Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-04-2010, 21:15   #41
Bizonek
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-10-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 12 Grudnia 2004
Postów: 58
Domyślnie Odp: Kluczyk nie otwiera maski, co robic?

Tez mialem ten problem, zrobili mi w specjalnym warsztacie zajmujacym sie naprawa zamkow. Koszt 90zl bez niszczenia atrapy. W serwisie Forda zaspiewali mi 500zl!!!! z wymiana atrapy oczywiscie.

Ten Pan z tego zakladu powiedzial mi ze przy pierwszym przekrecaniu kluczyka dobrze jest przycisnac maske to wtedy te zamki sie tak nie wyrabiaja.

Bizonek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2010, 20:32   #42
Piotros1
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 18-04-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Mondeo MKIII
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Problem z otwarciem maski

Tu jest napisane co i jak z tą klapą:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Piotros1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2010, 06:39   #43
morte36
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-01-2010
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo
Silnik: DURATEC HE 1.8 SFI 110KM
Rocznik: 2004
Postów: 28
Domyślnie Odp: Problem z otwarciem maski

A mi w się raz otwiera a raz nie i się zastanawiam czy nie naprawić tego zanim się zatnie na amen.
W lewo się uchyla w prawo nic dopiero jak przycisnę kluczyk mocniej lub wykrzywię i wtedy w lewo to się otworzy.
Jak już mam otwartą i na sucho kręcę kluczykiem w prawo to zauważyłem że ten języczek trzymający klapę nie do końca się chowa i dlatego nie można jej otworzyć.
Jak myślicie co w takim razie jest już wyrobione to wymienię?
morte36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2010, 10:28   #44
mack11
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2008
Skąd: Poznań
Model: Mondeo kombi [mk4]
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 50
Domyślnie Odp: Nie mogę otworzyć maski kluczykiem. Wkładka zamka kręci się w lewo i w prawo.

Witam Arku.Mam ten sam problem co Ty i jestem z Poznania.Maskę udało się otworzyć ciężko ale otworzyłem wczoraj zdemontowałem wkładkę rozebrałem na części pierwsze ale po złożeniu działa tak samo jak i przed czyli w jedną stronę opór w drugą nic.Czy możesz dać namiar na tego twojego fachowca od zamka bo na razie mogę otwierać maskę śrubokrętem a to mało wygodne i efektowne ale działa.Z góry dzięki
mack11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2010, 11:37   #45
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Kluczyk nie otwiera maski, co robic?

witam, mnie rowniez dopadla ta nie miala usterka. otoz kluczyk przekrecal sie tylko luzno w lewo, a w prawo juz nie drgnal. Wszystkiemu jest winna sol sypana zima (tak powiedzial mechanik z ASO). Smarujcie koledzy i kolezanki te zamki dosc duza iloscia towotu, a unikniecie tej przykrej niespodzianki. A teraz o kosztach i jak to wygladalo. otoz oddalem moje MDO do ASO, panowie w niecale 30 min otworzyli maske, nie zniszczyli atrapy, udalo sie im uchylic maske i zrobili niewielkie naciec w atrapie (niewidoczne przy zamknietej masce, jak znajde chwile to zrobie zdjecie i wrzuce na forum). Wymieniony został zamek maski i wkladka zamka. We wkladce korozja i dwie zapadki padly, a zamek skorodowal i cos tam sie zlamalo (gosc mowil ale nie pamietam nazwy tego elementu). Za wszystko tj. robocizna + nowy zamek + wkładka + ulozenie zapadek we wkladce = 499,86zł Przy czym ceny w sklepach internetowych za wkladke wahaja sie od 115zl - 280zl + wysylka, a za zamek ok 260zl - 289zl + wysylka, oczywiscie mowa o nowych i orginalnych czesciach. Także koszta robocizny nie sa zbyt wygorowane, tym bardziej, ze nie niszczyli atrapy, co proponowane bylo w 8 roznych warsztatach, w ktorych pytalem o ta usluge.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2010, 14:03   #46
milu1010
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-09-2009
Skąd: POLSKA Krzeszów
Model: Mondeo [mk3]
Silnik: 2.0 tdci 115km
Rocznik: 2004
Postów: 21
Domyślnie Odp: Kluczyk nie otwiera maski, co robic?

