Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-03-2012, 23:57   #41
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Całkowita awaria elektrycznego hamulca ręcznego

To wyjasnia tajemnicze S oznaczenia kraju przeznaczenia Sweden.

Czyli ktos nie mogl sobie poradzic z naprawa bledu i przed kolejnym przegladem opchnal autko?
Sprobuj poszukac watkow o wymianie EPB na tradycyjny reczny. Dawno temu szukalem, ale nie znalazlem nic co moglbym polecic lekturze. Zastanawialem sie nad taka operacja nawet, ale na razie bangla, a jak dziala to sie nie rusza, bo przestanie. Zreszta lubie nawet ten EPB, chociaz obawiam sie, ze jako hamulec awaryjny jest za wolny i ze moglbym urwac ten plasticzek jakbym potrzebowal go uzyc w razie awarii roboczego hamulca.
Skontaktuj sie z ASO i podpytaj czy da sie wykastrowac samochod z EPB.

__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2012, 15:30   #42
mazzi1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2011
Model: focus cmax
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 21
Domyślnie Odp: Całkowita awaria elektrycznego hamulca ręcznego

Witam.

Byłem dziś w szwedzkim serwisie Forda.Prawie 2 godziny się głowili co to może być.W końcu doszli do tego co wrzoch.Podzwonili i powiedzieli że mogą zrobić zaprogramować system jeszcze raz bez hamulca elektrycznego ale istnieje ryzyko,że wystąpi błąd podczas programowania.A potem może mnie to kosztować ok 7-8 tyś koron.Udało się jednak przejść przeglądGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Na przeglądzie znaleźli inny błąd ale nie muszę wracać jeszcze raz na przegląd.Jest to błąd nr PO403.Nie wracałem już do serwisu bo i tak ze mnie zdarli a nic nie zrobili.

Ostatnio edytowane przez mazzi1 ; 21-03-2012 o 19:28
mazzi1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2012, 08:12   #43
weni
ford::average
 
Avatar weni
 
Zarejestrowany: 09-07-2006
Skąd: Bilcza
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 110
Domyślnie Odp: Całkowita awaria elektrycznego hamulca ręcznego

Witam,

niestety i mnie to dopadło. Dziś rano: całkowita awaria hamulca, ręczne odpuszczenie nic nie dało, rozwaliłem sobie rękę i plastik od linki. Ruszanie przód, tył, przód, tył nie pomogło (ostatnim razem dało radę), słychać było straszny huk przy próbie odłączenia hamulca aż w pewnym momencie puścił i jest ok wcześniej też łapało ale bez takiego huku odpuszczało) . Cóż z tego jak sprzęgło podjarałem. Linki się kończą ??
Akumulator mam nowy, alternator sprawny a spaloną jedną świecę żarową. Pomóżcie co robić ??
weni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2012, 16:18   #44
tomi-n1
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 15-02-2012
Skąd: Zakrzów-opolskie
Model: Ford C-MAX Titanium
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: Całkowita awaria elektrycznego hamulca ręcznego

Piwoszek sprawdź bezpiecznik taki kwadratowy znajdują się pod klapą silnika po prawej stronie obok akumulatora (mam silnik 2.0 TDCI) ja pomyłkowo przy sprawdzaniu bezpieczników wsadziłem ten bezpiecznik nie w to miejsce.Po godzinie chciałem wyjechać z garażu a tu zonk wyświetliło komunikat o całkowitej awarii hamulca ręcznego.i zaraz przypomniało mi się o bezpiecznikach.Pewnie nie grzebałeś wcześniej w bezpiecznikach tak jak ja ale może masz przepalony bezpiecznik.To jest ten duży kwadratowy koloru jak dobrze pamiętam różowego.

