Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-12-2009, 10:47   #41
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Ile powinien palić ropy

Wcale nie, chodzi o zmianę biegów, a jadąc ok 100-100 uzyskałem ok 4.3l na trasie, ale... ROWNYM tempem, czyli pedał się nie rusza.
Komputer w dieslu ładnie pokazuje gdzie uciekają litry, np jeśli jadę z gazem w jednej pozycji cały czas przy ok 100km/h to pokazuje nawet 3.5, ale jeżeli tylko wcisnę, żeby przyspieszyć o 3-5km to pokazuje już i 9l.
Jeśli ruszysz energicznie to spalanie chwilowe idzie do 55l/100 (tak, dobrze napisałem), ale jeżeli wciśniesz lżej gaz i to masz 35l. Takie spalanie jest tylko przez 1-3 sekund, ale pomnóż przez ilość ruszeń w mieście i masz wynik. To samo po rozpędzeniu. Wystarczy inaczej nacisnąć gaz i przy przyspieszaniu spali 9l zamiast 15l.
Nie trzeba jeździć jak dziadek ani zawalidroga, tylko starać się delikatniej rozpędzać auto, utrzymywać stałą prędkość i wykorzystywać hamowanie silnikiem.
A do agresywnej jazdy to lepiej zdaje egzamin 2.0 niż 90 konny TD.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2009, 11:18   #42
Andrzej
Prawie Moderator...
 
Avatar Andrzej
 
Zarejestrowany: 07-04-2008
Skąd: Białystok
Model: Tipo SW
Silnik: 1.4 T-JET
Rocznik: 2017
Postów: 534
Domyślnie Odp: Ile powinien palić ropy

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie trzeba jeździć jak dziadek ani zawalidroga, tylko starać się delikatniej rozpędzać auto, utrzymywać stałą prędkość i wykorzystywać hamowanie silnikiem.
Mądrze napisane, zawsze staram się jechać równo, jednak "u nas" sie nie da, zawsze trafi się zawalidroga, dziadek, ciągnik, ciężarówka, wąskie i dziurawe drogi prowadzące przez miasta, wioski itp. z różnorakimi ograniczeniami... może żeby były dwupasmowe expresy i jakieś autostrady... tu na podlasiu, skąd piszę, nigdzie nie ma pozamiejskich dróg dwupasmowych (w jednym kierunku), nawet żadnej ekspresówki... niestety zostaje wachlowanie gazem...
Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A do agresywnej jazdy to lepiej zdaje egzamin 2.0 niż 90 konny TD.
Nie chodzi mi o szaleństwa, chyba już z tego wyrosłem, dlatego kupiłem ropniaka, ale miejsce jego użytkowania nie sprzyja oszczędnościom niestety...
Cytat:
Napisał sebapl01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Musisz się zarazić angielskim "flegmatyzmem" wtedy będziesz jeździł wolniej i oszczędniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trochę flegmatyzmu by sie przydało, bo czasem nerw szarpie jak widzę co się dzieje przede mna na drodze...
__________________
Bądź NIEBIESKI - wstąp do Klubu

Ostatnio edytowane przez Andrzej ; 13-12-2009 o 11:21 Powód: takie tam poprawki...
Andrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2009, 14:13   #43
phantom-kk
ford::advanced
 
Avatar phantom-kk
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 321
Domyślnie Odp: Ile powinien palić ropy

Cytat:
Napisał Qvadrat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no to chyba szybciej będzie, jak się pogodzę z obecnym spalaniem, bo przy 2000 to on ma 90km/h...
wychodzi na to, że foka będzie oszczędna, jak będę wzorowym (przepisowym) kierwocą, któremu nigdzie się nie spieszy...
Tylko, że właśnie na tym polega oszczędna jazda. PS. U mnie przy 2 tys. jest trochę ponad 100km/h ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]). Dłuższa skrzynia sprzyja oszczędności.
phantom-kk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2009, 15:21   #44
sebapl01
ford::advanced
 
