Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-09-2012, 06:31   #491
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Jakie ogumienie na zimę ??

Przy indeksie T zgodnie z przepisami powinna być umieszczona w samochodzie w widoczny miejscu naklejka informująca że vmax=190km/h
Dotyczy to samochodów których katalogowa prędkość maksymalna jest większa niż indeks prędkości opon.

__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2012, 14:14   #492
radzi40
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 08-02-2010
Skąd: Świebodzice
Model: Smax
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Dobór opon i felg na zimę

Witam forumowiczów.
Noszę się zamiarem kupna nowych felg aluminiowych i opon do smaxa na zimę. Czytam już forum od dwóch dni i dostałem zawrotu głowy. Jedni twierdzą, że 16 cali pasuje inni ,że nie. Inni kupują 17 cali ale znalazłem przynajmniej kilka rozmiarów opon. Czy może mi ktoś podać jaki jest oryginalny fordowski rozmiar felg i opon i odpowiedzieć czy 16 cali wejdzie.
Dzieki
radzi40 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2012, 14:20   #493
darioo3
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jakie ogumienie na zimę ??

Cytat:
Napisał Zoltyy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale dlaczego z indeksem T? Sa w tym rozmiarze z indeksem H - tak na wypadek gdyby byla lekka, sucha zima... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Przy indeksie T zgodnie z przepisami powinna być umieszczona w samochodzie w widoczny miejscu naklejka informująca że vmax=190km/h
Dotyczy to samochodów których katalogowa prędkość maksymalna jest większa niż indeks prędkości opon.

Święta racja ,sprawa już wyprostowana - szanowni koledzy dysponują i wiedzą i dobrą radą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U ''gumiarza'' też wyprostowane choć tu wykazał się większą intuicją i zamawiał z indeksem H Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez darioo3 ; 13-09-2012 o 11:35
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2012, 15:02   #494
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Jakie ogumienie na zimę ??

Cytat:
Napisał darioo3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U ''gumiarza'' też wyprostowane choć tu wykazał się większą intuicją i zamawiał z indeksem H
To nie o intuicję chodzi... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Akurat w tym przypadku te z indeksem H są o 2 zł tańsze według cennika niż z indeksem T
Zwykle z większym indeksem są dużo droższe ,ale czasem zdarzają się wyjątki. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2012, 15:14   #495
darioo3
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jakie ogumienie na zimę ??

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .....eeeee noooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chyba o te 2 złocisze x 4 sztuki mu nie chodziło , buuuu, a może ?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2012, 15:20   #496
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Jakie ogumienie na zimę ??

Nic się nie martw jak by różnica była choćby 20 zł/szt to zapewne by zadzwonił i poinformował przed zamówieniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale z drugiej strony mógł to przeoczyć i z rozmachu zamówić z indeksem T bo w 99% są tańsze , tak że nie jest źle.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2012, 15:27   #497
darioo3
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jakie ogumienie na zimę ??

Mam tylko cichą nadzieję ,że oponki o których mowa ,będą sie dobrze sprawowały .
Bo przecież o to tu najbardziej chodzi.
Dla mnie temat na chwilę obecną zakończony.Podejżewam ,że po sezonie zimowym podzielę sie wrażeniami. No chyba ,że ......(zobaczymy) ??

Widziałem ,że ktoś założył podobny temat opon i felg.szkoda ,że się kolega tu nie podpiął ,chyba że nie zauważył Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Miłego rozprawiania w tym temacie ,ja już tylko będę go przeglądał informacyjnie.
PozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez darioo3 ; 13-09-2012 o 11:36
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2012, 15:40   #498
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Dobór opon i felg na zimę

Cytat:
Napisał radzi40 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedni twierdzą, że 16 cali pasuje inni ,że nie. Inni kupują 17 cali ale znalazłem przynajmniej kilka rozmiarów opon
Jaki silnik? Jaki rok produkcji ?
Wejdzie 16 cali do typowych modeli na pewno tzn w benzynie bez turbo i w dieslach 18,tdci i 2,0 tdci Rozmiar 215/60R16
Na przyszłość proszę się dopisywać do już istniejących tematów.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2012, 23:26   #499
Zoltyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-10-2010
Skąd: polnocne rubieze ;)
Model: byly dwa S-Maxy, jest Mazda CX-5
Silnik: był 2.5T, był 2.0 EB 240PS, jest 2.5 NA
Rocznik: był 2007, był 2012, jest 2016.
Postów: 473
Domyślnie Odp: Jakie ogumienie na zimę ??

Cytat:
Napisał darioo3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam tylko cichą nadzieję ,że oponki o których mowa ,będą sie dobrze sprawowały .
Bo przecież o to tu najbardziej chodzi.
Mysle ze bedziesz zadowolony - jezdzilem na takich 2 sezony, jesli mialbym sie czepic to trzymanie boczne na czarnym+mokrym+zimnym asfalcie, aczkolwiek moglbyc na granicy podmarzania a wtedy nie ma mocnych poza kolcami (a i to nie do konca). Ten wniosek na podstawie jednego przypadku kiedy zaczelo mnie wynosic - podczas dodania gazu w zakrecie w 2.5T w ktorym zawor upustowy turbiny byl przyblokowany w pozycji "wszystko w silnik", wiec moze nie byc miarodajny.

Co do gumiarza ktory zamowil H na wlasna reke - dobrze miec myslacego, ja zamawialem telefonicznie w zakladziku w ktorym od lat 90-tych zmieniam kola, kupuje opony. Zamowilem oczywiscie XL, ale ze nie byla dostepna to pan pomocnik szefa na wlasna reke zamowil zwykle o indeksie 95 - "bo tamtych nie bylo".
Sam zastanawiam sie co zrobic w tym roku - czy zostac na stalowych 16" i zmienic opony na XL, czy szarpac sie na nowe wieksze, bo Titanium S na 16" wygladalby juz kompletnie do niczego.
Najchetniej zalozylbym stalowe 17", ale do S-Maxa takich nie ma (sa do Kugi), bo na alu mi szkoda kasy. Inna opcja jest kupno samych opon 18" i przekladanie na obecnych felgach - bolesne dla portfela, szkodliwe dla felg i nie wiem jak z zachowaniem szerokosci 235 na sniegu.
__________________
Nie wiem, nie znam sie - nie bierzcie mnie na powaznie
Zoltyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2012, 08:22   #500
slick
ford::advanced
 
Imię: Mat
Zarejestrowany: 16-06-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 2.5 RS
Rocznik: 2010
Postów: 281
Domyślnie Odp: Jakie ogumienie na zimę ??

Cześć,

Rozmiar do Twojego S-Maxa teoretycznie powinien wynosić 205 50 R17 98V.

A skoro budżet nie ma znaczenia do można zobaczyć, która w testach jest najlepsza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. życzmy sobie wszyscy żeby w tym roku zima nie była sroga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdro ;P

Ostatnio edytowane przez lukaszek_socho ; 14-07-2014 o 15:43
slick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.