Ostatnio edytowane przez tomi-n1 ; 01-04-2012 o 16:27
tomi-n1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2012, 23:01   #45
Janusz Z
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 05-10-2005
Skąd: podkarpacie
Model: c-max
Silnik: 1.5 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 25
Domyślnie Odp: Całkowita awaria elektrycznego hamulca ręcznego

Witam. Udało mi się uporać z tym hamulcem. Znalazłem dwóch fachowców, dodam że kolejnych. Jeden naprawił sterownik, na płytce z elektroniką wymienił maleńki tranzystorek- był spalony a przyczyną tego było jak powiedział zwarcie. Drugi zabrał się za przegląd instalacji. Okazało się że nie dochodzi zasilanie 12 V (inny "fachowiec" stwierdził że zasilanie dochodzi-pewnie nawet nie sprawdzając) i nie ma komunikacji CAM z komputerem w samochodzie 2,5 V. Przeglądając wiązki, gdzieś pod samochodem, znalazł to zwarcie.

Koszt pierwszego 10zł, koszt drugiego 150 zł teraz wszystko śmiga bez problemu.

Pozdrawiam serdecznie. Dziękuję za zainteresowanie.
Janusz Z jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2012, 12:27   #46
Jerry292
ford::advanced
 
Avatar Jerry292
 
Zarejestrowany: 24-04-2011
Skąd: Gdynia
Model: S MAX , FOCUS
Silnik: 2.0 TDCI 140 km , 2.0 TDCI
Rocznik: 2010 , 2011
Postów: 207
Domyślnie Odp: Całkowita awaria elektrycznego hamulca ręcznego

Witam .
Moze wy pomozecie co sie popsulo .
Komputer pokazuje mi ograniczone dzialanie hamulca . Zeby go zwolnic to musze nadusic na hamulec i na przycisk (denerwujace to jak mam wyjechac z garazu gdzie wjazd mam pod skosem) wczesniej to wystarczylo tylko nadusic na przycisk i puszczal . Do ASO strach jechac bo zaraz pol auta bedzie do wymiany
Jerry292 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2012, 13:09   #47
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Całkowita awaria elektrycznego hamulca ręcznego

Cytat:
Napisał Jerry292 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam .
Wczesniej to wystarczylo tylko nadusic na przycisk i puszczal . Do ASO strach jechac bo zaraz pol auta bedzie do wymiany
Z pierwszym to nie do konca tak dziala. Bez wcisniecia sprzegla albo hamulca nie powinien puscic reczny. Moze masz zepsuty czujnik przy sprzegle.
Co do drugiego, to moze I racja.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2012, 16:17   #48
Jerry292
ford::advanced
 
Avatar Jerry292
 
Zarejestrowany: 24-04-2011
Skąd: Gdynia
Model: S MAX , FOCUS
Silnik: 2.0 TDCI 140 km , 2.0 TDCI
Rocznik: 2010 , 2011
Postów: 207
Domyślnie Odp: Całkowita awaria elektrycznego hamulca ręcznego

Witam .
Pare dni temu wypadla mi spezyna ze sprzegla i ulamala kawalek pedalu (taki maly cypelek ktora trzyna sprezyne) sprezynke wstawilem od benzynki . kobitka jezdzi tym maxiem i mowila ze to (chyba)od tego momentu musi nadusic chamulec zeby zwolnic reczny , wczesniej wystarczylo ze miala wduszone sprzeglo wrzucony bieg ruszajac zwalniala reczny i jechala a teraz to musi nadusic chamulec zeby zwolnic . ta sprezynka ma cos wspolnego z chamulcem recznym ? mam silnik 2.0 TDCI
Jerry292 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2012, 22:12   #49
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Całkowita awaria elektrycznego hamulca ręcznego

Coś musiał przestać działać czujnik przy pedale sprzęgła. Poszukaj, może ma coś wspólnego z tą sprężynką.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2012, 07:09   #50
Jerry292
ford::advanced
 
Avatar Jerry292
 
Zarejestrowany: 24-04-2011
Skąd: Gdynia
Model: S MAX , FOCUS
Silnik: 2.0 TDCI 140 km , 2.0 TDCI
Rocznik: 2010 , 2011
Postów: 207
Domyślnie Odp: Całkowita awaria elektrycznego hamulca ręcznego

Sprawdzilem sprezyne ,ona tylko odbija pedal (dlatego dziwna sprawa ze tam sa dwa rodzaje sprezyn do benzyny i diesla). Posprawdzam czujniki jak tylko znajde troche czasu i dam znac .
Jerry292 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.