Avatar sebapl01
 
Zarejestrowany: 01-01-2009
Skąd: Daventry (UK)
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 329
Domyślnie Odp: Ile powinien palić ropy

Cytat:
Napisał phantom-kk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie przy 2 tys. jest trochę ponad 100km/h Dłuższa skrzynia sprzyja oszczędności.
Mnie też pokazuje koło 100km/h przy 2k obr.,ale jak sprawdzisz GPS, to pokazuje 90-91km/h - więc nie sugeruj się za bardzo licznikową setką (każdy licznik przekłamuje nawet do 15%-nie pamiętam dokładnej normy).
sebapl01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2009, 15:26   #45
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,635
Domyślnie Odp: Ile powinien palić ropy

Cytat:
Napisał kozik77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kupcie se po hulajnodze to będzie paliła "0"...
Jeżeli nie masz nic ciekawego do powiedzenia w tym temacie to zachowaj milczenie. Pisać , aby pisać to nie sztuka. Pisać z sensem i na temat to jest sztuka. Nie mieszaj kolegom w temacie.

Tyle z mojej strony.
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2009, 15:42   #46
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Ile powinien palić ropy

Z mojej wiedzy wszystkie skrzynie diesla 1.8 mają takie przełożenia więc to raczej nie ma znaczenia.
Jeżeli chodzi o jazdę to w Polsce wiem, że wygląda inaczej, ale musisz próbować używać go delikatniej.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2009, 15:48   #47
Blue-Gin
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-12-2009
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Focus MK1 LF
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: Ile powinien palić ropy

Ja mam takie wyniki wyliczone przez stacje benzynowe

całkowite: 6,376
Średnie spalanie z ostatniego tankowania:
tryb miejski: 8,092
tryb na trasie: 5,718
tryb mieszany: 6,360

Przejechałem 3,7 tyś. km
2x z gór nad morze i z powrotem i reszta po mieście.
ale to niecałe 2 miesiące testów może będzie lepiej
Blue-Gin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2009, 16:44   #48
sebapl01
ford::advanced
 
Avatar sebapl01
 
Zarejestrowany: 01-01-2009
Skąd: Daventry (UK)
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 329
Domyślnie Odp: Ile powinien palić ropy

Cytat:
Napisał Blue-Gin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
całkowite: 6,376
To masz całkiem w normie.
Tyle pewnie będę miał jadąc w sobotę przez Niemcy ze stałą prędkością 130-140 w/g GPS czyli jakieś 145-150 licznikowe.
sebapl01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2009, 22:11   #49
Andrzej
Prawie Moderator...
 
Avatar Andrzej
 
Zarejestrowany: 07-04-2008
Skąd: Białystok
Model: Tipo SW
Silnik: 1.4 T-JET
Rocznik: 2017
Postów: 534
Domyślnie Odp: Ile powinien palić ropy

Cytat:
Napisał Blue-Gin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Średnie spalanie z ostatniego tankowania:
tryb miejski: 8,092
tryb na trasie: 5,718
tryb mieszany: 6,360
oooo i do tych wyników już mam niedaleko...
na trasie (niestety tylko raz) zszedłem do 5,9 (nie przekraczałem 110km/h)
a średnie przy spokojnej jeździe wyjdzie mi z całego zbiornika 6,5, ostatnio coś 7 wychodzi, ale to pewnie przez zimno i pospiech ;-P
__________________
Bądź NIEBIESKI - wstąp do Klubu
Andrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 10:38   #50
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Ile powinien palić ropy

To wychodzi na to, ze sprzedalem swietnego TDDI.
W TDCI tez udalo mi sie zejsc ze spalaniem, ale mimo to, w miescie ciagnei jak smok. Paradoksalnie wg instrukcji TDDI i TDCI powinny palic tyle samo!
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.