Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-10-2013, 04:54   #41
ferolo22
ford::advanced
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: słupsk
Model: focus , Escape
Silnik: 1.6, 2.0
Rocznik: 2007, 2016
Postów: 422
Domyślnie Odp: Aktualizacja oprogramowania (w serwisie)

Hmm zainteresowałeś mnie swoją wypowiedzią będę musiał przeszukać neta w poszukania jakiegoś programu który otwiera pliki pcma i zobaczę jak to wygląda może uda mi się wyłączyć ten filtr w jakimś nowszym sofcie i po próbuje jak chodzi nie mniej ja posiadam u siebie już wyciętego dpfa i wgrany jest soft co ci podałem ale jakiś czas wywala mi błąd przeładowania turbiny i ciągle wywala błąd związany z dpfm że za mało płynu elois (dodam ze nawet dolewałem kiedyś do zbiorniczka ropę aby było na full i dalej to samo) robiła to firma papudracka z mojego miasta i to nie za mnie dlatego chcę to w końcu ustabilizować no i oczywiście kusi mnie nowa mapa paliwowa jaka by była w nowym sofcie poprawy w odpalaniu etc. Mayak nie podpytałbyś może coś ruskich jak ogarnąc temat ja z cyrylica nie bardzo mam do czynienia

ferolo22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2013, 09:11   #42
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Aktualizacja oprogramowania (w serwisie)

Cytat:
Napisał ferolo22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hmm zainteresowałeś mnie swoją wypowiedzią będę musiał przeszukać neta w poszukania jakiegoś programu który otwiera pliki pcma i zobaczę jak to wygląda może uda mi się wyłączyć ten filtr w jakimś nowszym sofcie
wpisz w google 'EDC16C34 dpf off' i powodzenia
Cytat:
Napisał ferolo22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dodam ze nawet dolewałem kiedyś do zbiorniczka ropę aby było na full
do zbiorniczka elyos dolałeś ropy??????? :-O
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2013, 09:56   #43
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,055
Domyślnie Odp: Aktualizacja oprogramowania (w serwisie)

Cytat:
Napisał ferolo22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....ciągle wywala błąd związany z dpfm że za mało płynu elois (dodam ze nawet dolewałem kiedyś do zbiorniczka ropę aby było na full i dalej to samo) ...
Całe szczęście, że nie wody święconej!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ropa tu akurat ani nie mogła zaszkodzić ani pomóc, bo mieszanie ropy z ropą nawet udaje się bez konsekwencjiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bez komentarza pozostawiam wpływ takiej operacji na stan DPF (pewnie skrócił swój żywot np. o połowę...).
A pomóc nie mogło to dolewanie z dość trywialnego powodu - w zbiorniczku na EOLYS nie ma czujnika poziomu płynu. Komputer wie, że zbiornik jest pełny w oparciu o informację podaną przy wykonywaniu procedury uzupełniania zbiornika EOLYSem - "dolano płynu". Komputer przyjmuje, że nikt go nie robi w konia i faktycznie zbiornik jest pełny i zaczyna odliczać dawki płynu przekazane do zbiornika paliwa po tankowaniu na stacji. Jak z obliczeń mu wyjdzie, że w zbiorniku EOLYSu zostało mu jakieś 1/3 pojemności nominalnej (1,7l), to zaczyna sygnalizować konieczność uzupełnienia płynu. Podkreślam jeszcze raz - nie ma to nic wspólnego z faktycznym stanem płynu w zbiorniczku - wszystko opiera się na obliczeniach kompa.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 22-10-2013 o 09:58
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2013, 12:32   #44
ferolo22
ford::advanced
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: słupsk
Model: focus , Escape
Silnik: 1.6, 2.0
Rocznik: 2007, 2016
Postów: 422
Domyślnie Odp: Aktualizacja oprogramowania (w serwisie)

panowie spokojnie operacje dolania ropki ba nie samej bo nie jestem kamikadze tylko z dodatkiem do paliwa zrobiłem juz po wywaleniu dpfa jak pisałem nie robiłem tego ja i co najwazniejsze nie ja tylko firm o de mnie z miasta i poprzedni właściciel. JA dolałem tylko ropki dlatego ze uważałem ze może jest tam jakis pływak informujący o stanie płynu dpf. Teraz wiem ze sie myliłem ale to nic bo i tak nic złego sie nie dzieje nie mam podwójnego stanu oleju itp. Tylko ciągły ten błąd o płynie ktory jest juz irytujacy
ferolo22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2013, 17:54   #45
ferolo22
ford::advanced
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: słupsk
Model: focus , Escape
Silnik: 1.6, 2.0
Rocznik: 2007, 2016
Postów: 422
Domyślnie Odp: Aktualizacja oprogramowania (w serwisie)

