Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ranger
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-09-2023, 11:18   #41
bartolini9
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-06-2022
Skąd: Gdańsk
Model: Ranger
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2022
Postów: 59
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Tyle czasu czekałem na chiptuning tego silnika … No i jest. Niby ledwie 20-25 koni więcej ale jest to zauważalne i nawet nie jest to efekt placebo. Mod skrzyni i silnika naprawdę robi robotę.

Do sprawdzenia po najbliższych paruset kilometrach:
- spalanie (mam wrażenie ze już jest niższe)
- zapychanie/wypalanie DPF
- zużycie ADBLUE

bartolini9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2023, 13:58   #42
SAR37
ford::advanced
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 201
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Cytat:
Napisał bartolini9 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tyle czasu czekałem na chiptuning tego silnika … No i jest. Niby ledwie 20-25 koni więcej ale jest to zauważalne i nawet nie jest to efekt placebo.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też się nad tym zastanawiałem a tu, proszę! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2023, 13:57   #43
Byond
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 20-02-2022
Skąd: Gdów
Model: Ford ranger
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 13
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Cześć
A ma ktoś info co to za silnik 195 phanter d ,albo inaczej gdzie był montowany i jaki miał moment obrotowy , wczoraj robiłem pomiary GPS torowym i wyszło 8.0 s do 100 .
4 razy sprawdzn .
Byond jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2023, 20:47   #44
bartolini9
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-06-2022
Skąd: Gdańsk
Model: Ranger
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2022
Postów: 59
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

W Rangerach jest to ten sam silnik tylko zdławiony aby był bardziej „eko”. Te wersje 236 czy 240 koni ile on tam ma teraz to występowały np w Ford Edge.

Taki czas do setki wykręciłeś również dzięki temu, co zrobiłeś ze skrzynią Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Auto naprawdę daje radę teraz.

Ostatnio edytowane przez bartolini9 ; 25-09-2023 o 12:54
bartolini9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2023, 16:38   #45
Byond
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 20-02-2022
Skąd: Gdów
Model: Ford ranger
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 13
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

No powiem ci że oddycha teraz pełną piersią,w trybie sport ciągnie że aż miło.
Mam nadzieję tylko że nie wywali dziury W Tłoku 🫣 hehe.
Ale polecam zrobić to każdemu,i flaszka 🍼tym co to znaleźliGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdro dla wszystkich
Byond jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2023, 17:51   #46
adachor[PL]
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-06-2021
Model: Ranger Wildtrak
Silnik: 2.0 Biturbo
Rocznik: 2021
Postów: 10
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Na początku pragnę serdecznie przywitać wszystkich kolegów, gdyż to mój pierwszy post na tym forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I donieść, że będąc posiadaczem Wildtraka z 2021 roku o mocy 213 KM, po zaznaczeniu w Forscanie silnika 195 - Panther D, otrzymałem NOWY SAMOCHÓD. Wreszcie płynnie się zbiera, nie zamula i lepiej współpracuje ze skrzynią. Nie mówiąc o trybie sport. Obserwuję często pasek chwilowego spalania i z „nowym silnikiem” paseczek zdecydowanie mniej nerwowo skacze. Mam pytanie do kolegów (bo nie znalazłem opisu procedury na fb), czy oprócz zmiany silnika, coś jeszcze trzeba zmieniać (np. ABS)?

Ostatnio edytowane przez adachor[PL] ; 24-09-2023 o 18:40
adachor[PL] jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2023, 19:32   #47
kamil12018
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 15-09-2023
Skąd: Polska
Model: Ranger
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Postów: 7
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

W ABS nic nie zmieniasz. Najlepiej w TCM zrobić Clear Adaptive table, reset TCM, i Stop using adapive table. W PCM możesz zmienić w trybie AS BUILT 7E0-01-08> xxCF xxxx xxxx. Nie trzeba zmieniać wtedy na Phanter D. Zmiana na CF zmienia także punkty przełożeń dla skrzyni. Jest to procedura dla Raptora, dla zwykłego zmieniamy na C4.
kamil12018 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2023, 06:30   #48
Grzeszny
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-12-2019
Skąd: Podkarpacie
Model: edge
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 7
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Czy to dziala? Masz to potwierdzome? Co te zmiany robia? nigdzie indziej nie mozna znalesc informacji na ten temat nawet na zagranicznych forach. Czy te wartosci sa pewne? slyszalem cos o tym ale nie moge nigdzie tego znalesc! Znajomy to robil z gosciem przez telefon ale byly zupelnie inne wartosci niz ty podajesz, jego auto jezdzi teraz jak marzenie a praca skrzyni stala sie jedwabiscie plynna, jak dobry sportowy wózek, teraz kreci lepszy czas od 3.0 V6 ale wykonywal duzo wiecej zmian równiez w TCM w trybie AS BUILT i teraz wyswietlaja mu sie biegi na wyswietlaczu caly czas a przeddem tylko na trybie M
Grzeszny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2023, 08:45   #49
kamil12018
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 15-09-2023
Skąd: Polska
Model: Ranger
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Postów: 7
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Działa bo jeżdżę na takich parametrach. Nie słyszałem żeby ktoś coś zmieniał w TCM oprócz tego co napisałem. Skrzynia dużo lepiej chodzi ale żeby jedwabiście było to nie ma się co oszukiwać. Jak czas może być lepszy niż w 3l V6? Nie daj się nabrać na takie porównania.

Ostatnio edytowane przez kamil12018 ; 25-09-2023 o 08:48
kamil12018 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2023, 11:26   #50
bartolini9
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-06-2022
Skąd: Gdańsk
Model: Ranger
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2022
Postów: 59
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Działa dużo lepiej i skrzynia i silnik. Różnice czuć od razu właściwie, nigdy nie będzie to jeździło jak 3.0l V6 benzyna, ale czas do setki skrócił się o ok 1 sekundę można powiedzieć.

Co do dodatkowych zmian w AS-Built że pokazują się biegi - oczywiście można to zrobić.

Ostatnio edytowane przez bartolini9 ; 25-09-2023 o 12:18
bartolini9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.