywać się jak duży. Dla sprzedającego - bo się przepycha z "kolegami" z innych salonów. Dlatego polityka Mazdy jest dla mnie genialna - nie ma rabatów - koniec kropka. Idziesz i kupujesz w pierwszym lepszym salonie, albo w tym w którym odpowiada ci obsługa. Zresztą Fordy po rabacie wcale nie wychodzą jakoś sporo taniej niż Mazda ze sztywnym cennikiem.
mskgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2019, 13:30   #500
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Oczywiście, że nie kupuje rabatu i oczywiście wiem, że nie wielkość rabatu decyduje o atrakcyjności, a ostateczna cena.

Patrzę teraz na otomoto na CX5 w miarę porównywalne do mojej Kugi i nie widzę taniej niż 163 tys. zł, a moja wyszła realnie ok. 35 tys. taniej. Gdybym chciał wydać 160-170 to wziąłbym Stelvio. I byłem na to gotowy jednak Ford jak zwykle wyszedł taniej oferując to co mi w miarę pasowało. Oglądałem tylko samochody dostępne. Niestety z tym silnikiem w PL było ich wtedy tylko 5 czy 6 więc negocjacje nie były łatwe. Sprawdziłem sklepy w całej Polsce. Jednak bez osobistych wizyt nie da się uzyskać max rabatu.
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.