Witam,
Przerabiałem taki sam problem, moj mechanik poradził sobie w następujacy sposob , wiertarką rozwiecił cały zamek do zera i pozniej wystarycz bardzo długi srubokret którym otwierasz maske na takiej samej zasadzie jak kluczykiemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a za zamek zapłaciłem cok około 300zł!!
pozdrawiam
milu1010 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2010, 16:15   #47
kamilion
ford::amateur
 
Avatar kamilion
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 17-08-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 TDCI 130kM
Rocznik: 2004
Postów: 3
Talking Odp: Kluczyk nie otwiera maski, co robic?

Wrocław, firma "ROBAK", ul Kurkowa.

150zł--> bez uszkadzania grilla, bez wymiany zamka na nowy (naprawiają).

bezinwazyjnie, szybko i przede wszystkim tanioGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
kamilion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2010, 09:24   #48
Vulpecula
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 09-04-2007
Skąd: Białystok
Model: MKIII
Silnik: TDCI 130pcs
Rocznik: XI 2003
Postów: 14
Domyślnie Odp: Kluczyk nie otwiera maski, co robic?

Miałem to samo w zimie, kiedy aku mi zdechł, i musiałem go podładowac. ale jak tutaj otworzyc maske. Niestety we moim przypadku skończyło sie połamaniem atrapy ( niestety w zimie plastiki nie majka takiej sprężystośći), w wymontowaniem wkładki, która się wyrobiła.
Kto nie chce kupowac drugiej wkładki za 270 zł, to polecam długi srubokręt - koszt 5 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Vulpecula
Vulpecula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2010, 15:33   #49
kanek74
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-10-2007
Skąd: Ostrów Wlkp.
Model: Mondeo MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nie mogę otworzyć maski kluczykiem. Wkładka zamka kręci się w lewo i w prawo.

witam, wczoraj byłem w kaliskim serwisie z tym właśnie problemem, rozwiercili stary zamek, otworzyli na ostro wymienili zamek 270pln, wkładkę 130pln i za robotę 50pln. Kawa 0,80pln, ciastka i woda mineralna gratis. Razem 450zł. Pomimo kawy i ciastek niesmak po bezsensownie wydanej kasie pozostał, tym bardziej że ostatnio miałem kumulację tzn: koło dwumasowe, sprzęgło, koło pasowe, napinacz, klocki hamulcowe, tarcze, a czeka mnie jeszcze pasek od wspomy i łożyskoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , będzie musiał biedak jeszcze z dwa lata u mnie polatać żeby to wszystko odrobić
kanek74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2010, 19:28   #50
Hawkbrd
ford::average
 
Avatar Hawkbrd
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 19-10-2010
Skąd: Białogard
Model: Nowy Ford Focus
Silnik: EcoBoost 1.5 (150KM)
Rocznik: 2015
Postów: 57
Domyślnie Odp: Nie mogę otworzyć maski kluczykiem. Wkładka zamka kręci się w lewo i w prawo.

Drogo Cie skasowali.
ASO koszalin taki sam problem, kluczyk w jedna stronę odblokowywał maskę, w drugą stronę kręcił się bez opamiętania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ford majster podszedł zdemontował bębenek w 30 sekund. Bez wiercenia itp.
Suma summarum wymian bębenka + ułożenie pod kluczyk + montaż = 250 zł po krótkim targowaniu. Według cennika było to 360 zł.
Czas jakieś 25 minut.
__________________
BYŁ FOCUS MK2 1,8 TDCI >jest> NOWY FORD FOCUS EcoBoost 1.5 150KM

Hawkbrd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.