Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-01-2017, 16:39   #41
Vojta
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 01-09-2016
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 106
Domyślnie Odp: Sonda lambda, zagadka, dylemat

Jeżeli chodzi o popychacze hydrauliczne to warto sprawdzić w nich luzy, szczelinomierz w dłoń, i "wpychasz" w szczelinkę pomiędzy krzywką wałka rozrządu a tzw."szklanką", jeżeli luz za duży (nie wiem ile ma wynosić, internet wie na pewno) to warto wymienić, jeżeli nie według mnie 400zł w błoto. Pozatym ideą wprowadzenia popychaczy hydraulicznych było samoczynne kasowanie luzu zaworowego. Odnośnie sondy to nie mam pojęcia jak to wygląda w LPG, wiem jak ma wyglądać na PB, i jestem zwolennikiem zasady - jeżeli ma dobrze działać na LPG to musi dobrze działać na PB.

Vojta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2017, 17:10   #42
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Sonda lambda, zagadka, dylemat

No tak, ale dwie sondy które posiadam nie są popsute, choć u mnie na Forscanie wykazują że podgrzewanie usterka, a prąd podnosi sie na obrotach do 1 Volta, opór grzałki na 2 białych kablach 300 , chyba Ohmów, pobawiłem się z przekładaniem sond do Mondeo MK 3 1,8 benzyna, i moje sondy w Mondeo nie wykazują żadnej usterki na Forscanie.
Dlatego napisałem o tych gazownikach
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2017, 17:44   #43
TomQ62
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 06-01-2014
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8
Rocznik: 1999
Postów: 415
Domyślnie Odp: Sonda lambda, zagadka, dylemat

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wyczytałem gdzieś, że jak w silniku jest założona instalacja LPG, to gazownik zakładając coś tam manipuluje w programie i oszukuje sondy lembda, bo wtedy łatwiej regulować gaz, może coś w tym jest ??
Ma ktoś jakąś wiedzę w temacie sondy ??
Jeśli ktoś tak robi to partacz, a nie gazownik.
TomQ62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2017, 20:32   #44
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Sonda lambda, zagadka, dylemat

A więc,po moich zabiegach z uszczelnianiem przewodów podciśnienia, na próbie 100 kilometrów tylko trasa, spalanie gazu 14 litrów,na 100.

Podłaczyłem podczas tej próby w czasie jazdy laptopa z programem Forscan, i sonda lambda pomimo tego że wykazuje na postoju usterke grzałki jakieś zwarcia, w czasie jazdy działa, prąd grzania i prąd do 1 Volta dochodzi w zalezności od szybkości jazdy.

Tak że coraz bardziej utwierdzam się w tym, że przy zakładaniu gazu, oszukano sondę.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2017, 09:46   #45
Vojta
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 01-09-2016
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 106
Domyślnie Odp: Sonda lambda, zagadka, dylemat

Jesteś bardzo uparty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Nie martwi Cię spalanie benzyny?? Przecież jeżdżąc na benzynie spalanie też masz kosmiczne......
Vojta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2017, 13:37   #46
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Sonda lambda, zagadka, dylemat

Ja bym sprawdził i spalanie benzyny z ciekawości, ale żeby to zrobić, to trzeba ze 3 stówy, a ja jestem ze starego portfela. Myslałem jak podłączyć bańkę, ale nie da rady, bo pompa zasilająca jest w zbiorniku, i również tylko w zbiorniku jest obieg benzyny, a do listwy dochodzi tylko jeden przewód, a do zbiornika wraca tylko przewód odpowietrzający od zaworu EVAP.
Już raz próbowałem w ten sposób, że wyjechałem benzynę, aż zgasł silnik, wlałem 5 litrów, i przejechałem tylko 23 kilometry. Wydaje mi się że coś nie tak, pomiar niedokładny.
A jeżdżę tylko ma gazie, 10 litr benzyny wystarcza na miesiąc, i dlatego ważne spalanie gazu. Jak zejdzie do 13 litrów, to dam spokój.
A że jestem uparty, to fakt, staram sie sam rozwikłać wiele usterek, nie dać sie w warsztatach,robić w jajo, ale nieraz trzeba,.
Z tą sondą, to faktycznie zagadka, lub dylemat.

Ostatnio edytowane przez salom ; 12-01-2017 o 13:40
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2017, 11:34   #47
Vojta
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 01-09-2016
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 106
Domyślnie Odp: Sonda lambda, zagadka, dylemat

Pozwoliłem sobie skopiować film od kolegi z forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , dasz rade nagrać takie coś? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Vojta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2017, 15:43   #48
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Sonda lambda, zagadka, dylemat

A więc, samodzielnie udało mi się doprowadzić, jak również z pomocą Kolegów z Forum, do zakończenia zagadki i dylematu sondy lambda.
Obydwie sondy dobre, pokazuja na oscyloskopie prawidłowa pracę, obroty silnika wróciły do normy, check engine zgasł, po kupieniu i założeniu silnika krokowego od Mondeo, pomimo że mój działał jak był wyjety, jak zamontowany, nie.

Wszystkie błędy skasowane na stałe, już jeden dzień minął i się nie pokazały.

Nie sprawdzałem jeszcze zuzycia spalania, bez sensu teraz robić, zimno i wskazania będą zafałszowane.

Skasował sie również błąd zaworu EVAP,po kupieniu i zamontowaniu używanego, za parę groszy.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2017, 15:58   #49
grzegorzyk
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 16-01-2015
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 16v 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 224
Domyślnie Odp: Sonda lambda, zagadka, dylemat

Myślisz że takie spalanie mógł by powodować krokowiec?
grzegorzyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2017, 16:50   #50
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Sonda lambda, zagadka, dylemat

Nie wiem, dopóki nie sprawdzę.

Wcześniej pokazywał błędy P1504,P0136C,P0141C,P1151C,P1451,P1504C.
Tak jak wyżej pisałem, wszystkie znikły, zawór krokowiec pracuje, sprawdzałem miernikiem jaki prąd dostaje, od 2,5 Volta, do 7,5 Volta na wysokich obrotach.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.