Hej panowie proszę was o szybką poradę dostałem od jednego gościa z forum motoryzacyjnego plik poprawionej mojej kalibracji pliku który miał miec już wywalonego dpfa z softu pisałem o swoim problemie wczesniej.
Ale do sedna przy próbie wgrania pliku do pamięci sterownika wywala mi błąd na koniec wgrywania następującej treści
Incorrect response from elm request
"37"
7F3772
72- Transfer aborted

Poradzicie mi coś samochód mi stoi nie odpala etc wiem wiem nie trzeba sie było bawić jak się tego nie robiło już wiem teraz pytanie jak to naprawić już próbowałem wgrać 4 razy swój plik tego goscia i zawsze wywala na samym końcu ten sam błąd jak wy nie wiecie to może ktoś z was zapytał by się siergieja o co tutaj chodzi czyżby elm sie poddawał na samym końcu?
Dodam że wczesniej miałem problem ze zgraniem pliku ruszył dopiero przy 103 blokach natomiast teraz przy wgrywanie nie ma takiej opcji jest tylko 64-128- 256

Ostatnio edytowane przez ferolo22 ; 24-10-2013 o 18:54
ferolo22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2013, 19:23   #46
ferolo22
ford::advanced
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: słupsk
Model: focus , Escape
Silnik: 1.6, 2.0
Rocznik: 2007, 2016
Postów: 422
Domyślnie Odp: Aktualizacja oprogramowania (w serwisie)

Jakieś pomysły czyżby czekał mnie serwis fuck......ids sobie z tym poradzi czy moze elm jeszcze rusy a moze wypiac sterownik i na stole podłączyć pod elma

Ostatnio edytowane przez ferolo22 ; 25-10-2013 o 08:21
ferolo22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2013, 09:31   #47
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Aktualizacja oprogramowania (w serwisie)

ten soft co dostałeś/znalazłeś w sieci - wątpię, żeby był on pod ELMConfiga, raczej pod galeciaka, lub coś podobnego

pisałem 4 dni temu, że ELMConfig czyta/pisze do ecu Boscha tylko część firmware'u (vid block i kalibrację, a strategii nie), a Ty pewno wgrywałeś całość

obawiam się, że teraz to laweta do aso lub do jakiegoś tunera
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2013, 09:49   #48
ferolo22
ford::advanced
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: słupsk
Model: focus , Escape
Silnik: 1.6, 2.0
Rocznik: 2007, 2016
Postów: 422
Domyślnie Odp: Aktualizacja oprogramowania (w serwisie)

a istnieje szansa ze siergiej da radę przerobić elma aby wgrywał soft do 1.6
ferolo22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2013, 10:17   #49
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,055
Domyślnie Odp: Aktualizacja oprogramowania (w serwisie)

Cytat:
Napisał ferolo22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a istnieje szansa ze siergiej da radę przerobić elma aby wgrywał soft do 1.6
Oczywiście - szansa istniejeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czas oczekiwania nie do oszacowaniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2013, 10:53   #50
ferolo22
ford::advanced
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: słupsk
Model: focus , Escape
Silnik: 1.6, 2.0
Rocznik: 2007, 2016
Postów: 422
Domyślnie Odp: Aktualizacja oprogramowania (w serwisie)

to jestem w d... Juz dzwoniłem do tunera koszt wygrania softu powalił mnie . Pozostaje mi teraz zawiesc samochod do niego i juz więcej nie dotykać elma echm samochod odstawiam po 1 do niego wiec mam cicha nadzieję ze może siergiej ugryzie temat tego soft. Pzer
ferolo22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.